Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Drama
  • Animovaný

Baby Driver (2017)

Dostal jsem přesně to, co název filmu sliboval- nedomrlou verzi filmu Drive. Zajímavý komentář: Cival.

RocknRolla (2008)

Moc ten hype kolem filmu RocknRolla nechápu. Jasně, Guy Ritchie natočil dlouho očekávanou, další gangsterku o loserech a mafiánech. Jenže tento film se se svými předchůdci Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k, díky kterým jsme si Guye Ritchieho všichni zamilovali, ani zdaleka nemůže měřit a je jen jejich chudým příbuzným. Zůstalo sice netradiční vyprávění příběhu, cool kamera a střih a úderný soundtrack, ale to je tak všechno. Chybí tu hrdinové se kterými bychom se mohi ztotožnit a o které bychom se strachovali, chybí jakákoliv akce, napětí či zvrat, a hlavně humor, hlášky a nadsázka. Ono to tu teda je, ale člověk aby je ve stopáži 110 minut lupou pohledal. A to nemluvím o příběhu jako takovém- působí dojmem, jako když máte tři měsíce na napsání scénáře, ale vy se na to vykašlete a namastíte to posledních 24h před deadline. Tak jsem alespoň čekal, zda se ve filmu objeví písnička Why Did You Do It (One Two) od britských Stretch. Té jsem se sice nedočkal, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se objevila už dříve ve filmu Sbal prachy a vypadni. Tak vida, přece jen jsem původ jména postavy Gerarda Butlera zřejmě trefil. To jsem už ale odbočil- takže abych to nezdržoval, za mě nečekaně průměrných ***.

Assassin’s Creed (2016)

No ty kráso. Na akčňák točenej před zelenym pozadim co nejvíc na efekt, kterej je navíc blbej jak Stollwerck, jsem už fakt starej.

plakát

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Přesně taková blbost, v jakou jsem doufal, že to nebude. Jakmile už z úvodních titulků začlo být jasné, že ždímačku značky xXx roztočili čínani, zmocnily se mě ty nejhorší obavy a bohužel oprávněně. Pokud je vám mezi 13 a 20 lety tak asi u této rádoby ultracool akčárny potečete blahem, pokud ale už máte něco nakoukáno, budete jen nevěřícně vrtět hlavou, kolik věcí nové xXx vykrádá a navíc ještě špatně. Pokud máte dokonce něco jako kritický pohled na film, i když se jedná o oddechový, tak se tomuto snad vyhněte rovnou velkým obloukem. První xXx také nebylo bůhvíjaké veledílo, ale mělo alespoň vtip, Vina Diesela v nejlepší formě, řadu reálných kaskadérských scén, Rammstein, Prahu a Vašuta. Nové xXx má akorát Donnie Yena a jinak je to jeden velký digitální bordel.

plakát

Sedmero krkavců (1993) (TV film) odpad!

Psychedelická haluz vydávaná za pohádku.

plakát

Japonsko, má láska (1992) (TV film)

Všechno je to pravda, i po těch 24 letech od natočení. Jasně, některé věci vzbuzují dnes úsměv na tváři, jako telefony nebo navigace, ale pokud vás zajímá jak vypadá každodenní život v japonském městě i na venkově, tak tady jste správně. Doporučuji!

Hvězdná pěchota (1997)

Válečná satira jako řemen, usazená do prostředí intergalaktického konfliktu. Fašistická společnost poháněná všudypřítomnou propagandou už od nejmenších dětí, produkující hrdé občany, kteří jsou se zvoláním "Konám svou povinnost" na rtech, rozmašírovaní mlýnkem na maso zvaným první linie. Je to krvavé, je to brutální, je to válka. Středobodem příběhu je parta spolužáků žijící svůj bezstarostný život na střední, kteří ale budou postupem času přetavení v tvrdé válečné vetrány, z nichž ne všichni se dožijí happyendu. Dnes už klasický Verhoevenův film, který je vyprávěný s takovou hravostí, že je snadné přehlédnout jeho nadsázku a hlavně protiválečné poselství, což se odrazilo i na tom, že film ve své době propadl jako naprosto nepochopený, samoúčelně násilný, snímek . Své v tom jistě sehrálo i vědeckofantastické universum, které vždy bylo velkou částí diváků chápáno za jakýsi pokleslý žánr, který nemůže sdělovat nic víc, než co je vidět na první dobrou. Ostatně, takový Blade Runner by mohl vyprávět... Chcete vědět víc?

plakát

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Hitchcocka moc nakoukaného nemám, jeho počiny u mě přibývají pomalu, ale zjištuju že špionážní thriller byl Hitchovo oblíbený žánr. No Na sever severozápadní linkou se mi líbilo víc, nicméně i tady je zápletka vybudovaná vcelku povedeně, stejně tak povedené byly herecké výkony ústředních protagonistů. Nadprůměrný thriller, kterému některé moderní rádoby thrillery koukají zdaleka na záda. ****

Mzda strachu (1977)

Kdybych neznal Clouzotovu verzi z roku 1953, cenil bych si tohoto filmu o něco víc, ale takhle musím konstatovat, že kvalit originálu rozhodně nedosahuje. I tak je to však solidní počin a nejspíš nejlepší filmová předělávka, co jsem kdy viděl. Akorát nevím co chtěl Friedkin říct touto verzí posluhovačky v hospodě, ale budiž. ****

Hardcore Henry (2015)

Neotřelý FPS gore fest, který ale celkem rychle spadává do stereotypu. Naštěstí se na scéně objevuje Sharlto Copley (ten týpek z District 9) a vyhřezlým vnitřnostem dává první pomoc, adrenalinovou injekci a filmu nahazuje druhý dech. Jeho postava(y) Jimmy zprvu v ději působí zdánlivě zmateně, posléze si ale celý film krade pro sebe a už jen díky němu má cenu na film kouknout. Závěr má celkem uspokojivý finální souboj s Bossem a další třešinku navrch. Film jako takový bych viděl na *** ale za Sharlto Copleye přihazuju * navíc. Suma sumárum za ****

Ovládací panel
1 bod