Je jaro 1945 a nové letadlová loď U.S.S. Vengeance se chystá v San Franciscu ke spuštění na vodu. Kapitán Hornby (James Gleason) nařídí svému důstojníkovi Dudley Briggsovi (Ray Milland), aby sehnal 1,5litrovou láhev (tzv. magnum) pravého francouzského šampaňského, aby se loď mohla důstojně pokřtít. Nic menšího nepřipadá v úvahu a jiné než francouzské je taky pod úroveň lodi. Dudley ví, že odporovat kapitánovi je nebezpečné, srazí kramfleky a vydá se shánět magnumku. Ve vchodu do Fernandezova obchodu s vínem se srazí s krásnou Margie Dawson (Olivia de Havilland) a dá jí galantně přednost. Dokonce ji poučí, že magnumka je lepší než sedmička a chudák přitom netuší, k čemu to povede. Fernandez prohlásí, že magnumku neviděl od roku 1939. Jede se dál a v taxi se Dudley dozví, že dívka si má vzít poručíka Torchy McNeila (Sonny Tufts), bývalou hvězdu amerického fotbalu z Oregonu. Největší obchod ve městě je Charlie's Wine Barrel s heslem: „Pokud se to dá pít, my to máme (někdy).“ Magnumka tu ale taky dva roky nebyla. „Je válka, lidičky,“ vysvětlí Charlie (Tom Dugan), poradí jim ale, kde je ve výkladu jedna poslední. Následuje boj o taxi, závod, kdo tam bude dřív a porážka Dudleyho. Nevzdává se ale, snaží se Margie ukecat, pak znemožnit pomocí bývalé snoubenky Rity (Constance Dowling) Torchyho, aby oddálil svatbu (hlavně otevření láhve). Nejde mu už ale jen o láhev, snaží se získat i dívku a ta také začíná váhat. Kde tedy nakonec skončí láhev a s kým bude mít Margie svatbu? (Peabody)