poster

Magické údolí (festivalový název)

 • USA

  Magic Valley

Drama

USA, 2011, 85 min

Režie:

Jaffe Zinn

Kamera:

Sean Kirby

Střih:

Andrew Dickler

Scénografie:

Elizabeth J. Jones

Kostýmy:

Leah Butler
(další profese)
 • Antonymi
  **

  Asi na podobné filmy nemám to správné umělecké cítění, protože jestli v tomhle byly nějaké skryté hluboké metafory, tak jsem je nepochopila. Poklidná nálada nezávislého atmosferického snímku začne po zhruba tři čtvrtě hodině zoufale nudit a to především proto, že se zápletky s jezerem mrtvých ryb a mrtvou dívkou vůbec nehýbou z místa a postavy jsou veskrze nevýrazní obyvatelé malého města. Posledních dvacet mnut filmu pak začne atmosféra konečně houstnout a snímek začne být výrazně zajímavější, ale problém je, že je vám to vlastně úplně jedno. Film mi utkvěl spíše díky příjemné práci s kamerou, ale žádné katarze nebo alespoň uzavření příběhu se člověk nedočká. A i když jsem z filmů zvyklá na ledacos, krutost, s jakou se tady přistupuje k rybám, byla pro mě naprosto šokující.(3.5.2015)

 • boshke
  ***

  (Febio Fest) Nekouřilo se. To je taky asi to jediné, co Magické údolí liší od evropských festivalových filmů. A možná se tolik nemlčelo. Angličtině bylo rozumět podobně bídně jako těm evropským hatmatilkám (asi nejhorší angličtina, co jsem slyšel), psychologické téma, otevřený konec. Tak nějak celkově nedotažené a podobně vám po odchodu ze sálu z filmu nezbyde vůbec nic. Snad tedy krom rybí šikany. Jak někdo může nesnášet ryby do té míry, že nechá na konci filmu jednu živou (!) rozm***t petardou (což v příběhu nehrálo vůbec žádnou roli), nemluvě o rybníku plném zdechlých ryb a destrukci (alespoň mrtvých) ryb na zapnuté sekačce na trávu, fakt nechápu... 60%(29.3.2012)

 • - Režisér filmu Jeff Zinn říká, že se o této hře dozvěděl na střední škole od jednoho ze svých přátel, který tvrdil, že hra není o nic nebezpečnější, než zásah fotbalovým míčem. Podle Centra pro kontrolu a prevenci má 45 států USA hlášeno přibližně 82 Passing Out Game-úmrtí, a to během necelých 10-ti let! (Allien.9)