Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 740)

Had (2021) (TV seriál)

O skutečném Charlesi Sobhrajovi jsem neměl nejmenší tušení, ale tahle minisérie založená na skutečných událostech mě lákala, protože to BBC umí zpracovat. Když mě to navíc na konci nutí k tomu, abych si o tom zjišťoval víc, tak je to znak toho, že se to podařilo.   Je to skvěle obsazené, Jenna Coleman je pravidelně zárukou kvality, ale Tahar Rahim v roli slizkého vraha naprosto exceluje. Má to líbivé exotické exteriéry (i když se většina natáčela v Británii) a povedenou atmosféru, kterou skvěle doplňují outfity ze 70. let. Sice je, hlavně na začátku, trochu chaotické to posouvání v čase, ale to se dá překonat. Příběh mistra manipulátora a jeho společnice stojí za to.

plakát

The Pursuit of Love (2021) (TV seriál)

BBC představila novou, hodně dobře obsazenou, minisérii, která je založená na známé knize Nancy Mitford. Předlohu neznám, takže mě k tomu lákalo hlavně známé obsazení. Hlavní role hraje Lily James a Emily Beecham, které doprovází například Andrew Scott nebo Dominic West.Mám rád dobově zasazené série a tahle se odehrává v meziválečném období, což je by mi vyhovovalo. Jenže po prvním díle jsem úplně nevěděl, co si o tom myslet. Sice se to odehrává v dané době, ale je z toho hodně cítit moderní zpracování, za což může hlavně hudba. Ještě horší ale je, že příběh už mi tak zajímavý nepřišel. Měl jsem z toho pocit, že herci jsou sice super, ale nemají co hrát. Druhá epizoda pak byla vysloveně nudná a i když to závěr trochu vykoupil, tak z toho rozhodně nebude další oslavovaná minisérie.

plakát

Fallet (2017) (TV seriál)

Fallet je švédská kriminálka s příměsí britské absurdity. Neschopný britský vyšetřovatel přijíždí do Švédska, aby se spojil s policistkou, která rychleji jedná než přemýšlí a společně mají vyšetřit vraždu. Pokud vám vyhovuje humor, kde se vtipy dohrávají, tak si seriál užijete. Já jsem si v tom úplně neliboval, ale vcelku dobře to utíkalo a na odpočinutí od těch temných severských kriminálek je to jako dělané.

plakát

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Oliver Tate je podivín a film o něm je zvláštní. Sice to nebylo vyloženě hrozný či nekoukatelný, protože to občas nahodilo něco vtipného, ale mě to celkově nesedělo a neužil jsem si to tak, jak jsem předpokládal.

plakát

Byl by to hřích (2021) (TV seriál)

Osmdesátá léta v Anglii, gay komunita a nastupující epidemie AIDS. To rozhodně nejsou nejčastější témata a mám radost z toho, jaký je výsledek této minisérie. Russell T. Davies očividně ví, o čem píše, protože si sám tuhle dobu zažil a to tomu dodává sílu. Od prvního dílu je jasné, že nepůjde o žádnou zábavu, i když si partu kamarádů užívá života plnými doušky. Balancování radosti ze života a deprese, která se nezadržitelně blíží, však funguje. Soundtrack je na jedničku a postavy dokážou zaujmout. Těžce se tráví třetí epizoda a samozřejmě i úplný závěr. Jestli jednu věc vytknout, tak postavu Jill, která mi přišla hrozně nereálná. Nemá žádný vlastní život a v podstatě se jen stará o všechny okolo.

plakát

Láska a anarchie (2020) (TV seriál)

Kärlek & Anarki ukazuje, že ve Švédsku umí natočit zajímavý seriál aniž by to musela být kriminálka. Tahle originální komedie vypráví o střetu dvojice, která se navzájem vyzývá k tomu, aby vystoupili ze své komfortní zóny. Úkoly, kterými se z ní dostávají jsou vtipné a vážně pobaví. Navíc se to nebojí vyvážit i smutnějším a vážnějším tématem. I přes drobné výhrady se jsem zvědav na to, jestli bude stejně zábavná i druhá řada.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

Po úspěchu WandaVision jsem byl docela zvědav na to, jak se bude druhému v řadě. A v mých očích je Falcon and the Winter Soldier slabší. Hlavně je to nejspíš kvůli tomu, že nepřináší nic neokoukaného. Záporáci mají sice slušnou záminku, ale moc jim to nešlape. Je tady sice spousta akce a ta je jako obvykle marvelovsky dobrá, ale tady to prostě nestačí. Falcon i Bucky si procházejí velkou transformací a tak z toho jako nejzajímavější postava vychází John Walker, u kterého doufám, že brzy někde objeví. Jak se čekalo, tak se v závěru nakouslo několik věcí, které dostanou odpověď až někdy později. Tak uvidíme, jestli dojde na druhou řadu nebo rovnou až na čtvrtého Kapitána Ameriku.

plakát

Staged (2020) (TV seriál)

Staged je asi nejpovedenější projekt, který vzniknul v době úplného lockdownu. Od zahánění nudy dvou přátel/herců, kteří se rozhodnou nacvičovat divadelní hru přes videohovory až po mnoho hvězdných hostů, kteří tomu dodávají grády. Pokud máte dvojici Sheen-Tennant v oblibě, tak si to užijete o něco víc, ale věřím, že pobavit to dokáže i bez toho.

Sound of Metal (2019)

Jako sonda do komunity neslyšících je to hodně zajímavé, jinak je to jako film dost těžké téma, které není jednoduché zpracovat. Riz Ahmed hraje skvěle, ale jeho postava je divákovi hodně nepřístupná a jen těžko si ho tak můžete oblíbit. Oceňuji ale práci se zvukem, který zážitek z filmu umocňuje. Všechno to pískání, práskání a ticho má svůj smysl.

plakát

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

Nemůžu se zbavit dojmu, že to nakusuje příliš mnoho témat, aniž by to dalo ucelenější odpověď na jakékoliv z nich. Takže to působí takovým "od každého trochu" dojmem, tím pádem to nepřináší nic nového a jiné dokumenty daná témata zpracovaly lépe. Ať už jde o Zátoku, která popisuje vybíjení delfínů nebo o Temnou stránku lodní dopravy, které rozebírá dopad člověka na oceán. Navíc mě přijde trochu znepokojivé, jak se tam hází obrovská čísla, která jsou vytažená z kontextu a s divákem manipulují.