špaček421

Tak jako na Španělsko se laik dívá jako na zemi, kde točil westerny Sergio Leone, tak na Mexiko jako by se pohlíželo, jako by v něm prostě točil westerny Sam Peckinpah, ale že by sami nějaké vyprodukovali, to je dost přehlíženo. Přitom jich bylo dost, mimo španělsky mluvící země se ale neprosadily. Byl to první zástupce mexických westernů, kterého jsem viděl, takže nebudu podle něj soudit všechny, ale tenhle navíc přidává spoustu věcí, které byste v hollywoodském ani v italském či španělském westernu nenašli. Silně totiž pracuje s mystikou původních obyvatel, a to ne ve stylu Mladých pušek, kde se akorát zhulili nějakou dýmkou, ale máme tu věštění a různé rituály (nesouvisející s drogami). Zároveň je tu poměrně krvavé násilí, několik erotických scén, ale taky věci, které jsem v jiném westernu zatím neviděl. Například to, že padouch oběť nejprve zastřelí a pak znásilní. Nebo uprchlý kůň se vrhne na klisnu. Natáčení také padlo za oběť docela dost hadů. Jinak ale, kromě nádherného vizuálu, bohužel Hot Snake nemůžu doporučit. Děj vznikal za pochodu a žádné z postav nelze držet palce, a když zemřou, je nám to úplně jedno. Druhá půlka navíc vybočí z tradičního schématu honby za padouchem a stane se silně psychedelickou se snahou o horor. Hlavní padouch je necharismatický, hrdina byl zřejmě pokusem o mexického Seana Conneryho, ale taky nás nezajímá, v půlce se objeví úplně nová hlavní postava, které průběžně vymýšlí motivaci skrze flashbacky, Christa Linder je sice překrásná (a většinu své role nahá), ale hraje pěkně toporně. Snad jiní zástupci žánru budou lepší. ()