poster

Bála - to nejlepší z Blatné (studentský film)

Dokumentární

Česko, 2009, 8 min

Režie:

Jan Chramosta

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (7)

 • Skejpr
  ****

  Ze začátku poněkud chaoticky střižené cosi, co ovšem v druhé půli naprosto plynule přejdě v kouzelné svědectví o koutku světa kdesi v Blatné. Kde alkohol není drahej, kde čaj jedině s rumem a kde se lidi mají rádi. V podstatě banální, přesto (nebo možná právě proto) tak nějak dobrácky humpolácky upřímné a milé, s příjemnou hudbou, překrásnou kamerou a zajímavými charaktery, kteří mluví o Bálovi - svérázném samorostu s vlastním pohledem na svět. Upímně doufám, že se nejedná jen o nějaký studentský žertík (kterých je u nás na škole požehnaně) a Bálův stánek budu mít možnost někdy navštívit. Takovou zvědavost a chuť to ve mě vzbudilo...(3.4.2009)

 • Pilda17
  *****

  Nemám, co bych vytkl. Skvěle vystihující dokument Bály. Jsem z Příbrami, ale v Blatné jsem na internátě a Bála je Bála. Celá Blatná toho člověka zná a ví kde má místo, když se řekne Bála, tak si ho každý vybaví. Samozřejmě chápu nízké hodnocení některých uživatelů, ale ten kdo nikdy nebyl v Blatné, nemůže dokument pochopit, tak jako lidi, kteří v Blatné žijí. Sám musím říct, že Bála je to nejlepší z Blatné a na něj se jen tak nezapomene a jeho památku si bude pamatovat mnoho a mnoho generací... 9/10 = 95%(29.8.2011)

 • Vančura
  *****

  Dokonalost! Celkové provedení tohoto dokumentu má silně nakročeno mystifikačním směrem - při sledováni si nešlo nevzpomenout na Svěrákovy "Ropáky" z r. 1988. Obě dílka vysílají filmaře do neznámých končin, kde nechávají na kameru promlouvat místní domorodce, kteří se vyznávají z obdivu k svérázným kvalitám ropáků/Bály. "Bála je rovnej člověk vole. Bála vole je rovnej člověk a je to vole inteligentní bytost, vole jo."(24.5.2011)

 • Pejpr
  ***

  Co bylo cílem? Vzít kameru do hospody? Udělat dotazník se štamgasty? Zjistit, jestli barman nespolupracuje s mafií? Jestlipak měl v pořádku hygienu....(1.6.2009)

 • Cloud
  ***

  Líbí se mi poetický začátek, nadále však zůstavá poetická spíš už jen hudba. Což mi přišlo škoda. Líbí se mi vytvoření jakéhosi tajemství pomocí formy "o něm bez něj". Bohužel však filmu dle mne chybí jakkýkoliv cíl. Vyvrcholení. Zrátka finále. Člověk na konci zjistí, že to moc vlastně nikam nevedlo. Což mi přišlo opět škoda...(21.6.2009)

 • Jeanecek
  *****

  Film dostává ****, ale jeho realizace si zaslouží **************.... Takže max ;-). Jsem rád, že jsem se na tomhle projektu mohl podílet - bylo to velice upřímné, ovšem živelné natáčení...(4.4.2009)

 • ziesel
  *****

  Srdeční záležitost...(23.11.2011)