Naděje

(studentský film)
všechny plakáty

Bývalý profesionální běžec Martin (Jiří Mádl) umírá na AIDS. Terminální stádium nemoci je pro něj nesnesitelné a žádá o euthanasii své rodiče, především svého otce (Miroslav Etzler), se kterým se několik let neviděl kvůli vzájemným sporům. Matka (Vilma Cibulková) však o euthanasii není ochotna ani slyšet a úpěnlivě lpí na životě svého syna. Martinovi ale zbylo už jen vědomí zašlé slávy a smutné vzpomínky na svou lásku a milence - homosexuálního přítele (Tomáš Klus), od kterého se nakazil, a který spáchal sebevraždu. A v těchto posledních hodinách se rozhoduje o Martinově životě. Existuje naděje, že si své rozhodnutí rozmyslí? (oficiální text distributora)

Tashi

Velmi slušně natočený studentský film - výborná kamera, nasvícení, dobře odvedená práce zvuku i hudby. Příběh sice není nijak složitý ani originální, ale i tak často omílané téma je velmi silné a plné emocí. Skvělé herecké obsazení navíc dodává filmu další "hodnoty". ()

VojtisekII

Profesionálně udělaný film, který je neuvěřitelně špatně vyprávěný. Chyby nevyplývají jen ze špatného scénáře (scénář je nakonec "pouze" technická záležitost a dá se opravit), jsou hlouběji zakořeněné (v přístupu režiséra ke světu a k médiu). Jan Kobler bude točit filmy podobné Haggisově Crash, což nemyslím jako pochvalu, ale on to tak pravděpodobně bude brát. ()

certiskon

Myslím že právě tito herci v obsazení mají na mnohem lépe podaný výkon. Scénář bych asi propracovala více do detailu... Jelikož jsem divákem Noci filmových nadějí, musím říct, že už jsem viděla mnohem lepší studentské práce, než je právě tato. ()

pursuer

Bohužel, vcelku špatné herecké výkony, s výjimkou Vilmy Cibulkové, sekundují pofidérnímu scénáři. Psychologickou naivitou se ani zabývat nebudu. Devizou filmu je kvalitní technické zpracování, opravdu povedená kamera, kompozice, hudba. To vše působí profesionálně. Bohužel, vzhledem k tomu, na jaké téma film brnká, nelze říct, že svou funkci splňuje. ()

R.Drson

Typický studentský film. Kamera průměrná, střih rušivý. Dialogy tahají za uši a celkové poselství filmu chybí. Jediné, co je na slušné úrovni, je hudba. ()

fafa1

Dle mého názoru je to v celku povedený, studenstký snímek. Nijak nevyniká, ovšem také nikoho nepohorší. Spíše mě překvapila relativně nízká úroveň hraní jinak velmi kvalitních herců. Jiří Mádl polovinu filmu prokašlal a ani Cibulková s Etzlerem nepředvedli výkon hodný jejich "slávy". Přesto si to zaslouží alespoň ty 2* . Jednu za dobrý nápad. Druhou pak, i když to autor půvdně nezamýšlel, v tomto filmu výborně ukázal, jak dobří herci nemusí vždy znamenat dobrý film. ()

juvelinokivi odpad!

Strašlivý zážitek, vidět tak dobré herce v něčem tak ubohém. O všem, co bychom se měli dozvědět takříkajíc mezi řádky, se nekonečně žvaní, kdežto to důležité zůstane nevyřčeno. Nechápu, proč si někteří režiséři myslí, že když se naučí režírovat, umějí automaticky napsat i dobrý scénář. Tolik jsem si přála udělit jednu hvězdičku aspoň za Tomáše Kluse, ale nemohu. ()

sivka jn.

Ako krátkometrážnik celkom dobré. Strihy scén sú zmatočné, vždy iba náznaky, ale občas by to chcelo ich dotiahnuť ďalej, aby to diváka už neomrzelo a nevypol film skôr ako sa dostane bližšie k pointe. ()