Pat a Mat - Série 2 (1989) (série)

Střecha (S02E05)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1990, 8 min

Režie:

Lubomír Beneš

Daždivé počasie poodhalí premokanie strechy u Pata. Ten sa preto rozhodne privolať si na pomoc kamaráta Mata. Spoločne sa idú pozrieť na strechu ako ten problém vypadá a následne sa ho snažia čo najlepšie vyriešiť. (pravo)

BlackMount

Pat a Mat mají těžkou hlavu z díry ve střeše, kterou se do bytu valí litry a litry dešťové vody. Hrdinové se jí snaží všemožně ucpat, ale nakonec rezignují a řinoucí se kapalinu využijí k ryze praktickým účelům. Zajímavé řešení problému už nemůže moc napravit špatný dojem z roztahaného úvodu a nepříliš zajímavého opravování poškozené střechy. ()

hlína

Godhaj

Pat a Mat tentokrát v boji proti démonické díře ve střeše. Byl jsem mile překvapen, kolik tento díl obsahuje výborných nápadů, např. buzení pomocí knížky nebo hledání deštníku. Pointa se tentokrát dle mého názoru povedla na výbornou. Stejně mohu pochválit i hudební doprovod, který je v úvodu dokonce trochu hororový. ()