Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Animovaný

Recenze (1 691)

Mulan (2020)

Jeden z nejlepších příkladů pro mou argumentaci jdoucí proti většině filmových kritiků. Ti na hraných předělávkách animovaných filmů od Disney kritizují, jak jsou zbytečné, protože nepřináší nic nového, jen to samé ale v hrané podobě. Tvůrci Mulan tuto kritiku vyslyšeli a skutečně stvořili originálnější počin, jenž se od animované verze výrazně liší. Výsledek? Kritika a jedno z nejhorších hodnocení hrané předělávky animovaného filmu. Proč? Protože od začátku říkám, že v těchto předělávkách cílové publikum žádné nové inovace nechce. Chce skutečně tu kouzelnou, pohádkovou atmosféru animovaných originů, přenesenou do hrané podoby. O realitu a inovaci zde fakt nejde. Mulan je prostě bez toho humoru a vtipného dráčka jen jakýmsi ala historickým fantasy, s nudnými charaktery a ještě slabším záporákem, který přebije kdejaká béčková produkce. I ten Warcraft byl mnohem záživnější, než toto. Takže prosím, pokud už se točí hrané předělávky animované Diseney produkce, ať jsou maximálně podobné jeho animované verzi. Originalitu si nechte na originální příběhy. 50%

plakát

Hry bez hranic (1965) (TV pořad)

Jako malý jsem to miloval a fandil naší zemi, ať to bylo Československo, Československá federativní republika, nebo už Česká republika. Dneska, když už mi dětství odešlo kamsi do dávných vzpomínek, jsou pro mě hry bez hranic často monotématickým pořadem s nevyváženými epizodami. Některé soutěže byly skvělé, jiné státy to s organizací měly velmi pofiderní. Přesto si ty tři slunce zaslouží. Alespoň z nostalgie. 65%

Ucho (1970)

Excelentní depresivní počin, kde herci ze sebe ždímají maximum a atmosféra houstne každou vteřinu. Nedivím se, že se Ucho stalo trezorovou záležitostí. Ta antikomunistická, antistalinistická rétorika z toho ční jako z málo kterého podobného filmu. A rudým se samozřejmě upřímná pravda nikdy nelíbila. Je to škoda, protože tohle mohl být jasný Oscarový kousek, který je dnes právem brán za klasiku žánru. Bravo tvůrcům. 80%

plakát

Tajemné Rumunsko (2018) (TV seriál)

Děkuji všem, kteří se na filmu zadarmo, ba dokonce na vlastní náklady podíleli a nic za to nechtěli.

Demolition Man (1993)

Devadesátková srdcovka, která neztratila nic ze svého původního kouzla. Akční nářez, který je samozřejmě béčkem jako vyšitým, ale přesně takovým béčkem, kterému bez mrknutí oka hodím čtyři slunce a v repríze se na něj podívám znovu. Marco Brambilla stvořil film a svět, který vyčnívá nad jiné podobné, je snadno zapamatovatelný a samozřejmě již i legendární. A to zcela zaslouženě. 80%

Fany (1995)

Smutný, melancholický příběh plný skvělých hereckých výkonů v podání Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Jiráskové. bohužel ale, jde též o film, který nemá žádnou honosnou dějovou linku, naopak působí minimalisticky, což je též hodno chvály, ale na druhou stranu po jednom zhlédnutí postrádám motivaci film znovu vidět. Navíc se tu a tam viditelně ždímají násilně emoce. Hlavně co se týče skrze vztahy se zvířaty. Suma sumárum, hezký český lepší průměr. Na dopoledne kvalitní podívaná u žehlení. 70%

plakát

Tajemství středověku (2019) (TV seriál)

Velký dík všem, co se na tomto zadarmo ve svém volném čase podíleli.

plakát

Moje učitelka chobotnice (2020)

Zajímavě pojatý příběh, kde máme dvě postavy. Chobotnici a člověka. Přičemž z každého úhlu pohledu vidíme jiný pohled na realitu. Očima člověka je to pohled morální. A očima chobotnice pohled realistický. V praxi: vidíme reálný a drsný podmořský život chobotnice po dobu několika let, zatímco člověk do tohoto vztahu dvou odlišných zvířecích druhů vnáší osobní city, morální poselství a jakousi filozofii s psychologií. A kupodivu to funguje excelentně. Pokud máte rádi přírodovědecké dokumenty, sáhněte po Moje učitelka chobotnice. Je to jinak pojatý a vyprávěný dokupříběh. 85%

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Stephen Chbosky je mistr ve vyprávění obyčejných příběhů neobyčejně záživně a zajímavě. Už jeho Ten kdo stojí v koutě je pro mě klasikou, na kterou nedám dopustit a (Ne)obyčejný kluk je na tom podobně. Každá postava zde dostane svůj prostor. Každá má svůj charakterový vývoj a vše do sebe zapadá jako do mozaiky obrazu. Všemi deseti tento film doporučuji, stejně jako tvorbu tohoto režiséra, jehož se vyplatí do budoucna sledovat. Prorokuji mu zářnou budoucnost. 85%