The Angry Video Game Nerd

(TV seriál)
  • USA The Angry Nintendo Nerd

V tomto vysoce kritickém zábavném seriálu jeden šílený „pařan“ a herní nadšenec hodnotí prastaré video hry. Ve svých hodnoceních se nebojí použít těch nejdrsnějších výrazů, urážek a nadávek. Svou nespokojenost se hrami rozhodně neskrývá a názor bez ostychu a zcela naplno vyjádří. Máte tak možnost nahlédnout do starých dob – do časů, kdy se hry hrály na archaických a dnes již dávno zapomenutých konzolích. (Zbyisek)

TheDarKnig

Videoherní svět má nového hrdinu. Hrdinu, který hravě strká do kapes všechny ty Master chiefy a Snaky a Painy apod. Je tu James D. Rolfe, zuřící videoherní Nerd, který rozseká vše, co vykazuje byť jen i ty nejmenší příznaky akutních střevních potíží zvaných sračka. Do jeho recenzí jsem si ještě stále myslel, že USA je ve vulgarismech značně zaostalá. Děkuji Nerde, žes mě zasvětil do těch nejhlubších fekálních tajů a způsobil několikanásobné úmrtí smíchy. Ale ani Smrt nemá šanci když přijde na řadu další díl tvého pořadu. Dokonalá zábava, výborný hrdina, perfektní koukatelnost, parádní příběh, žádné ovládání, které by šlo podělat. Trefa do černého ()

DJ Obelix

Cože??? Ono to tu je taky? Tady nemám jinou možnost, než plný počet. Dostávám záchvaty smíchu u každého dílu, ale speciálně tento byl unikum (samozřejmě za to může především recenzovaná "hra") - http://www.gametrailers.com/video/angry-video-screwattack/52921 . EDIT: Neuvěřitelné, každý díl už jsem viděl minimálně třikrát a James "AVGN" Rolfe je génius. Nejen, že si své repliky píše sám, ale dokáže je tak kulervoucně podat, že se dokáže smát na celé kolo. Navíc i jeho vedlejší projekty, ať už se jedná o zábavný Board James o deskových hrách nebo jeho filmové recenze, jsou zábavné, filmařsky nápadité a poučné zároveň. Já tohoto pána zbožňuji :-) - P.S.: Jelikož tu ještě nikdo nenahodil odkaz, kde si můžete prohlédnout všechny díly, tak tedy činím dodatečně - http://www.cinemassacre.com/ ()

H34D

Pět hvězd - opravdu? Vážně je tato laická hříčká jednoho fanouška starých video her tak dobrá? Sám jsem k ni přistupoval skepticky, ale po pár dílech již nebylo cesty zpět. Angry Video Game Nerd mě dostal na celé čáře, jeho smysl pro humor možná není univerzální, ale cílovému publiku, které se zajímá o video hry, se naprosto přesně trefuje do vkusu. Nejsou nadávky jako nadávky, James Rofle umí i nekonečné fuckování a řeči o průjmech neuvěřitelně vtipně podat - vsadím se, že bude v jádru inteligentní hoch s vytříbeným smyslem pro ironii... Seriál však není jen o pomlouvání špatných her, skrze ten nenávistný obal lze spatřit nefalšovanou lásku, ke starým hrám, nostalgie je zde cítit na sto honů, a tak každému, kdo na video hrách vyrůstal, tento amatérský skvost vřele doporučuji. 9/10 ()

berg.12

Pro ty, co vyrůstali na osmdesátkových herních konzolách a po obrazovce honili čtverečky co střílely puntíky na jiné čtverečky, dokument neocenitelné hodnoty. Bez ohledu na způsob podání je v tom navíc znát i kus filmařiny. Za co si ale James Rolfe u mě vysloužil uznání, jsou obsáhlé a systematické seriály, ve kterých seznamuje se staršími a polozapomenutými hollywoodskými horrory, sci-fi, béčkovými až obskurními filmy, ke kterým se člověk jen tak nedostane. Hodně štěstí s celovečerákem! ()

boshke

Nevím, kolik to má sérií a kolik všechny dohromady trvají. "Zvládnul" jsem něco přes hodinu té první a bavil jsem se skvěle. Jakkoli použití "těch nejdrsnějších výrazů, urážek a nadávek" zřejmě patří k charakteristice značky, tak mně to připadalo poněkud zbytečné a zcela jsem si vystačil se situacemi s prostým totálním nasráním, kde se náš nerd snaží přeskočit se svou ninja želvou ze stupínku na stupínek, jen aby po dvou minutách zjistil, že "propast" lze jednoduše přejít. Jako jednohubka super... 80% ()

• Seriál se zpočátku jmenoval Angry Nintendo Nerd. Později byl však přejmenován, protože se v něm začaly objevovat i recenze her na jiné konzole. (skrblik007)
  • 1. série se vysílala pouze na videoserveru Youtube, ale seriál si získal značnou sledovanost a přesídlil na televizní obrazovky. (kikulin)
  • V průběhu celého seriálu jsou hry recenzovány na mnoha platformách. Nejznámějšími z nich jsou Atari 2600, Colecovision, Intellivision, Super Nintendo, Sega Master System, Sega Genesis, Sega CD, Sega 32x, 3DO Interactive Multiplayer, GameBoy, Virtual Boy, Atari 5200, CD-I, Nintendo 64, TurboGrafx-16, Sega Saturn, Sega Genesis a PlayStation. (Petronom)