Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (3 186)

Tlusťoch (2020)

Som na tom podobne ako Malarkey. Vidím meno Gibson a automaticky idem do toho. Každou pribúdajúcou minútou sa však divím viac a viac. Neviem pre koho má byť tento "film", pretože neuspokojí asi nikoho. Celé je to ako zlý vtip. Blbý príbeh a ešte blbšie spracovanie. Toto nezachránil ani Gibson. Dosť nuda a odporúčam sa tomuto filmovému omylu vyhnúť. Ušetríte 100 minút, ktoré sa dajú využiť o dosť lepšie. 40%.

Poražení (2020) (seriál)

"Povedz mi o tom meste niečo pozitívne..." Pre väčšinu neprávom nepovšimnutý seriál, ktorý produkoval Netflix. Dlhšie som seriál odkladal, ale už po niekoľkých minútach som bol ako ryba vo vode. Rozbombardovaný Berlín je veľmi vierohodne zobrazený, každá ulica, každý rozpadnutý dom. Všade ruiny, trosky a hromady tehál, ktoré odpratávajú davy Nemcov. Zločin a čierny obchod rozkvitá a v tomto chaose sa pokúša polícia, ktorá nemá ani poriadnu budovu vykonávať svoju prácu. Popravde, seriál som chcel vidieť hlavne kvôli Nine Hoss, ktorá už svoje kvality ukázala mnohokrát. Scény ako "Vyzlečte sa!" alebo prvé stretnutie s manželom vo väzení si budem dlho pamätať. Veľmi pozitívne ma prekvapil austrálsky herec L. M. Green známy z megahitu Upgrade, ktorého som tu nečakal, no o to viac prekvapil. Najznámejšiu tvár T. Kitscha veľmi nepochválim. Je to sympaťák, na prvý pohľad sa do svojej roly aj hodil, ale po niekoľkých dieloch vám doklapne, že dokonale používa iba jeden smutný kukuč. Sekne mu to, ale od herca očakávate viac polôh. Celkovo veľmi príjemné prekvapenie a na čiastočne otvorený koniec možno raz niekto nadviaže, ale ani nemusí, pretože príbeh je viacmenej ukončený, čo je dobrá správa pre divákov, ktorí sa neradi viažu na nekonečné seriály. Vzhľadom na to, že je to seriál ma to max. vtiahlo a užil som si napínavý príbeh v atraktívnom prostredí. 90%.

Italské prázdniny (1961)

Veľmi príjemná romantická komédia, fajn nevtieravý humor, krásne prostredie a sexi dvojica navrch. Gina bola vážne skvelá, dnešné plastik - celebritky by sa mali obzrieť späť do minulosti a ceniť si skutočnú ženskú krásu. Záverečné žmurknutie Giny super. Meno Gina Lollobrigita znie krásne a noblesne, skoro ako Lamborghini... 80%.

Chlast (2020)

Ono tá teória s 0,5 promile s veľkou pravdepodobnosťou funguje, samozrejme aj vlastná skúsenosť. Problém je, že to časom málokto dodrží, tak ako sme svedkami aj pri sledovaní štvorice učiteľov v tomto filme. Mikkelsen tradične skvelý, rovnako aj partia okolo neho. Film Chlast je o tenkej deliacej čiare medzi jedným pohárikom na povzbudenie a alkoholikom, ktorý to jednoducho musí mať za každú cenu. Vinterberg  je skvelý režisér, ale osobne mi tu chýbal viac rozobratý rodinný život Mikkelsena, zopár ostrých stretov s manželkou by bodlo. Napriek tomu spokojnosť. 80%.

plakát

Oscar 2022 (2022) (pořad)

Som rád, že sa prenos vrátil do divadla, plné hľadisko , bez náhubkov...Za posledné roky mi osobne najviac sedel moderátor Jimmy Kimell, takže vždy sa desím, kto príde moderovať. Že však prídu až 3 kozenky, to by som netipoval. Väčšinou to bol trapas, hlavne ten černošský humor. Chris Rock to tiež možno prehnal, ale  nie viac ako Will Smith. Tá jeho reakcia bola trochu prehnaná, no záleží hlavne na tom, či Rock o chorobe jeho manželky vedel alebo nie. Predpokladám, že nie a práve preto bola Smithova reakcia prehnaná, ale aj zlá reklama je reklama. Jeho ďakovacia reč bola jedna z tých, ktorá vám dvihne obočie. Dokáže rozprávať 3 minúty bez toho, aby niečo konkrétne povedal a tie slzy si tiež mohol odpustiť. Niekto tu trefne poznamenal, že je fajn že napadol černoch černocha. Keby Ch. Rockovi ubalil beloch, bol by to koniec sveta a v tieni by bola i vojna na Ukrajine. K nominovaným filmom sa ťažko vyjadrovať, za posledné roky je to fakt bieda, už dlho tu nebol naozaj kvalitný film, ktorý by jednoznačne ovládol celý večer, divákov i porotu. 40%.

Velká přestřelka (1966)

Nenechám si ujsť žiadny western, kde robil hudbu E. Morricone. Nie som si úplne istý či bol Lee Van Cleef dobrá voľba , ale ok. No som si úplne istý , že toho tajtrlíka, ktorého naháňa počas celého filmu mal hrať niekto iný. Problém je , že pôsobí ako komediant a vlastne celé to chcelo ísť viac do hĺbky a hlavne vážnejší tón. Morriconeho hudba mnohé zachraňuje, ale na štvrtú hviezdu to u mňa nedosiahlo. 60%.

Kde jsem doma (2020)

Veľmi dobrý psychologický thriller. Španielskeho herca J. Gutiérreza stretávam v poslednej dobe často a je skvelý. Maria Casasa spomínať nemusím, ten už je snáď v každom lepšom španielskom filme. Je fajn, že režisér neodkrýva karty hneď v úvode a istú chvíľu trvá, kým divák pochopí čo sa chystá. Normálne som sa pýtal sám seba, že o čo tomu chlapíkovi vlastne ide...Film ma chytil a nepustil, divák je v napätí, netuší čo bude nasledovať a kam až dokáže hlavná postava zájsť. Dovolil si dosť a takých ako on, ktorým to ľahko prejde sú na svete mraky... Španielsko opäť super! 80%.

plakát

Hudba Zdeněk Liška (2017) (TV film)

Pri sledovaní tohto podivného dokumentu máte pocit, že pán Liška je Yetti. Každý ho pozná, no nikto ho nikdy nevidel... Dokument ospevuje jeho kvalitnú hudbu, veľmi plodnú produkciu, jeho prístup...no za celý čas sa neobjaví ani sekundový záber na osobu. o ktorej tu celý čas rozprávame, žiadne video, žiadne fotografie. V samom závere, tesne pred titulkami sa objaví jedna jeho fotografia..., áno presne tá známa aj z csfd. S jeho hudbou sa musel stretnúť každý, kto aspoň trochu pričuchol k filmom, no po tomto dokumente si začínam myslieť, že pán Liška bol veľmi záhadný muž...60%.

Bombardování (2021)

"Urobili z nás živé štíty..." Na netflixe sa objavila novinka zo severu, ktorá má už tradičnú kvalitu, nepochyboval som, že to bude dobré. Po úvodných minútach, kde sme svedkami omylu letcov RAF, som čakal profesionálnu odvetu a útok na sídlo gestapa v centre Kodane, aspoň tak to bolo prezentované a skutočne som veril, že náckovia dostanú peknú nakladačku. Osud je však niekedy poriadne krutý a stal sa opäť omyl a odniesla si to škola plná detí. Prvá polovica filmu je skôr priemerná, druhá nadpriemerná. Máloktorý film dokáže takto preniesť diváka do skutočného pekla, ktoré dokáže urobiť poriadny letecký nálet. Záver je emočne silný, beh žien a matiek ulicami smerom k škole alebo záverečný beh jednej z matiek... Aj keď film sa končí malým zázrakom a šťastím v obrovskej kope nešťastia musíme povedať, že ostatní toľko šťastia nemali a záber na starú pohľadnicu plnú detí mnohým zovrie hrdlo, zvlášť v dnešnej dobe keď máme veľký vojnový konflikt hneď za hranicami...80%.

Severní Marseilles (2020)

Skvelý film, ale neubránil som sa pocitu, že sa premrhal obrovský potenciál. Nechýbalo veľa, aby vznikol fakt výnimočný film. Keby to šlo ešte viac do hĺbky, viac sa pohrať s postavami, vrátane tých hajzkov zašitých v  špinavých ghetách . to by len bola jazda...Z nášho pohľadu neuveriteľné, aby sa feťáci vysmievali policajtom do ksichtu, ale toto je tá migračná politika, Francúzi si teda naložili a úprimne toto už lepšie nebude, len horšie. Ak je toto len z polovice pravda, tak sa ani nedivím,že vláda ani polícia nemajú snahu riešiť takéto problémy. Ja by som tam nahnal armádu, obkľúčil celé mesto a pozbieral úplne všetko. Drogy, peniaze , zbrane...a o rok znova. Oplatí sa vidieť a napadá mi, či neposlať link Merkelovej, nech vie čo ich v Nemecku čaká. 80%.

Ovládací panel
37. nej uživatel Slovensko