poster

Lady Blue Shanghai

Krátkometrážní / Mysteriózní / Romantický

Francie / USA, 2010, 16 min

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch

Hudba:

David Lynch

Producenti:

Sabrina S. Sutherland

Střih:

David Lynch
(další profese)
 • xxmartinxx
  odpad!

  Nedůstojné Davida Lynche ve všech ohledech. Dokázal bych pochopit, že dělá reklamu na kabelky, kdyby mu Dior poskytl velké peníze na vytvoření něčeho, na co by jinak neměl prostředky. Ale pár hnusných digitálních scén se třemi herci může natočit kdykoliv, o čemkoliv a s kýmkoliv. Když se děj nuceně lynchovského kraťasu točí kolem zakouřené kabelky od Dioru, působí to jen směšně. Odpad je možná trochu přehnané hodnocení, ale co...(22.6.2013)

 • bartias
  ***

  Dalo by se tomu říkat "Lynchovo dilema". Pokud jde o novější filmy režiséra hromady kultovních kousků, nikdy si nemůžete být jistí, jestli to fakt není nic moc, nebo David Lynch zůstal jenom nepochopen. Stejně se to má i s krátkým filmem/reklamou, který zaplatil Dior. V typicky lynchovsky divném chaosu se ale pěkně vjímá půvabně zmatená a vylekaná Marion Cotillard. A koneckonců to není tak dlouhé.(12.3.2011)

 • SOLOM.
  **

  Jakožto fanda Lynchových výtvorů jsem zůstal po zhlédnutí tohoto krátkometrážního snímku hluboce zklamán. Co to jako mělo být? Otřesná kamera nám nabídla nechutnou přehlídku rozmazaných záběrů a nebýt docela slušné hudby, tak jsem to asi vypnul. Atmosféra sice měla jistý mysteriózní nádech, jenže všechno kolem dokola bylo špatně. Dokonce ani výkon Marion Cotillard nebyl moc dobrý. Nadržený taxikář jí dokáže rozpálit mnohem víc, než čmoudící kabelka…(4.7.2012)

 • Paldiny
  *

  Štvrťhodinový kraťas o žene, ktorej sa v hotelovej izbe zjaví kabelka a za pomoci dvoch Aziatov sa pokúsi spomenúť na zabudnutú minulosť. Trochu zaujme kamera hrajúca sa s myšlienkou, či ide o sen alebo realitu. Film je aj na svoju krátku minutáž strašne uťahaný, príbehovo plochý, navyše s mizernými ázijskými hercami. Miestami to pripomína reklamu, alebo trailer k neexistujúcemu filmu. David Lynch čaká na zázrak (čítaj nápad), v tomto prípade zas len varí z vody.(5.4.2015)

 • Stanislaus
  ***

  Tradiční Lynchův postup spočívající v nepochopitelnosti nepochopitelného. Velkým plusem, ale zároveň i mínusem byla kamera - v prvním případě záběry z hotelu, v tom druhém prapodivně sekaný a rozmázlý obraz. Marion Cotillard byla pro tuto roli skvělá, stejně jako výběr oné dobové hudby, ale všechno to přebíjí nedostatek jakéhokoli hlubšího smyslu, který jsem zde já (možná ke své smůle) nenašel.(17.4.2011)