Frajer42 odpad!

Po silně domněnkové první epizodě, jsem si naivně troufl očekávat, že v epizodě honosící se názvem "Důkaz", dojde skutečně na důkazy. Bohužel, tato epizoda se nese na velmi podobné vlně a k vidění je skutečná spousta nejrostodivnějších odhadů a dohadů, nicméně důkaz zůstává tím posledním, co zde uvidíte. Nepochybuji o návštěvách z vesmíru a rád bych tomu, co zde vidím věřil, ale všechny teorie jsou mnohdy tak neuvěřitelně zcestné a většina pseudo doktorů je od pohledu mentálně narušena. Občas něco, co dává docela smysl pronese Erich von Däniken, zbytek řečníků, netuším, kde vyhrabali. Myslím, že je čas se seriálem skončit, protože mi nejenže nic nedává, ale dokonce má na mě kontraproduktivní účinek a pozvolna přestávám na mimozemšťany věřit, když slyším ty píčoviny. [10 %] ()

LuiCJ

Prvá epizóda seriálu, ktorý sa stal tak milovaných a obviňovaným zároveň. Časť pojednávajúca o rôznych dôkazoch mimozemských návštev na Zemi zo širšieho pohľadu. Spomínané sú napríklad sanskritské texty, ktoré majú údajne popisovať lietajúce stroje nazývané Vimana či napríklad egyptské megality. Tie boli skutočne postavené aj na dnešnú dobu veľmi zložito a tak pochopiteľne, technológia, ktorú používali musela byť tiež výborná. To je pravda. No natíska sa otázka, odkiaľ mali tak dobré a vyspelé nástroje? Diskutuje sa tiež o židovskej knihe Zohar, kde sa rovnako ako v Biblii spomína manna ako akýsi "chlieb života". Teoretici prichádzajú s možno čudným vysvetlením: to čo živilo Izraelitov v egyptskej púšti bola riasa (vodný organizmus) Chlorela, ktorá má obsahuje veľké množstvo živín a tak mohla poskytnúť národu vhodnú dočasnú obživu v suchom prostredí. Toto je však len zlomok nekonečného mora otázok a potencionálnych (aj keď veľa krát pochybných) vysvetlení. Treba však hľadať. Možno odpovede nie sú tak ďaleko. ()