Production Diary: Making of 'The Kingdom of the Crystal Skull'

Dokumentární

USA, 2008, 80 min

„Profesionalita“ – první slovo, které mne napadlo. Taková profesionalita, až máte dojem, že natáčení proběhlo plynuleji než nůž změklým máslem. Pochopitelně jde o dojem vytvořený vybraným materiálem, z něhož se dovíte spoustu věcí, kterých si během sledování filmu nemohli všimnou ani ti nejpozornější.(21.8.2009)

• kinej

Nudný dokument o natáčení špatného filmu na který se měli Spielberg s Lucasem už raději vykašlat. Jelikož většina rozhovorů je z doby natáčení, nějaká objektivní sebekritika nehrozí, spíše klasické velebaní všeho a všech. Dvě zajímavosti se v něm najdou. Jednak důkladný popis skvělých rekvizit vyrobených stuidem WETA a také lze ve dokumetnu vypátrat to co film zabilo nejvíc. Postprodukce. Zejména možnosti dnešních digitálních efektů dali Křišťálové lebce polibek smrti a napáchal na něm neodvratné škody. Bez nich by do tohohle Indyho nešlo vložit takové vychytávky jako trapného hlodavce (první záběr), trapné opice, nebo vysloveně špatnou honičku v džungli, zejména její infatilní zakončení a mohl tak být alespoň jen o trochu horší než chrám zkázy.(12.11.2012)