Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (2 440)

plakát

Rychle a zběsile 8 (2017) 

Vlastně únavně hloupé. Emoce tak akorát pro druhý stupeň základky.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Série 2 (2024) (série) 

Druhá série je méně vtipná, možná více existenciální, což ale není na sebemenší škodu. Hodně mě bavila hlavně dějová linie rosničky a při jejím rozuzlení jsem se nahlas smál. Hezký dějový oblouk tyto dvě série, vlastně víc ani snad není třeba.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Série 1 (2023) (série) 

"Nejsme čtyřiadvacítka. My se budeme tvářit, že se nic nestalo." Moc fajn sitcom z netradičního prostředí, u kterého se lehce obávám, že nejvíc si ho užijí lidé z médií. Pro všechny ostatní je tu plejáda sebeironických cameo rolí typu Roberta Sedláčka, Haliny Pawlowské, Břeti Rychlíka, Patrika Hartla nebo Jů a Heleho. Podobně jako u Mostu je paradoxně první díl nejhorší, pak se Prušinovský rozjede a naopak graduje do toho nejlepšího s tím, jak je tam méně a méně fekálního humoru. Highlighty jsou určitě talentovaná Simona Lewandowská, Mucha, Milan Fridrich, Cardi B a především hlavní hvězda Jan Kolařík.

plakát

Rocketman (2019) 

Skvělý Taron Egerton za zvuků fenomenálního Eltona Johna. Není to žádný filmařský zázrak, ale poctivý biopic bez zbožšťování protagonisty ano. Naprostá spokojenost.

plakát

Gentlemani (2024) (seriál) 

Hrozně fajn seriálové pokračování ve světě zábavných Ritchieho Gentlemenů. Seriál je míň vtipný než film, zato je celkový příběh a zápletka vlastně zábavnější. Hodně jsem ocenil, jak je po krůčcích a velmi uvěřitelně budována hlavní romance. Jen tomu chybělo nějaké vyvrcholení. Jsem zvědavý, co s tím případně udělá pokračování.

plakát

Adikts (2024) (seriál) 

"Jako já jsem hodně pro drogy jo, ale lidi na koksu? Arogantní zmrdi." O Adikts jsem nevěděl nic, než jsem se na to začal dívat… a bingenul jsem to instantně prakticky bez pauzy. Největší problém jsem měl vlastně paradoxně s tím, že mi to přišlo možná až málo protidrogové, takže když jsem viděl, že to kurátorovali policajti, tak mě to naopak překvapilo. Nejsem si jistý, jak moc bude fungovat ta protidrogová kampaň Zkratky, i protože kromě feťáků v první scéně tam vlastně opravdoví feťáci chybí, hlavní pětice antihrdinů jimi moc není a navíc fetují pomocí jakýchsi podivných potionů… Za dílčí negativa považuji i podivný dramatický oblouk, dramaturgické dno kdesi na přelomu třetího a čtvrtého dílu a možná u někoho možná až příliš jednoduché "prozření". Jinak jsem ale vlastně nadšený a těším se, až si to dám brzy znovu. Sedlák je fakt talent. Je to ulítlý, hrozně vtipný, casting funguje skvěle a Petr Uhlík je fakt madman. Hudební dramaturgie je perfektní, Meky Žbirka fakt hituje tvrdě. Potenciální kultovka… a ne! Není to "český Trainspotting", jsou to čeští Misfits.

plakát

S čerty nejsou žerty (1984) 

Nadprůměrná pohádka, která mě ale nikdy úplně neuchvátila, byť z velké části totálně zlidověla. Jedna z mála inscenací, kdy jsem schopen tolerovat Ondřeje Vetchého. Životní role a dokonalý Lucifer Karla Heřmánka.

plakát

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023) 

Díky bohu ještě za každého Scorseseho. Byť podobně jako u Irčana by nebylo odvěci někde uprostřed filmu pro dobro tempa vystřihnout půlhodinu. Jinak je to koncert, DiCapriův Ernest je ukázkový ubožák, De Nirův strýček ukázkový starý mafoš a skrytou hlavní hrdinkou, jejíž úsporné herectví doufejme Akademie ocení, je v Zabijácích Lily Gladstone a její postava Mollie Burkartové. Takových filmů už moc nevzniká.

plakát

Batman (2022) 

Nemyslel jsem si, že potřebuji a chci nového Batmana a zrovna s Robertem Pattinsonem, nakonec se z něj ale vyklubal ten zdaleka nejlepší filmový Bruce Wayne a velmi podařený Batman. Matt Reeves se ukázal ve velmi dobré formě, tenhle netopýří muž je temný (temnější než Temný rytíř), drsný, deštivý, docela zajímavě detektivní a hodně stylový. Filmová Catwoman v podání Zoë Kravitz je také super, konečně má také uvěřitelný background a nějakou chemii s Batmanem. A Paul Dano v čele vzpoury incelů je také naprosto v pořádku. Absolutní spokojenost.