poster

Únosce

 • Singapur

  Bang fei

 • Slovensko

  Únosca

 • USA

  Kidnapper

Thriller / Akční

Singapur, 2010, 98 min

Režie:

Kelvin Tong

Scénář:

Kelvin Tong

Hudba:

Joe Ng

Producenti:

Leon Tong

Kostýmy:

Irin Lee
(další profese)
 • Raztubyl
  *****

  Na tenhle film sem se těšil už do doby asi před rokem, kdy jsem v jedné singapurské ulici nedopatřením vrazil do autobusové zastávky, přímo do místa kde byl plakát právě na Kidnappera (nekecám :-) ). A moje čekání se rozhodně vyplatilo - takhle dobrý thriller sem neviděl hodně dlouho. Kelvin Tong si rozhodně nebere servítky a při scénách mučení malého chlapce, zejména s obrovskou injekcí se mi fakt zvedal žaludek. Zátěž do které se otec dostává je brutální a některé způsoby získání peněz mi přišli celkem originální. Perfektní je taky postava neuvěřitelně chladnokrevného únosce (zahraný nejpopulárnějším malajsijským moderátorem Jackem Limem), který se postupem času stává čím dál větší bestií. I přes všechny klady se film nevyhl pochybným scénaristickým úletům, není to ale nic co by se nedalo odpustit. Snad teď bude Tong pokračovat ve stejném stylu a nevrátí se k nekvalitám své předchozí produkce.(28.1.2011)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrý thriller. Má dosť dobrý príbeh o taxikárovi, ktorému nešťastnou náhodou unesú syna, keďže sa priatelí so synom bohatého muža a únosca si ich pomýli. No aj napriek tomu sa únosca rozhodne využiť situáciu a od chudobného muža žiada veľké výkupné a tak taxikár urobí všetko preto, aby svojho syna zachránil. Spracovanie je na tom dobre, síce tomu chýba nejaká výnimočnosť, ktorá by tento film výraznejšie odlíšila od mnohých podobných, ale aj tak som spokojný. Dej je väčšinu času dostatočne zaujímavý, získalo si ma jednanie otca, ktorý skúša skutočne netradičné a nepríjemné metódy na získanie peňazí, postava únoscu je zase poriadne surová, takže sa otcovi nedá nefandiť, dobre je na tom aj menšia línia s manželkou bohatého muža a navyše sa to celé nesie v svižnom tempe, takže žiadny výraznejší problém tu nie je. Čo sa týka akcie, tak sa tu očakávane nič výraznejšie nenájde, ale zase pár naháňačiek poteší a ani záver nesklame. Herecké obsadenie je bez problémov, hlavný hrdina je sympaťák, nesklame ani jeho syn, postava únoscu je pre potreby filmu viac než ideálna, keďže nemá zľutovanie a ani tých pár zvyšných postáv nie sú zlé. Réžia a technická stránka sú len úplne priemerné, určite sa z toho dalo získať aj viac, či už lepšie fungujúce napätie, ktoré je výraznejšie len v pár scénach alebo ešte doladiť vizuál, ale až na tú zbytočnú záverečnú zrážku ani v ničom neurazia. V rámci tohto typu sa nájde aj mnoho zaujímavejších filmov, ale aj tak nemám dôvod dávať horšie hodnotenie, bavil som sa nadpriemerne a nie je tu žiadny zápor, ktorý by mi výraznejšie prekážal. 71%(16.6.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Kde je můj syn ??" V případě Únosce šlo o moje první rande se singapurským filmem jako takovým !! ;) A jako v případě jakéhokoliv jiného prvního rande i zde to probíhalo stejně, na jednu stranu jsem se opravdu moc těšil, ale také na mě doléhala nervozita a strach ze zklamání !! ;) Co když se mi nebude líbit ?? Co když mi nebude mít co říct ?? Co když to bude trapné ?? Jakou si budu muset najít výmluvu, abych to ukončil dřív ?? ;) Kupodivu na mě tahle kulervoucí jízda Kelvina Tonga, režiséra a scénáristy, udělala veliký dojem už od samotného začátku.. Hned od prvních minut, kdy mezi námi přeskočila jiskra, jsem z ní nemohl odtrhnout oči, visel jí na rtech a se zájmem hltal každičké slovo..;) Tak jako každá, která si je vědoma svých nedostatků, zde zejména v podobě některých ne zrovna smysl dávajících či realitě odpovídajících maličkostí, mezi něž operace ledvin bez jakékoliv rekonvalescence či opravdu bleskový prodej bytu prostě patří, snažila se je, vždyť jsme na prvním rande, velmi obratně skrýt, nebo alespoň od nich odvést moji pozornost tím, že mi naopak svoje přednosti strčí až pod nos.. Musí mě přece nějak okouzlit !! No, ne ?! ;) Tak činí i Kidnapper svým zběsilým tempem a schopností vyšroubovat napětí do pořádných výšek a tam se zuby nehty snažit udržet až do finále, kde snímek graduje až neuvěřitelně, svojí syrovostí, kdy se bez servítků nezdráhá třeba páchat ne zrovna hezké věci na dětech, a především naprosto excelentním hereckým výkonem Christophera Leea, který je v roli totálního loosera tak věrohodný, že mu prostě i díky té vše zžírající emocionální centrifuze, na níž se, když už nic jiného, milující otec ocitá, uvěříte úplně cokoliv !! Neváhám mu tohle představení sežrat i s navijákem, když na něm prostě vidím, cítím, že on zkrátka musí uspět, protože Siang je už vlastně to jediné, co má !! A jak to naše rande tedy dopadlo ?? Skvěle !! Já jsem opravdu nadšený, parádní příběh bez hluchých míst, strhující tempo, výborné Christopher Lee, slušná kamera Wai Yin Chiua a geniální soundtrack Joea Ng.. Nemusí se ptát, jestli se uvidíme znovu !! Víme to oba, že ano !! A bude to brzy..;)(29.5.2013)

 • Adrian
  ****

  Hoci mam vyhrady voci niektorym momentom, kedy scenaristi patovu situaciu vyriesili "zachranou na poslednu chvilu" stale ide o velmi dynamicky natoceny film. Napatie od momentu unosu takmer do zaverecnych titulkov je pritomne neustale a dej sa vyvija vzdy po vytazeni urcitej, na dany zaner typickej situacie zas o krok dalej a obsahuje tak i par prekvapivych momentov.(20.11.2010)

 • Wacoslav1
  ****

  Dobrý a napínavý. Překvapivě téměř bez pokusů o typickej ťamanskej (ne) humor. Nervydrásající tempo a celkem dobře hrající aktéři. Délka tak akorát přiměřená na podobnej film. Pro mě osobně jedno z posledních docela nečekaně dobrých Azijských překvapení. A pak, že to nejde! Když se chce, všechno jde.80%(25.4.2015)

 • - Původním záměrem režiséra Kelvina Tonga bylo natočit krimi thriller. Problémem však bylo vymyslet realistickou ale zároveň napínavou zápletku v zemi, která se pyšní velmi nízkou mírou kriminality, a kde podle režisérových slov neběhají po ulicích lidé se samopaly. Nakonec se tedy rozhodl pro scénář s únosem dítěte, který splňoval všechny jeho požadavky. (Raztubyl)