Bismarck - kancléř a démon

(TV film)
  • Německo Bismarck - Kanzler und Dämon (více)

Princ Otto von Bismarck – Železný kancléř, sjednotitel Německa a zakladatel prosperujícího státu. Co méně zprofanovaného se ví o muži, který ztělesňuje takové ctnosti jako je disciplína a odolnost?  V roce 1871, po bitvě u Sedanu a vyhlášení Německého císařství, byl princ Otto von Bismarck jmenován prvním říšským kancléřem. Projevil se jako mistr taktického mocenského boje. V oblasti domácí i zahraniční politiky obratně vybudoval systém spojenectví a paktů za účelem stabilizace moci v Evropě a zajištění hranic nově vzniklé Německé říše. Tento dokument však prostřednictvím propracovaných rekonstrukcí prezentuje i jiného Otta von Bismarcka; takového, který v období studia práv proslul spíš svou domýšlivostí a hýřením než akademickými úspěchy a kvůli velké zadluženosti se musel vrátit na sídlo svých rodičů v Pomořanech, aniž by dokončil právnickou stáž. (oficiální text distributora)

Nach

Poučný, ale značně zdlouhavý dokumentární snímek. To bohužel toto dílo sráží značně dolu. Přesto se však jedná o zajímavou sondu do života jednoho slavného muže a doby ve které žil. 70% ()

igi B.

Další formou i obsahem laciná jakože populárně-naučná matérie, míchající módní ochotničení s výběrovými historickými materiály a fakty, podávanými s populisticky lehkým despektem k vlastním >velkým< dějinám. Jó PRUSKO, toť slovo, jež není radno moc hlasitě vyslovovat! Tihle pitomí >Ojrodojče< mudrlanti jsou mi tím už až odporní, jak pokrytecky blábolí o své slavné minulosti, zatímco jejich poválečně zbytkový >vaterland< (a podívejte se a prostudujte si mapy Evropy když už ne starší, tak aspoň 19. a 20. století!) postupně ovládá všelijaká svými momentálními zájmy puzená multikulti chamraď, která s nimi i s tím jejich hysterickým vztahem k vlastní historii jednou pořádně vymete. A že se s nimi sveze i celá ta naše pseudoliberální >unie< by myslím už mělo být pomalu jasné i hloupým levičákům (jojo, až jsem se musel ušklíbnout, když v tomhle >dokumentárním< filmu padlo bolševiky tak oblíbené slůvko "reakcionář"!). Tak jo, BISMARCK - DÉMON A REAKCIONÁŘ - proč to neříct na rovinu, že... °-| . . . Tři hvězdy tedy za tendenční obsah pod psa, jedna za pitomou formu, akce - reakce - za dvě. Bída zase jednou televizácká... Scheisse. - - - P.S. A ten blábol zde v "obsahu" k filmu... To jsem netušil, že B. byl PRINC (!?!) To si zase práší do huby nějaký ten rychlokvašený mudrlantský wikipedant alias principielní debil? - - - - - - (Poprvé viděno 24.9.2011 na >démonickém prostoru< , hodnocení 24., komentář zde s úšklebkem jako první - 24.9.2011) ()