poster

Pink Floyd: The Final Cut

Krátkometrážní / Hudební

Velká Británie, 1983, 19 min

Scénář:

Roger Waters

Hudba:

Roger Waters
 • flanker.27
  *****

  Pro mě osobně je The Final Cut moje nejoblíbenější floydovský album, víc než The Wall nebo Dark Side of the Moon. Co skladba to sugestivní emocionální bomba. Should we shout, should we scream what happened to the post war dream?(22.6.2013)

 • Marooned17
  *****

  Videoklip ke čtyřem ústředním písním alba Final Cut. Kompletní film sestávající ze čtyř skladeb k vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=XPPpJCZb-L8(5.9.2010)

 • okkac
  *****

  The Final Cut se hodnotí jako jedno z nejslabších alb Pink Floyd. Nevím, ale já ho mám velmi rád. Jistě nedosahuje slávy alb předešlých jako Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, Animals a The Wall, ale i tak je to velmi kvalitní hudba, a to i přes už zřetelné rozpory v kapele, kdy Rick Wright se vlastně už na albu nepodílel a celé je to spíše Watersův sólový projekt, který využívá schované nápady z práce na The Wall. Toto 19 min. promo obsahuje 4 skladby a dají se vlastně považovat za videoklipy.(16.1.2012)

 • frashmaker
  *****

  K hudbě Pink Floyd nelze nic vytknout a k jejich doprovodným videím a obrázkům rovněž ne. Tohle je jasná záležitost, avšak asi pouze pro Pink Floyd fanoušky.(6.9.2010)

 • Beckett51
  *****

  4 zásadní sklatby z nejemotivnějšího a nejvíce nedoceněného Floydovského alba. Více slov netřeba, tohle se musí vidět, slyšet a cítit.(11.6.2012)

 • - Původní začátek textu písně "Not Now John" zní: "Fuck It All Up, We've Gonna get on With These!" ale pro tento film bylo z důvodu cenzury pozměneno na: "Stop It All Up, We've Gonna get on With These!" (Beckett51)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace