Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (1 968)

plakát

Chlap - Dobrá věc, která ubližuje (2022) (epizoda)

První díl byl na hraně plného počtu, teď už ten posun je takový, že musím uznat kvalitu. Seriál si postupně víc a víc získává mou pozornost.

plakát

Rozhodnutí nebo život (2022)

Tak tragicky jako místní komunita film nevidím. Jednu * přihodím za podstřelení, protože je to celkem zábava. S hororem jen málo společného, ale taková ta jednohubka na nudný večer, proč ne. 6/10 = 64%

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

V první řadě se musím vyjádřit k tomu, že si dost lidí stěžuje, že první 1/2 nemají tušení,co se děje + jsem tyto věci četl i v nějakých recenzích, což mě dosti udivilo. Já si myslím naopak, že pokud má divák všech pět pohromadě, tak ví přesně, co se děje a z logiky příběhu je to krok, který prostě v první polovině měl být. I hlavní postavy nemůžou vědět vše, takže vlastně proč by měl divák? Je to dobrý tah, jak dostat diváka do děje a to se povedlo. Dále už se netřeba vyjadřovat, další "dobrý" díl této ságy, který zaujme změnou záporáka, ale nezbavím se pocitu, že Depp byl Depp. U Mad Mikkelsena jsem každou chvíli čekal, koho si dá ke svačině. Úplně jsem zapomněl, že koukám na Zvířátka a ne na Hannibala. On ten hladový výraz má pořád. No co, ale tak třeba v příštím díle, kdo ví.. 7/10 = 73%

plakát

Jimmy Savile: Britský horor (2022) (seriál)

Vytáhnout tyhle příběhy po jeho smrti je vážně skvělý. Každý si potom může říct cokoliv a Jimmy se nemůže bránit. V dnešní době je znásilnění i plesknout někoho přes zadek. Dřív to bylo normální, dneska by člověk mohl jít sedět. Není moc fér přijít na povrch s těmito věcmi až člověk umře. Člověk to musí brát s nadhledem.

plakát

Démoni Krakova (2022) (seriál)

Hodnocení působí tragicky, až na nějaký brak, ale jsem mile překvapený. Poláci umí, příjemná atmosféra, napětí je také dost a celkově se celá série dobře sleduje. Do úplného nadšení chybí samozřejmě hodně, ale na takový ten obyčejný večer solidní zábava.

Wrong Turn (2021)

Pach krve? Ani náhodou a je to hodně dobře. Po druhém dílu byl Pach krve mimo, tohle je lepší, svěží a opravdu řemeslně dobře zvládnutý. 7/10 = 75%

plakát

Survivor Česko & Slovensko (2022) (pořad)

Nevím přesně, kde se to zlomilo, ale s hodnocením jdu níže. Dneska koukám už jen ze setrvačnosti. Je dost reálné, že půjdu ještě níž, protože je těžké zvládnout vůbec celý díl.

plakát

Hříšnice - Část I. (2021) (epizoda)

Čtvrtá série má tedy pilot jak se patří, kdo by to čekal? Temná solidní atmosféra, severské prostředí a závěr dílu dech beroucí.

plakát

Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Třetí řada je na velké hraně 4*, ale i přesto jsem zažil daleko horší řady seriálů. Záporák byl zajímavý, jeho vnitřní boj byl zvládnutý dobře. V jednu chvíli ho litujete, v druhé chvíli nenávidíte, série si trošku hraje s divákem, ale nakonec vše důstojně uzavře.