Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Animovaný

Recenze (1 766)

plakát

Byl by to hřích (2021) (seriál)

Excelentní pohled do menšinové komunity, svobody, radosti z této svobody, hrozbě a i následcích za zmíněný svobodný styl života. Russell T. Davies buď tuto éru přímo či zprostředkovaně zažil, nebo je tak skvělý tvůrce, že si to myslím. Každopádně Byl by to hřích je excelentně vyprávěnou, obsazenou a natočenou minisérií, která si zaslouží vaši pozornost, ať vám homosexualita vadí či nikoli. Je to prostě filmové řemeslo dovedené k dokonalosti. Jasný plný počet! 85%

Reminiscence (2021)

Kupodivu i přes místní hodnocení fakt pěkný postnoir thriller se sci-fi prvky, který funguje a pěkně i graduje. Dobrá práce s kamerou i výborně vybrané herecké duo. Nicméně pokud máte rádi rychlejší tempo u filmů, sáhněte po něčem jiném, neb Reminiscence je pomalá jako důchodce na koloběžce. Ovšem mě pomalé tempo nevadí, naopak líbí se mi, když v něm tvůrci umí pracovat s postavami a atmosférou. 80%

Hrnečku, vař! (1953)

Velice technicky zdařilá animace. Skutečně radost pohledět. I přes skutečnost, že to vzniklo ve stalinistických letech. 80%

Rozmarný duch (2020)

Kupodivu kvalitní briská komedie s duchařskou zápletkou. Scénář jakoby napsal, nebo byl napsán pro Tima Burtona, který ale na poslední chvíli řekl ne. Celý děj je samozřejmě recyklací všech možných duchařských zápletek a klišé, které můžete znát z jiných starších filmů. Však i sami tvůrci to ve filmu přiznávají myšlenkou: žádný příběh není originální, ovšem to neznamená, že jsem si Rozmarného ducha neužil. Užil, smál se a pochvaloval si ho. Na nízké hodnocení pětapadesáti procent tu moc nedejte. 75%

Mrazivá past (2021)

Jonathan Hensleigh si jednou řekl, že by si také moc rád natočil svou vlastní Mzdu strachu. Akorát, že v ní bude méně toho strachu a více té akce. A speciální efekty vystřižené jak ze starého Blenderu a záporák jak v béčku z osmdesátých let. Dokonce i ten Liam Neeson tu vypadá, že se v tomto projektu ocitl náhodou, když mu někdo sliboval remake slavného filmu z padesátých let, aby na poslední chvíli zjistil, že to bude skoro projekt Asylum. Ty dvě slunce jsou s odřenýma ušima. Spíše už to tíhne k hvězdě jedné. 45%

Free Guy (2021)

Celkem příjemná oddechovka napěchovaná různými odkazy, prostě fajn odpolední oddech. Nicméně oproti takovému Redy Player One jde o stupeň slabší žánrovku. Občas se na můj poměr držela více při zemi. Často je zde Ryan Reynolds zaměnitelný za X jiných charakterů, které už odehrál a město v němž toto vše je přítomno, stejně jako herní logika toho města mi přišla daleko více cizí, než u Spielbergova filmu (pozn. vím, že u Spielberga jde o adaptaci knihy). 75%

Výměna (2008)

Psychicky náročný a velice drsný film, který se tváří jako drama matky o hledání syna, i když je spíše o rozkrytí jednoho sériového vraha. Krásně natočené, děsivé i herecky naprosto přesvědčivé ve všech rolích. Clint Eastwood zde dokazuje, že nejen před kamerou, ale i za kamerou je králem. A Angelina Jolie zde předvedla jeden z top hereckých výkonů své kariéry. Toho Oscara si měla odnést. 85%

Poslední souboj (2021)

Ridley Scott se vrací v plné síle. Excelentní historické drama, které se až pedantsky snaží držet historických faktů, kterých u tohoto případu není zrovna málo. Výborně napsané role pro Bena Afflecka, který mi přišel v této plejádě šedých postav tou nejbělejší. Jodie Comer se snaží ukázat, že ženy nebyly jen věci a Matt Damon a Adam Driver jsou uvěřitelní rytíři každým svým pohledem a grimasou. Zde si prostě sedlo naprosto vše a pevně doufám, že je to jen předzvěst dalších obdobných historických projektů, které mi tolik chybí. Poslední souboj totiž dokazuje, že historický žánr má stále kvantum historických událostí a osudů, které stojí za to natočit. 80%

plakát

Kdo mi jde po krku (2021)

Těšil jsem se fakt moc na nový film mého oblíbeného Taylora Sheridana. Bohužel jeho Kdo mi jde po krku je jakýsi úkrok stranou do vod béčkovosti, která zde bohužel není ani moc zajímavá. Po mých chválách Sheridana jako excelentního scénáristy, si zřejmě můj oblíbenec řekl, že zkusí něco sepsat napůl plynu. No a výsledek vypadá tak, jakoby někdo oprášil vyřazený béčkový scénář z poloviny osmdesátek a rozhodl se ho moderně natočit. Angelina Jolie zde hraje Laru Croft, která má trauma z požáru. Společníka jí dělá malý kluk, který by se jednou mohl stát Batmanem. Ovšem všechno je to velice nezajímavé, často okatě digitální a béčkové až běda. Prostě Sheridanovi sluší pomalá dramata a ne akčňáky. Velký úkrok stranou do kaluže. Snad už se to nebude opakovat. 50%

Devadesátky (2022) (seriál)

Po věru mnoha letech jeden z TOP seriálů, který se tu v české TV objevil. Možná jeden z nejlepších porevolučních tuzemských seriálů vůbec. Ano, jsou to silná slova, ale Devadesátky si to zaslouží. Nečekal jsem od nich nic a dostal naprostou pecku, která tu nemá obdoby a často se věrně drží skutečnosti, jako Černobyl. 90%