Reklama

Reklama

Hooligans - Zákon tribuny

(seriál)
  • Velká Británie The Real Football Factories
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2006, 10x60 min

Režie:

Peter Day

Hrají:

Danny Dyer

Obsahy(1)

Moderátor Danny Dyer se vydává přímo do kotlů nejvyhrocenějších fotbalových derby na celém světě. Místní hooligans ho často pustí překvapivě blízko a dají mu nahlédnout do svých organizací. Seznamuje se s tajnými akcemi těchto až vojensky smýšlejících skupin. Nejde jen o pohled do fotbalového zákulisí, ale o odhalení těch stránek lidské psychiky, které jsou fascinovány davem, násilím a touhou někam patřit... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

naytsirk odpad!

všechny recenze uživatele

Hodnocení po prvním dílu… Jestli je tohle něčí šálek čaje, prosím, ale koukat se na pár záběrů z demolování tribuny, poslouchat keci od vypatlaných idiotů, jejichž hlavním cílem je se někde poprat a sledovat Dannyho Dyera, který se tváří tak drsně, až by se z něj jeden po.r.l., to prostě není nic pro mě....Nuda a ještě blbá…. ()

Marcos 

všechny recenze uživatele

Zákon tribuny neospravedlňuje ani nemoralizuje chování hooligans,ale snaží se tento fenomén přiblížit všem divákům. Danny Dyer procestuje svět a vyzpovídá členy těch nejtvrdších ultras "fanoušků",kteří se rádi chlubí a dělají si reklamu. Seriál má napjatou atmosféru a Danny se ocitá v nebezpečných situací a díky němu se dostaneme tam kam by jsme se ani neodvážily vstoupit. ()

Reklama

Forum. 

všechny recenze uživatele

Danny Dyer ztoho pořád dělá víc než to je a potom to působí směšně. Například příjde mezi "fanoušky" Partizant Bělehrad a ti mu řeknou že je ani fotbal nezajímá , že mají radši basket. No sorry , ale tohle jsou fotbalový fanoušci ? Takové zbytečné reportáže o obyčejných nezaměstnáných individuích , kteří se chtějí jenom zviditelnit. Mělo to být udělané víc solidně a ne tak komerčně šaškovsky. Ale i tak se na to docela rád podívu ikdyž je to výplach a ti lidi jsou tupci. 40% ()

GTS_PUNK 

všechny recenze uživatele

Danny Dyer, ktorý si v roku 2004 zahral futbalového chuligána vo filme Football Factory, sa o dva roky neskôr vydáva medzi skutočných chuligánov na Britských ostrovoch. Divákom v každom dieli približuje históriu daného regiónu, kde sa práve nachádza a prostredníctvom dobových záberov bitiek chuligánov, prevažne zo 70. a 80. rokov minulého storočia, ich dostáva do centra diania. Viac než tieto zábery však povedia často samotní aktéri týchto bitiek, zväčša dnes už bývalí chuligáni, ktorí majú vstup na futbalové svätostánky do konca života zakázaný. Tak vysedávajú po puboch a spomínajú na staré časy. Mnohí z nich sa vyjadrujú, že svoje deti by však v ich koži vidieť nechceli. Informácie z "prvej ruky" robia tak dokument zaujímavý a typické chuligánske britské ksichty naznačujú, že títo páni si kadečím prešli. The Real Football Factories ocenia hlavne priaznivci anglického futbalu. Je to nahliadnutie na jeho temnejšiu stránku, ktorá je v súčasnosti tvrdo potláčaná. Všade CCTV a "firms" tak zo štadiónov vymizli. Oddanosť klubu však pretrváva aj naďalej. Najlepšími zo šiestich dielov série sú určite londýnsky a yorkshirský, každopádne aj ostatné stoja za videnie. Svoj názor o najlepšej anglickej "firme" som ale nezmenil. "CONGRATULATIONS, you´ve just met the I.C.F." ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Výborný zpracování materiálu okolo hooligans. I průvodce Danny Dyer mi tam sedí. Díly mám seřazené, tak jak jsem je viděl. První díl - Balkán: A co taky čekat od země, kde se vše trhá díky válečnému konflikt. Ani si nedovedu představit, co by se dělo při střetu Chorvatsko - Srbsko. Fascinuje mě, že tady někteří fanoušci vůbec nemají zájem o fotbal. Takový nechápu. Druhý díl - Turecko: Tady se hlavně pořád zaměřuje na průšvih s ubodáním dvou fanoušků Leedsu. Ale rivalita mezi Galatasarayem a Fenerbahce musí být obrovská, ta atmosféra na stadióně musí být pekelná. Je tu zmíněná i kultura nožů. Docela se divim, že někteří fotbalisti sem jdou hrát dobrovolně. Třetí díl - Holandsko: Aneb pohled na rivalitu mezi Ajaxem Amsterdam a Feyenordem Rotterdam. Nahlédnutí do země, kde po sobě hází zápalné lahve, bomby a nejrůznější druhy pyrotechniky. No vážně jsem rád, že tohle k nám nedorazilo. I když policajti vypadali, že to před a během zápasů zvládají. Díl čtvrtý - Argentina: Tohle je úplně jiný svět, člověk z Evropy to nedokáže pochopit. Fanoušci jsou tady opravdu dvanáctým hráčem. Ale přiznám se, že taktice - přerušit zápas, abychom nedostali víc gólů - tomu nerozumím. Díl pátý - Itálie: Jedna z opravdových bašt fotbalu. Rozebírá se tady hlavně Juventus a Atalanta Bergamo. Opakují se tady průšvihy, jako zápas Juventus - Liverpool, nebo smrt italského policisty. Řeč přijde i na Paola di Cania a Danny si vyzkouší přebíhání při derby Lazio - AS. Docela originální nápad. Díl šestý - Brazílie: A další bláznivý fanoušci se představují. Brazilští Torcidas nesahají daleko pro zbraně a střelba na autobus soupeřů je očividně na denním pořádku. Jinak opět se rozebírají oběti a hlavní kluby a fankluby země. Po této epizodě jsem docela šokovaný, tady bych se na fotbal na 100% nevydal. Díl sedmý: Polsko: Vznik Hooligans s v sousedním Polsku. Debry Cracovia - Wisla. Krakow - Město nožů. Jo, o polácích víme, že jsou ostrý kluci, jen to vidět kolikrát, když vyrazí jen tak na Baník. Ale nůž hozenej na hráče, to je mazec. Jinak jako v každé zemi jsou tady zmíněné problémy, pobodání a ubodání. Díl osmý: Rusko: Ruské gangy hooligans taky nevypadají zrovna mírumilovně. Logické zastávky Moskva a Petrohrad. JIná země, ale alespoň částečná Fair play domluva. A docela mě překvapila dívčí hooligans skupina. Díl devátý: Skotsko: Co čekat jiného než Celtic x Rangers. Náboženství dělá své. Tohle není obyčejné derby a ty události co se tam dějou, by m ani už neměli překvapit. Dobrej je Alex Fergusson za mlada a Aberdeen. Díl desátý: Anglie: Kolébku fotbalu a také hooligans jsem si nechal na závěr. Story o vzniku anglických starých firem. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Moderátor Danny Dyer si o několik let dříve zahrál ve filmu se stejnou tématikou. Objevil se v roli fotbalového chuligána ve filmu Hooligans (2004). (Skarface)
  • Danny Dyer je velkým fanouškem West Ham United. West Ham má v Anglii jedny z nejlepších hooligans ICF (Inter City Firm), kteří jsou proslulí pro své konflikty s policií a fanoušky ostatních týmů. (Wade)
  • V prvom dieli môžete vidieť rozhovor s Cassom Pennantom, pravdepodobne najlegendárnejším chuligánom "Inter City Firm "(chuligánska základňa klubu West Ham United), podľa ktorého vznikol aj film Cass (2008). (GTS_PUNK)

Reklama

Reklama