Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor

Recenze (1 154)

Out of Darkness (2022)

Skvěle natočené, napínavé, parádní hudba a super paleta barev, ale ty bílý zuby, pleť ošetřovanou kolekcemi z Notina a vesměs nezajímavý klišé postavy (s výjimkou hlavní hrdinky) jim neodpustím. Lepší tři.

plakát

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Vlastně lepší než jsem čekal. Našlánuto to mělo na docela dobrý průměrný tři, ale pak scénáristům (pravděpodobně pod výhružkou zprznění svým hado-pyjem) musel asi začít našeptávat Pazuzu, protože jinak si nedovedu vysvětlit ten zcela iracionální a klišoidně levnej twist s Ellen Burstyn a pitoreskní závěrečnou scénu, která vypadala jak kdyby byla napsaná ve stylu "Ještě máme 30 vteřin, co tam dát třeba tohle?". Nezmiňuju ani (vlastně zmiňuju, ale to je spíš problém jazyka) zcela úchylný nutkání v posledních cca 30 minutách dát do scénáře asi tak 728371637x zvolání "Ježíši!", jež si nedovedu vysvětlit jinak, že nám tvůrci chtěli tohle (v hebrejštině mimochodem poměrně dost libozvučné) jméno zcela zhnusit (opět další důkaz mé teorie, že v tom má pařáty Pazuzu). Námět síly víry super, ani celej koncept příběhu není vůbec k zahození a kdyby se z toho ostřihalo tak 90 minut, mohl to bejt super kraťák a pocta původnímu filmu. 1,7.

On se bojí (2023)

Geniální labyrint strachů neurotické mysli a padání do ještě větší hloubky jedné z nejhorších myšlenek, které může úzkostný člověk podlehnout - "Co kdyby?". Ari je zlaté vajíčko mezi filmaři a kdo nesnášel mother! Darrena Aronofskeho, tohle bude nesnášet ještě víc. I když se u toho možná občas zasměje.

plakát

Perinbaba a dva světy (2023)

Asi největší bizár co jsem letos viděl. Ale nemůžu říct, že bych se nebavil.

Napoleon (2023)

Moc krátký, DC nezbytné.

Arvéd (2022)

Spalovač mrtvol 2.0. Jeden z dosavadních vrcholů české kinematografie tohoto tisíciletí.

Úsvit (2023)

Nejdůležitější českej počin od Hořícího keře. Obsahově i formou. Hrdost.

Resurrected (2023)

Silnej náběh na čtyři, kterýmu v poslední rovince podkopává nohy scénáristická lenivost v detailech a pár face-palm scén.

Mumie se vrací (2001)

Až z odstupem cca 10 let jsem docenil kouzelnou lehkost, nápaditost a upřímnou hravost celýho filmu. Extrémně zábavná dobrodružná pohodička kde to jediný, co lze vytknout je to, proč je to tak skvělý - roztomilá debilita.

plakát

Insidious: Červené dveře (2023)

Mizerný čtyři. Tu čtvrtou dávám za dobře zvládnutou sentimentální stránku filmu (závěrečný záběr), dobrou atmosféru, režii a fakt, že to prostě bylo o chlup lepší než Chapter 3. Nijak ničím moc nevybočující ze současnýho mainstreamovýho hororu... ale je to furt Insidious.