poster

Asaruto gâruzu

 • japonský

  アサルトガールズ

 • anglický

  Assault Girls

Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2009, 65 min

Režie:

Mamoru Ošii

Kamera:

Hiroaki Juasa

Hudba:

Kendži Kawai

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Fingon
  ***

  Mamoru Oshii trolluje všechny, kdo ho zbožňují kvůli anime a víceméně i ty, komu se líbil (Smrtící) Avalon. Assault Girls jsou něco jako sequel či spíše spirituální následník právě Avalonu, ovšem zbavené všeho, co činilo Avalon působivým filmovým zážitkem. Ano, stále je tu hudba Kenji Kawaie, z virtuální reality tentokrát postavy (tři) nevylezou, místo tanků polské armády je tu nějaká strojní puška, futuristické vznášedlo a jakási loďka operující z orbitálního prostoru a baseta jsem nějak minul. A postavy nemluví polsky, ale anglicky s japonským přízvukem a nakonec už jen japonsky, i když game master nadává. Pasáž se šneky jak vystřižená z Extase/Máje, kdyby to byly včely. Kolem a kolem je to šílená komorní zběsilost s parádním vizuálem a vzpomínkou na úžasnou hudbu z původního filmu.(21.10.2012)

 • ledzepfan
  **

  tvl pakárna..asi mi uniká nějáká souvislost s něčím co neznám protože jak japka a jejich šílenostní stylizace miluju, tak u tohodle jsem se nudil. Esteticky je to takové "ani ryby ani rak" kdy to chvilku vypadá hezky a chviku jak z řadové a zapomenutelné videogamesky. Dějově by to taky mohlo být slušné herní intro, kdyby se ale nějáký chytrák nerozhodnul natáááhnout to na hodinu, která díky zabité dynamice pocitově působí jako věčnost... Sorry ale tohle mi nesedo.(15.10.2014)

 • Five By Five
  **

  Takže tu máme akýchsi pár postáv v akomsi virtuálnom svete hrajúcich akési futuristické MMORPG, kde zabíjajú akýsi druh prerastených červov (podobných z filmu Duna)... Tri krásne lovkyne, z ktorých dve očividne na vysokej úrovni a jedna, no, tiež má isté dovednosti... požiadajú jedného týpka o pomoc,pretože i keď je to totálny pako, má poriadny kanón (alebo sa to len niekto zo všetkých síl snažil natiahnuť aspoň na minimálnu dĺžku filmu?)... Aby som to zhrnul, po vizuálnej stránke pôsobivé, ale po dejovej, škoda reči (možno ešte tak pre fanúšikov tohoto typu hier..)... Sklamaný som bol hlavne z postavy, ktorú hrala Rinko Kikuchi a aj napriek sľubnému menu, Lucifer, tam toho okrem pár tančekov veľa nepredviedla...(14.12.2010)

 • jack_scott
  *****

  Geniálně šílená záležitost. Za vidění stojí, jakkoliv to neni film ani nic podobného. Spíš takové vizuální demo...ale super. Za originalitu však plnej počet bodů a hvězdiček.(20.8.2011)

 • Wolfshade
  *

  Pěkné herečky na 5*, děj filmu a tak celkově -4*. Takže celkem 1* - doporučuji nedívat se ani o zkouškovém.(23.5.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace