Ekovýlet: Skutečné životní náklady (TV seriál)

Eco Trip: The Real Cost of Living

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2009, 30 min

Remy Weber

Je smutné, že si lidé uvědomí cenu svého konání, až po-té co něco téměř kompletně zničí. Je dobré, že mohl vzniknou takovýto seriál a i když se jedná převážně o USA, tak se jedná o problém globální, kde je hlavní hnací silou nenažranost člověka a to ve všech směrech jeho konání. ||| Seznam dílů: 1. Čokoláda 2. Bavlněné tričko 3. Zlatý prsten 4. Papírový ubrousek 5. Žárovka 6. Balená voda 7. Mobilní telefon 8. Losos ||| - Odkaz na stránky ECO TRIP, kde je seznam takzvaných Zelených filmů i seriálů. 85 %(30.8.2011)

• Evander

Dokument plný zajímavých informací, které si člověk mnohdy ani neuvědomuje. Ekoterorismus mu ovšem neodpustím! Je mrzuté, že dnes je "in" všechno co má v názvu "Eko" nebo "Bio".(1.4.2012)

Povedený dokument. Občas mi vadí, že je dokument zaměřený výhradně na USA a také z něj čpí "americký" přístup. Je to tím, že jsem v Evropě... Tj. kdybych žil v USA, tak mi to přijde ok.To, že lidé mění mobilní telefon už za 18 měsíců - to jsme teda v kaši..... To, že v USA, ale třeba i v Kanadě neexistují opravny elektroniky a jiného spotřebního zboží je také problém. V Evropě stále na některých místech opraváře máme!!! Zatím.... Dokument upozorňuje na spoustu ekologických témat. Sympatické je také to, že každý díl trvá cca 25 minut, ve kterých je vše zásadní řečeno.(23.2.2014)

Dobrý a poučný dokument pro běžný konzumní lid i fanoušky ekologie. :))(17.6.2014)