Technotise - Edit a já

• Srbsko Technotise - Edit i ja (více)

V Bělehradě roku 2074 se setkáváme s vysokoškolskou studentkou psychologie Edit. Ta si užívá svého studentského života a přátel, avšak pokus vyzrát na zkoušku pomocí paměťového čipu bude mít neblahé následky... (Karadum)

Tremono

Akční vložky, často nelogické chování postav a zjednodušované závěry, nad kterými není žádný prostor k přemýšlení - a postavy se o to ani nesnaží (tak jsi umřela, to je smutný, ale teď jsi zase živá, to je dobře) - to mi příliš nesedlo a docela mě to nudilo. Věřím, že jinak dobrá animace i příběh, by snesly trochu více scifi a méně metafyzična. ()

spawnxp

Překvapení ze Srbska - japonskej manga kyberpunk v evropským balení. Pravda, mohli třeba míň filozofovat, finále taky vypadá dost bezradně ale i tak je to extra kousek. A mimochodem, hodně optimistickej pohled na budoucnost Balkánu. ()

Nobunaga

Eh... wow!!! Teda to jsem nečekal. Srbský kyberpunkový CGI animák, který strčí do kapsy nejednoho japonského příbuzného. Příběh (evidentně ovlivněný GITS) o dívce, které se po ilegální implantaci paměťového čipu převrátí život naruby, je nabitý akcí, vtipem, perfektním příběhem i soundtrackem, a to vše v podstatě bez hluchých míst. Jen toho product placementu jedné banky bylo na můj vkus až rušivě moc, ale chápu, že bez toho by film nevznikl. ()

Brkslav

Sranie! ... Svi su govorili da nisi živ. Nevím co je cyberpunk, neznám Ghost in the Shell, neznám japonské příbuzné, ale ten film mě nadchl. Asi nejsem zas tak "orálně morální", že by mi vadilo ve filmu časté pubertální mluvení o sexu. neřekl bych že postavy jen planě filozofují, závěřečné nebe mi taky nepřišlo kýčovité.... Za sebe jen řeknu, že film ani chvíli nenudil a měl spád, ale asi nemám v tomto stylu shlédnuto tolik filmů. abych si jen blazeovaně odfrkl.... a pak ... ta srbština je krásný jazyk. ()

Bohdan55

Lidi je to Srbsko, meli odvahu, že se vůbec do takových vod pustily. Reklama na erste dokazuje že se erste nebojí. A já byl tedy celým filmem příjemně překvapen srovnnání s GitS bych nedělal čet jsem ho už před tím že jsem to viděl a hledal ho tam, rozhodně jsem ho však nenašel tak jak jsem čekal je to spíš lehká inspirace než nepovedená kopie a za to 4*. ()