Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Nájemné ženy (1984)

Jack Taylor chlastá, Sybil Danning čumí do dalekohledu a její skvadra se koupe v bazénu. Neuvěřitelně špatný film, kde nefunguje nic, a snad jen ta Sybil to nějak zachraňuje.

plakát

Samoa, regina della giungla (1968)

Už jenom nápad natočit film odehrávající se na Borneu v Itálii, s ryze evropsky vypadajícími herečkami představujícími domorodé dívky, je na hlavu. Ale ještě to proložit archivními záběry totálně odlišné kvality, to už je vrchol. Nebýt Edwige, asi bych to ani nedokoukal.

Sicilský kříž (1976)

Vidět Rogera Moorea a Stacyho Keache v italském mafiánském filmu je sice dobrá kuriozita, ale ani jeden se do své role moc nehodí.

plakát

Surviving Edged Weapons (1988)

Návod, kam schovat bodné zbraně, když si chce člověk pobodat či pořezat pár poldů. Mám pocit, že víc mrtvých nebo zraněných policajtů nebylo ani v Rambovi.

Dráždění svižníka (1980)

Bruce Le věčně do někoho kope, Richard Harrison hraje tenis s harémem nahoře bez, Nadiuska buď špulí rty, nebo se svléká, Bolo Yeung srandovně poskakuje, Tito Garcia hajluje, Brad Harris se mračí, býkům praskají lebky, Morgan Fairchild, Jane Seymour a Jack Klugman netuší, že jsou v tomto filmu a Josef Laufer tu nehraje. Škoda.

plakát

Bello, il brutto, il cretino, Il (1967)

Dva taliáni z místní hospody si za barákem hrají na Clinta a Eliho. Humor spočívá v tom, že si nadávají, nebo že močí. Závěrečná pointa mi došla asi tak ve chvíli, kdy se začalo mluvit o jméně na hrobě, a byla provedena ještě blběji, než jsem čekal.

plakát

Sette dollari sul rosso (1966)

Klasický Steffen s malým kloboukem a rychlým koltem. První půlka má potenciál, ale druhá je totálně zabitá, až na posledních cca deset minut, ty jsou dobré.

Captain Apache (1971)

Lee Van Cleef zpívá (jen v soundtracku naštěstí), nemá knír, má paruku a řeší záhadu. Jestli je něco spaghetti westernová bondovka, je to stoprocentně tohle. Jen to není spaghetti western.

plakát

All'ombra di una colt (1965)

Námět není špatný, hudba je přímo výborná, ale herci to totálně zabíjejí. Vedle Stephena Forsytha by i Anthony Steffen vypadal jako dobrý herec, a Conrado San Martin šíleně přehrává. Helga Liné, José Calvo nebo Franco Ressel to už sami nevytrhnou.

plakát

Uomo avvisato mezzo ammazzato... Parola di Spirito Santo (1972)

Trochu švihlejší Sartana v bílém zamíchaný do vřavy mexické revoluce, v které ale hledá jen zlatý důl, jež vyhrál v kartách. Na každém rohu známá tvář, drsné a vážné scény se dynamicky střídají s odlehčenými, a všemu kraluje král ironie Garko. Kdyby se jenom konec nezvrhl v totální frašku.