Únosce

Joe Ng

Leon Tong

Kostýmy:

Irin Lee

Pokud do české distribuce nebo do televizního vysílání přijde nějaký singapurský film, je to doslova na ohromnou oslavu. Stal se ten zázrak a tak nám bylo dáno viděti napínavý thriller singapurských tvůrců, který je dobře odvedený a je plný adrenalinového soužití. 36 hodin na sehnání požadovaných peněz na vykoupení omylem uneseného synka není zrovna mnoho a tak se rozjede příběh plný akce, zoufalství a citů, jaký tady dlouho nebyl. Stejně jako v těch hollywoodských podobných filmech je i zde jedno klišé vedle druhého, ale pokud jde o ryze popkornovou zábavu, bez toho by to vůbec nešlo. Snímek nemá jediného hluchého místa a tak dokáže upoutat svoji pozornost. Tohle jasně dokazuje, že tu není jen Hollywood a že i třeba asijské země mají co nabídnout.(29.1.2017)

O únosoch som toho videl dosť, ale Ázia dokáže aj 100 krát videné niečim oživiť, preto som filmu dal šancu. Celkom to šlo , niektoré momenty boli dobré,ale charaktery postáv boli skôr iba načrtnuté a dôraz sa kládol skôr na napätie a akciu. Už tradične dobre rozbehnutý film zabrzdí zbytočný pokus o zdramatizovanie a akčnosť za každú cenu. Keď už mám konečne peniaze, tak si od zlosti nabúram jediné auto, ktorým môžem odísť??Celý záver mi nesedel a ani nevadí, že hlavný hrdina iba niekoľko hodín po odobratí obličky bojuje ako William Wallace...60%.(22.12.2012)

namet je zaujimavy, ale to co zacne robit otec aby nazbieral vykupne je velmi neuveritelne. namiesto toho, aby si aspon zadovazil pistol, nejake fake money tak ide robit kazdeco (radsej nebudem spoilovat)aby dostal aspon polku. a to mal byt plan? please... prvu rozumnu ve co co urobi nastane az na konci prvej hodiny... film nam taktiez ukazuje ze bohaci (aspon niektori singapurski) si nezasluzia zmilovanie. je tu aj jeden velmi pekny ghost town, to by bola prechadzka :) nuz singapurci sa este budu musiet posnazit. suhlas s: jokino(26.12.2013)

• mab

Klasický odpad, nejspíš pošahaný režisér natočil pošahaný film o pošahaných lidech, další úchylnost typu Sedm, Saw apod. Ti lidé by se měli léčit, ne točit filmy, a to ani jako součást terapie, je fakt, že by pak v televizích USA a Asie neměli asi ani co vysílat. Jen dodám, že tak hloupý člověk, jako ten taxikář (a odolný, kam se na něj hrabe Bruce Willis) si to málem snad i zasloužil.(4.3.2014)

Fakt špičková, drsná akční jízda spadající někam do"sub-sub-subžánru" o únosech, dodávání výkupného na určité místo, neustálé telefonáty přes mobil apod. Každopádně tenhle film je nejlepší, jaký jsem z tohoto ranku viděl. Naprosto chladný kriminálník unese místo syna milionáře jeho kamaráda ze školy, který je syn chudého a povalečského taxikáře. I tak po něm žádá výkupné milion dolarů. A zde je perfektní to, co všechno hlavní hrdina filmu udělá pro získání výkupného a do jakých extrémních situací se dostává. Tento film je postaven na dokonalém hereckém projevu Christophera Leeho, který se jako tatík dostává do šíleného tlaku. Ani nepamatuju, že bych viděl film, kde je na hlavního hrdiny kladen tak strašný psychický tlak a protože hlavní hrdina není žádný superman, sledujeme celou řadu jeho neúspěchů o získání syna, šílené, ale realistické záchvaty vzteku, beznaděje, lítosti atd. Ale celý film se drží a vždycky se znovu a znovu zvedne ze země a jde si pro syna ... Film nemá jedinné hluché místo, je to jízda od začátku do konce, perfektní herecké výkony opravdu překvapují, násilí je zde až na zarážející úrovni (nedoporučuju slabším povahám a lidem, kterým nedělá dobře násilí na dětech, zde se unesené děti opravdu nešetří ...), ... film není tak promakaný scénářem a nešlape jak hodinky, ale na duhou tranu představuje všechny postavy jako lidi plné citu a emocí, tím se stává divákovi mnohem bližší a sympatičtější, ale také krutější a syrovější ... Naprostá pecka!!!!!(5.12.2010)

• - Původním záměrem režiséra Kelvina Tonga bylo natočit krimi thriller. Problémem však bylo vymyslet realistickou ale zároveň napínavou zápletku v zemi, která se pyšní velmi nízkou mírou kriminality, a kde podle režisérových slov neběhají po ulicích lidé se samopaly. Nakonec se tedy rozhodl pro scénář s únosem dítěte, který splňoval všechny jeho požadavky. (Raztubyl)