Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Recenze (1 927)

plakát

Kluci z Bromley (2018) 

Takové pěkně britské, navíc s příběhem motajícím se kolem fotbalu. Nic přelomového se tady nestane, ale nostalgicky to pohladí a to vlastně docela stačí. I když chudák Ruby, ta to neměla s Davem jednoduchý.

plakát

Oppenheimer (2023) 

Portsmouth, 15.8.2023 Tenhle film jsem vážně chtěl vidět a jsem rád, že jsem se na něj vydal do kina. Ale i tak jsem s hodnocením dlouho čekal, jestli ve mně nějak uzraje. Film to byl totiž skvělý a mohl bych chválit hodně dlouho, ale na plné hodnocení mi něco chybělo, ale vlastně ani nedokážu vysvětlit co. Skvělé obsazení v čele s Cillianem Murphym si veškerou chválu zaslouží, příběh Oppenheimera a výroby bomby je taky dostatečně strhující, ale jak už jsem říkal, něco málo mi chybí.

plakát

Mulan (2020) 

Mulan jsem nikdy nežral ani v její animované verzi, ale pokus se pamatuju, tak mě bavila přeci jen o něco víc. Úplná tragédie to sice nebyla, ale znovu si ji asi pouštět nebudu.

plakát

Fast Girls (2012) 

Příjemná sportovní šablonka, která na dlouhé odpoledne dobře zabaví. Jasně, že profi-sport se dělá trochu jinak než jak je tady ukázáno, ale jako odpočinkový film to funguje. Navíc je to vlastně start kariéry pro Lily James a ta se od té doby slušně posunula.

plakát

Bejval sem slavnej (2022) 

Průměrný film z produkce Netflixu, který láká hlavně na feel-good atmosféru. Docela příjemně se na to koukalo a utíkalo to, dokonce ani hudba nebyla špatná, i když syntetické klávesy nejsou něco, co bych vyhledával.

plakát

Medvěd (2022) (seriál) 

V zahraničí se o tomhle seriálu mluví hodně a hrne se na něj chvála ze všech stran. To, samozřejmě v kombinaci se zajímavým prostředím, mě donutilo zařadit si ho na watchlist a sledování propadnout. O úspěchu první řady mluví hodně nahlas to, jaké hvězdy se zde ukázaly v hostujících rolích v řadě druhé. Je to moderní náhled do profi-kuchyně. V první řadě jde spíš o zlepšení standartů a posunutí bistra na vyšší level než jen vydávání sendvičů. Druhá řada se potom hrne za snem být špičkou ve svém oboru a upřímně se nemohu dočkat, co nabídne ta třetí, až dorazí. Je to intenzivní náhled do místa plného stresu, chaosu a jídla, který je ve svém podání hravý, neokoukaný a tím pádem nesmírně zajímavý. Pořád se něco děje a není čas se zastavit a přemýšlet nad tím. Kamera experimentuje a funguje tak, jako málokdy a málokde. Postavy rostou, vyvíjejí se a člověk je má radši, čím víc času s nimi stráví a čím víc jim dokáže rozumnět. Mimochodem epizoda Ryby z druhé řady je nejintinzivnější hodina televize v roce 2023.

plakát

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023) 

Filmy Guye Ritchieho dokážou zaujmout a většinou mě vážně baví a ani tenhle nebyl úplně k zahození, jen mi přišlo, že z něj mohli vymáčknout o něco víc. Přeci jen v porovnání s nedávnými Gentlemany nebo Rozhněvaným mužem je akce a spád o poznání slabší. Obsazení je jako obvykle skvělé a osvědčené tváře nezklamou. Nejvyrážnějším nováčkem byla Aubrey Plaza, kterou mám rád, takže za mě pozitivní přídavek. Jen mě překvapilo, že její postavu využívali jako takovou ASMR pomůcku.

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

Docela dlouho jsem se těšil na třetí pokračování Guardians a vážně jsem chtěl vyrazil i do kina, ale nějak to nevyšlo. Nakonec jsem se přeci jen dočkal a mohl si to pustit. A i třetí díl jsem si užil, i když musím uznat, že první dva díly mě bavily víc. Pořád je to však lepší z toho, co momentálně MCU nabízí a proto jsem vlastně spokojený a musím říct, že to bylo jako rozloučení uspokojující. A soundtrack nezklamal, jako obvykle to šlape od Creep až po Dog Days Are Over.

plakát

12 nezdolných sirotků (2021) 

Sportovní filmy založené na skutečné události to u mě mají jednoduché. To by se to muselo hodně kazit, aby se mi to nelíbilo a tohle vcelku fungovalo. Prostě zabaví, nenudí a přinese dojemný příběh s pěkným závěrem a mě to vlastně stačí ke spokojenosti.

plakát

Vyproštění 2 (2023) 

Pro mě je to v podstatě stejné jako první díl, navíc potěší snad jen to, že se to natáčelo v Čechách a je to poznat. Jinak je prostě akce na vypnutí hlavy a tak se to musí brát.