Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (139)

plakát

JAVARI (2023) 

Působivý dokument z výpravy do krásné, ale děsuplné džungle.  Vizuálně je snímek skvělý. Působí velkolepě a filmově. O to víc je vizuální zpracování obdivuhodné, když přihlédneme k tomu, v jakých podmínkách natáčení probíhalo, a že vše vzniklo v rukách jediného zručného kameramana s jedním malým foťákem Lumix.  Prales je hustý tak, že by se dal krájet, a přináší ještě hustější zážitky - někdy hrůzostrašné, jindy zase okouzlující. Při sledování výpravy dvou dobrodruhů se tají dech. S jistotou můžu říct, že takovou dovolenou na vlastní kůži zažít nechci. Ale na plátně bych si ji rád zopakoval.

plakát

Postcard from Earth (2023) 

Film “Pohlednice ze Země” je potřeba hodnotit ve spojitosti s jediným kinosálem, ve kterém ho můžete vidět, a pro který byl na míru vyroben. Největší “kino” světa zvané Sphere má podobu 112 metrů vysoké svítící koule tyčící se v Las Vegas. Samotná budova je monumentální. Takže i audiovizuální zážitek, který tato "koule" a film nabízejí, je dechberoucí.  Že tohle bude stát za to naznačil už jen samotný vstup do sálu. Z té výšky hlediště a velikosti celé kupole se mi lehce podlomila kolena. Inu, 17 tisíc sedadel něco zabere. A i když naše místa byla někde v polovině hlediště, stejně jsme byli možná pár desítek metrů vysoko nad pódiem a spodní hranou displejů. A když konečně film začal ve své plné, takřka 360° parádě, oněměl jsem úžasem. Velkolepá podívaná servíruje krásné dokumentární záběry z celého světa. Připadal jsem si jako bych na daných místech přímo byl. Jen to všechno na plátně  (tedy vlastně na 16K+ displeji) bylo tak nějak větší.  A když příběh gradoval, přicházelo více a více intenzivních 4D efektů a všech 168 tisíc reproduktorů se mohutně rozeznělo. Závěrečná grandiózní scéna se tak díky všem vjemům a efektům stala doslova fyzickou podívanou. Z největší sférické stavby světa jsem odcházel s nejúžasnějším filmově-zabavním zážitkem mého života. Nečekal jsem, že to někdy řeknu, ale: IMAX 70 mm je poražen.

plakát

Angels in the Snow (2015) (TV film) 

Hodně přehrocené rodinné psychologické drama. A hodně špatné.

plakát

Heaven Sent (2015) 

Až na ty úvodní titulky! Ty byly jak důchodcovské prezentace v PowerPointu. A ty šílené předěly, ty taky stály za to! Jinak klasická vánoční romantika.

plakát

Marta a Věra (2014) (seriál) 

Stránky slevového portálu Marty a Věry vážně existují! http://leeevne.cz/ To si zaslouží plusové body navíc! :-)

plakát

Marseille (2016) (seriál) 

Telenovela s několika zajímavými záběry a střihy.

plakát

Flaked (2016) (seriál) 

Hodně příjemný, emocionálně našlapaný seriál v atraktivních kalifornských lokacích s perfektním soundtrackem. Poklidně plynoucí příběh postupně odkrývá nové skutečnosti a překvapení. Vyprávění je často docela neurčité a tak trochu zahalené tajemstvím, vyžaduje dostatek divákovy pozornosti a nezřídka nechá diváka delší dobu tápat ve víru vlastních interpretací, než vše uvede na pravou míru...

plakát

The Bad Education Movie (2015) 

Už jsem v anglických komediích viděl hodně šílených nechutností, ale na tohle nemají snad ani The Inbetweeners s oběma filmy.

plakát

Derek (2013) (seriál) 

Nejdojemnější seriál všech dob.