Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Akční

plakát

Troppo rischio per un uomo solo (1973)

Gemma jako závodník podezřelý z vraždy (sbohem, Nieves, moc ses neohřála) a zapletený do špionáže. Nebo pašování? Těžko říct, kromě komické postavy Venantina Venantiniho si z toho už vůbec nic nepamatuju.

plakát

Vivi o, preferibilmente, morti (1969)

Nevtipná komedie, televizně vypadající špageťák, nesympatičtí Gemma a Benvenuti, nezajímaví padouši, protivná Sydne Rome. Tohle opravdu lze bez potíží vynechat. S Gemmou existují lepší westerny. Jeho prakticky všechny.

Execution (1968)

John Richardson netradičně ve westernu. A dokonce v dvojroli. Přičemž ta druhá, nekladný bratr hlavního hrdiny, mu sedí lépe. Hlavní padouch vypadá jako Marián Labuda bez kníru, ale zase má řemdih, což se taky jen tak nevidí. Jen škoda, že se na poslední chvíli tvůrci rozhodli dodat do filmu hloubku, které předtím nedali žádné opodstatnění. Nehezké Goriho téma bylo později slyšeno ve většině westernů Demofila Fidaniho.

plakát

La marca del Hombre Lobo (1968)

Naschy jako vklodlak, krásná Zurakowska, tančící upír. Ale toho trombonistu jsem měl chuť zaškrtit.

plakát

Espanto surge de la tumba, El (1973)

Neskutečně atmosferická, i když levná věc. Naschy v trojroli je king, dočkáme se řady zcela obnažených krasavic a bezpočtu překvapení. Partička hrdinů je, až na Emmu Cohenovou, zcela nevýrazná (včetně kladné Naschyho postavy), ale Naschy jako Alaric a Helga Liné jako jeho milenka filmu zcela vládnou. (Naschy si zahrál i Alaricova bratra na začátku filmu.) Hudba jednoduchá, ale působivá.

plakát

El sabor de la venganza (1963)

Poměrně zajímavý raný western, ve kterém ani není tak zajímavé, jestli hrdinové dostanou vrahy svého otce, ale jak je vykreslen vztah mezi bratry Harrisonem a Undarim, kdy Harrison je občas vedle a Undari není vyloženě zlý a nepostaví se až tak přímo proti svému bratrovi, jak je v pozdější produkci zvykem. Škoda useknutého konce.

Ator, pán ohně (1982)

Ale tohle je zábavná vykradačka Conana. Vlastně je mi ten film asi i sympatičtější. Triky nestojí za nic, hrdina není Arnold, zato Sabrina Siani stojí za to. Hudba se docela povedla a není tak přemrštěná jako u Conana. Laura Gemser v jedné z mála svých rolí, kde se vůbec neodhalí.

Smrtelná čára (1972)

Donald Pleasence je neodolatelný vyšetřovatel, jen škoda, že se vyšetřuje tak pomalu. Nerušené jízdy po obydlí jeskynního (nebo tunelového?) člověka ale stojí za to. Scéna s Christopherem Lee je bonus navíc - původně ve filmu být neměla, ale Lee se během natáčení setkal s tvůrci a projevil přání hrát s Pleasencem. Jenže vzhledem k výškovému rozdílu obou herců nakonec museli točit každého zvlášť.

Ze záhrobí (1974)

Hororová antologie. Příběh se zrcadlem je nejdrsnější, ale nijak extra zajímavý, příběh s Donaldem Pleasencem je nejdelší, ale trochu zdlouhavý, příběh o démonu nepatřičně komický a příběh o dveřích jen a pouze divný. Peter Cushing jen jako spojovák.