poster

Bitva o Británii (TV film)

 • Velká Británie

  Battle of Britain

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 3x48 min

 • Bohemák
  ***

  Čekal jsem více. Ty hrané filmové záběry jsou občas trochu násilné a mě chvílemi vyloženě ruší od komentáře.(21.8.2010)

 • Petrus1
  ***

  Nějak mi to připadalo celý nedotažený a zbytečně dlouhý. Nápad to sice není špatnej a člověk se něco přiučí. Třeba kterej den bylo hezky, kdy bylo zataženo a tak. Taky kolik kdo ztratil každej den letadel. To si určitě zapamatuju! :-) Je sice hezké, že bylo využito nepoužitých záběrů z původního filmu, ale ono jich nakonec moc nebylo a docela často se opakovaly. U posledního dílu (kterej měl být asi nejdramatičtější) jsem se už docela nudila a dělala si nehty ;-)) Ale pro mě (fandu - nováčka válečnej filmů) to nakonec jedno velké pozitivum má. Až zas budu koukat na nějakej film z II.světové, aspoň poznám, co to tam lítá za letadla! :-D(18.8.2010)

 • wosho
  ***

  Ambice a málo peněz je veliký problém této rekonstrukce. Nic nového tento dokument nepřináší, jediné čím by mohl diváka knokautovat je zpracování a to je problematické. Po technické stránce je dokument zastaralý, triky jsou na úrovni 60tých let a jsou neustále opakovány, což je pro dnešního diváka spíše k smíchu.Celkově Bitva o Británii je ideální po sestříhání na jeden díl pro školní vyučovací prostředky dějepisu.(18.8.2010)

 • ryba443
  ****

  Myslím že jde o vcelku kvalitní a podrobnou rekapitulaci, aspoň kam až moje znalosti sahají. Možná by se ale do těch tří dílu vešlo i víc. Záběry ze stejnojmeného filmu jsou samozřejmě pěkné, ač se rychle okoukají. Vůbec neškodilo je občas proložit i nějakým archivním či tématickou fotografii. Trochu jsem se při sledování zarazil, že vůbec nezmíní účast polských, československých, novozélandských a mnoha zahraničních letců na straně RAF, ale naštěstí to téměř na konci třetího dílu zaznělo. Mimochodem, nejúspěšnější stíhač RAF Bitvy o Británii byl Čech, Josef František, který dosáhl za pouhý měsíc 17 sestřelů. To v dokumentu nezaznělo - škoda. Ale dám hvězdičku navíc za to, že byl mezi oslovenými pamětníky i Günter Rall (275 sestřelů, 3. vůbec nejúspěšnější stíhač Luftwaffe, v té době nejúspěšnější žijící stíhač).(18.8.2010)

 • Šandík
  ***

  Zajímavý nápad, ale žel nedotažený... Hrané pasáže jsou samozřejmě fajn ovšem dost často se opakují. Neumím odhadnout, kolik záběrů pochází ze stejnojmenného filmu a kolik je případně nově dotočených či digitálně vytvořených, ale zdá se mi, že se tvůrci až moc "svezli" s nepoužitým filmovým materiálem. Také faktických informací dostává divák dosti málo... Den běží za dnem, dozvíme se jaká byla viditelnost a kolik bylo sestřelených letadel na té či oné straně, ale všechno se to tak nějak slévá dohromady. Pokud by ta "rekonstrukce den po dni" skutečně měla fungovat, asi by bylo třeba ji věnovat více prostoru. Mnohdy také citelně chybí zmínky o řadě důležitých souvislostí. Obecně je množství podstatných informací v celém dokumentu až nečekaně malé. Nejsilnější jsou tak nakonec přímé výpovědi pamětníků... Celkový dojem: 60%(17.8.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace