Král pěstních soubojů 2

(neoficiální název)
  • Hongkong Da Mo wu ying quan (více)

Mladý muž jménem Wang Lung (Bruce Le) musí najít svého strýce, který má klíč ke skrytému pokladu. Musí však porazit mnoho protivníků, aby dosáhl svého cíle. (Epistemolog)

Epistemolog

Režisér Joseph Velasco si počátkem 70.let psal scénáře a režíroval opravdu zajímavé kung-fu filmy. Po smrti Bruce Leeho přešel na nechvalně známý subžánr bruceploitation. Často do svých filmů obsazoval šikovného taekwondistu Lik Cheunga, nebo známé tváře Bolo Yuenga, Bruce Le, Sing Chena a Tao Chianga. Začátek smetí si vede kupodivu chvalitebně, posléze to sklouzne do průjemného braku. Mástr Chen má 4 žáky, každý z nich se učí jiný styl kung-fu. Wong Lung (Bruce Le) se učí dračí styl, Cha Yu Fan (Tao Chiang) se vyučuje panteří styl, Chan Yo Lung (Lik Cheung) se supluje tygří styl a Cheh Chi Chu (nezajímavý neherec) šrotí styl jeřába. Soutěž mezi 4mi studenty určí, kdo bude hlídat knihu čínských kung-fu stylů, před jednou japonskou intrikářkou, která chce pomocí knihy vybudovat svou armádu. Cha Yu Fan (Tao Chiang) se rozhodne pracovat pro japonce, poštve proti sobě zbytek studentů a ukradne to, co si myslí, že je kniha. Wong Lung (Bruce Le) mezitím s pravým manuálem uteče do hor za strýčkem Fangem (Sing Chen), který ho začne vyučovat. Režisér Velasco zde použivá záběry z filmu Bruce and Shaolin Kung Fu (1978), ke kterému psal scénář. Filmový materiál je najednou zcela odlišný a Bruce Le má kratší vlasy. Takhle se tenkrát řešilo u filmu nedostatek financí. Natáčení probíhalo v Jižní Koreji a snímek jde dohledat i pod názvem King Boxer 2, tím chci říct, že opravdu nejde o pokračování klasiky King Boxer (1972) s Lo Liehem. Šílený je i dabing, Bruce Le zní jak robot. Když vyleze mokrý z oceánu je za pár vteřin suchý, není řečeno, co se stalo s pokladem atd., ale to je přece úplně jedno.O) ()