Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Horor

Recenze (1 110)

plakát

Newness (2017) 

Upřímnost.

plakát

They Remain (2018) 

Archeoložení, psycholožení a souložení... všechno z toho na půli cesty ve filmu, kterej by si vyloženě žadonil o lepší práci s postavama a lorem o odvážnější nekonvenčnější přístup, protože atmosféru to má super a kameru ještě lepší.

plakát

Pig (2021) 

Obrácený zrcadlo současný fast-revenge kinematografie. Dojetí par excellence.

plakát

Krotitelé duchů: Odkaz (2021) 

Původně jsem chtěl dát čtyři, ale ani za Parmenidovo Jedno nemůžu přijít na film, kterej bych si letos (teda minulej rok) takhle specifickým (čti "zatraceně nečekaným, protože Ghostbusters mám sice rád, ale nikdy pro mě neplatily ja osobní kultovku jako třeba Indy nebo Terminátoři a o to víc jsem byl překvapenej, jak mě tahle filmová pocta dokázala dojmout") způsobem užil - nehorázně vtipný, zábavný, roztomilý, kvalitně napsaný, zahraný, nafilmovaný... prostě jsem se ani vteřinu nenudil a nejen, že bych dal klíďo další díl, ale bez problémů bych se na to i mrknul znova. Hned.

plakát

The Matrix Resurrections (2021) 

Čtyřhvězdičkovej epilog, kterej si tu pátou vysloužil Laniným naprosto bezprostředním fakáčem všem haterům. Komplexní mozaika východní filosofie, psychoanalýzy, chytrejch scénáristickejch vifikundací a eastereggů (sledujte pozadí), jíž rád odpustím i těch pár cringe Laniných samoúčelných výlevů (závěr).

plakát

Invaze (2021) (seriál) 

Zdaleka nejlepší a nejoriginálnější mimozemská okupace od Arrival. Brilantní slowburn, kde samotná invaze hraje až druhotnou roli a kterej dokazuje, jak těžký je zaujmout kvalitní filmařinou necpající všechno divákům na stříbrným podnose, ale nechávající je se v tom trochu rochnit, spekulovat a počkat si na výsledek. Skvělá psychologie postav (zdejším komentátorům doporučuji si zopakovat základy vývojové a sociální psychologie), fantastický herecký výkony, parádní vizuál (akorát tý tmy mohlo bejt někdy trochu míň), zajímavej scénář co má hodně co nabídnout a Richterovsky už typicky bájo hudba. Překáželo pár podivnejch scén a někdy by dle mýho bylo vhodný trochu prohodit sled nějakejch scén, aby to mělo lepší efekt, ale není to nic, kvůli čemu by mi byla zkažena pozitivní zkušenost ze seriálu. Čistočistě hoodně silný čtyři, ale díky zdejšímu ignorantství opět rád nadhodnotím.

plakát

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film) 

Typická vánoční rychlokvaška, která tento rok sice kvasila asi o něco déle, ale i tak ani zdaleka nenaplňuje správný proces kvašení. Pár povedenejch gagů, ale většina scénáře typicky uslintanej a nevkusně infantilní žvást snažící se nalákat na "moderní" téma, herce dělající ze sebe šašky (dodneška jsem tenhle z mýho pohledu typicky českej "pohádkovej" přístup k postavám nepochopil), okoukaný kostýmy a automatovou hudbu. Plus budiž občas příjemný prostředí a již zmíněná hrstka vtípků. Slabší dvě.

plakát

Resident Evil: Raccoon City (2021) 

V zásadě přesně to, co jsem od toho očekával. Béčkovej akční horor s polo-dementním scénářem, kterej dokazuje, že to, co je efektní v hrách ne vždycky funguje na plátně, otřesným cgi oblud, dobrou RE atmosférou a povedenýma maskama. Navrch mě překvapila ještě fajn hudba a nakonec docela ok casting, na kterej se dá zvyknout. Dobrá večerní oddechovka a na další díl bych se klidně mrknul.

plakát

Není čas zemřít (2021) 

V některých pasážích ohromná scénáristická levnost, jenomže kde taková levnost ve Specter působila jako příjemný odkaz na starší bondovky, tady to působí jen jako lenost autorů vymyslet pořádnou cestu k danýmu dějovýmu posunu. Po technický stránce asi není co vytknout, vypadá to hezky, zní to hezky a s akcí si vyhráli (byť už mi přijde, že se jaksi opakuje a nepůsobí tak, jak by měla - jako napětí). I tak ale jaksi nenaplněné očekávání zanechávající podivnou hořkou pachuť po jinak relativně sladkým závěrečným rozloučení a ku mému smutku pro mě asi nejslabší Craigovská bondovka.

plakát

Brouci v hlavě (2021) 

Audiovizuálně na plnej počet. Scénáristicky to v některých směrech trochu drhne a je z toho cejtit nenaplněnej potenciál, ale i tak silnější čtyři.

Reklama

Reklama