poster

Léčba Klausem (TV film)

Dokumentární

Československo, 1992, 30 min

Režie:

Igor Chaun
 • IMPAIRED
  ***

  Dokument je dobře udělanej, ale LOL.(12.7.2010)

 • sportovec
  *

  Smysl dokumentu tehdy začínajícího talentovaného filmaře lze vyjádřit prostě: co vyhodíš dveřmi, vráti se ti komínem. Dnes se jedná o historický dokument o dávno prošlé minulosti. Žijeme jinak a zcela odlišnými problémy.(1.5.2011)

 • Misabarry
  ****

  ... pro mladší ročníky je doba, pozadí, tisk, a vůbec názory směsí úděsu, údivu, pozastavení, zasmáním, děsem, ... aneb masa je odjakživa manipulovatelné stádo průměrných, které mají "my chytří hoši" pod kontrolou a zahrává si s ním jak se mu zlíbí. Zajímavé, že byly velké tlaky, aby čt neuvedla před posl. volbami, aneb mladé zblbnem pár hesly a ekonomiku nadřadíme nad vše. Bohužel je to nevyléčitelné. A nehrajme stále na přežitou polaritu Klaus-Havel. Není to podstatné. Podstatné je, že se nejede na vize, ale na nakraď co můžeš, pak už nebude.(24.3.2011)

 • Monoxid
  *****

  Na tento dokument by se měli podívat minimálně všichni, co jsou mladší než on... Dnes je aktuálnější než kdykoliv od jeho vzniku...(21.1.2012)

 • Jello Biafra
  **

  Dnes už smiešna záležitosť, ktorá jasne reflektuje ako hlúpo a naivne ľudia po revolúcii uvažovali. Celý dokument je koncipovaný ako propaganda, ktorá mala v tej dobe za každú cenu nahrať body pre Vencu Klausa. Nutno dodať, že vzhľadom k tomu že ODS v júni 1992 vyhrala voľby, tak dokument svoj účel splnil. Zaujímavosťou dokumentu je snaď už len pohľad na terajšie zlé pomery a ekonomickú situáciu. Je maximálne ťažké sledovať ako sa tu všetci rozplývajú nad Klausom a jeho údajnou genialitou a všetci v dokumente veria, že lusknutím prstu urobí z federácie modernú západnú republiku.(18.12.2014)

 • - Původně se jednalo o čtyřdílný dokumentu z roku 1991, později vznikl půlhodinový autorský sestřih. (JoranProvenzano)

 • - Název filmu je parafrází názvu knihy „Die Heilung durch den Geist“ („Léčba duchem“; 1931) Stefana Zweiga. (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace