Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Recenze (1 836)

plakát

Lékořicová Pizza (2021) 

Zdlouhavá výprava do sedmdesátek. Můj největší problém spočíval v tom, že jsem měl problém uvěřit Garymu jeho věk, na 15 tedy nevypadal a věkový rozdíl mezi hlavní dvojicí (i když ten tam je i ve skutečnosti). Takže jsem se nedokázal přenést přes to, co všechno dělá patnáctiletý kluk, i když scéná s náklaďákem byla zajímavá. Příběh jinak nebyl z těch nejsilnějších a celé to drželo pohromadě jen díky podivnému (ne)vztahu hlavních hrdinů. Neznámá hlavní dvojice jinak byla v pohodě a hvězdy si navíc užily svoje role, Bradley Cooper či Sean Penn si zahráli výstřední postavičky.

plakát

Opuštěný (2022) (seriál) 

Darren Star dostal po úspěchu Emily in Paris od Netflixu možnost na další seriál a rozhodl se vytvořit takový Sex ve městě pro gaye. Do hlavní role se mu podařilo dosadit jednoho z nejznámějších televizních herců, gayů - Neila Patricka Harrise. A tohle spojení mělo zaručit dostatek diváků. Příběh není nijak objevný. Hlavní hrdina dostane kopačky a po dlouhém vztahu znovu objevuje svobodný život a s ním všechny radosti a strasti. To vše samozřejmě obsahuje spoustu klišé a některé z nich jsou více snesitelné a některé méně. Celkově to opět gay komunitu vykresluje hodně promiskuitně, nebo to alespoň na mě tak působí. Je to sice zasazené do New Yorku, ale ten už ničím nepřekvapí a působí okoukaně. Neil Patrick Harris mi do té role seděl a měl kolem sebe sympatickou partu přátel. Na konci je samozřejmě lákadlo na pokračování, ale upřímně nevím, jestli si ji to zaslouží. Nebyla to nuda k uzoufání, ale taky nic u čeho bych nadšeně očekával další řadu.

plakát

Velký dar (2017) 

Silné drama, kde jde o výchovu jedné nadané holčiny. Souboj Franka, který se snaží zajistit své neteři relativně normální dětství a jeho matky, která pro svou vnučku chce, aby plně rozvinula svůj potenciál. Příjemně obsazené a hlavně McKenna Grace byla skvělá. Klidně mohlo dojít i na slzy.

plakát

Životní trefa (2022) 

Ze Sandlera bude ještě nakonec slušný herec. Jeho komedie mě moc nebaví, ale v téhle vážnější poloze mi seděl o dost víc. Sportovní filmy jsou moje slabina, takže v okamžiku, kdy jsou alespoň průměrné, tak mě budou bavit. Na druhou stranu je třeba říct, že Hustle s klidem nad tím průměrem vyčnívá a to nejen díky Sandlerově postavě skauta. Je to správně namíchaná kombinace dramatu, neokoukaného sportovního prostředí a těch správných klišé. Většina sportovních filmů trpí na to, že sportovní záběry za moc nestojí. Tenhle takový problém nemá, protože se tady sešla plejáda současných i bývalých hvězd basketbalu. Dokonce i hlavní hrdina je profi basketbalista, takže mu spíš lidi budou vyčítat neherectví. To znamená, že fanoušci basketu si užijí film ještě o něco více.

plakát

Poslední noc v Soho (2021) 

Tohle mě bavilo. Šedesátky a parádní retro styl, dvě sympatické herečky v hlavní roli a tajemný příběh. Sice bych se obešel bez těch podivných duchů, ale jinak se mi to líbilo. Dost si tam vyhráli s kamerou a speciálně v úvodu, kdy jsou na řadě zrcadlové scény, jsem si to užil. Slušný psycho-thriller.

plakát

Killing It (2022) (seriál) 

Jeden z tvůrců je Dan Goor, který stojí za Brooklyn 99 a hlavní roli hraje Craig Robinson tedy Darryl z The Office. Takže se to klidně mohlo podařit a mohl vzniknout další hit a člověk tak nějak ví, co by mohl očekávat. Ale spíš než to vznikla dost ujetá komedie, která sice není úplně hrozná, ale k dokonalosti má vážně daleko. Lovení hadů kvůli penežní odměně je super nápad a nebylo špatný. Dokud byla na scéně hlavní dvojice Craig & Jilian G tak to šlo, jenže pak je několik dílů věnováno nezajímavým vedlejším postavám a ty bohužel nedokážou příběh táhnout a působí zbytečně, což seriál sráží o něco níž. Přesto to dokázalo získat druhou řadu, tak uvidíme, co bude dál.

plakát

Princezna zakletá v čase (2020) 

Super, po dlouhé době se mi opravdu líbila česká pohádka. Příjemné obsazení a slušné využítí nápadu o časové smyčce. Bavilo mě to a tak to má být.

plakát

Smečka (2020) 

Překvapení. Nečekal jsem vůbec nic, ale příběh o šikaně z hokejové kabiny měl něco do sebe. Akorát ta obhajoba, že za všechno může výchova tatínků mi moc neseděla a ten záverečnej útok už nebyl na domluvu od dospělejch, ale regulérně napadení na zavolání policajtů. Jinak to bylo fajn.

plakát

Devadesátky (2022) (seriál) 

Případy 1. oddělení jsem nikdy nesledoval, takže jejich napojení pro mě nemělo žádnou přidanou hodnotu. Nicméně téhle minisérii jsem neodolal, po všech těch oslavných hodnoceních. Navíc doba devadesátek v čechách, kde všechno bylo možné, je vždycky lákavá.  Právě výprava do devadesátek byla špičková. Vytvořit tuhle retro atmosféru, to se jim opravdu podařilo na výbornou a je to největší plus seriálu. Navíc skvěle doladěná dobovou hudbou v závěrech. I když abych pravdu řekl, tak tady toho celkem na vytíkání moc není a nadšené reakce chápu. Akorát u toho Sokola jsem si nemohl zvyknout na vážnou roli, ale to může být jen můj problém. Jinak je to podle mě super dobrá televizní práce a po Orlických vraždách by si klidně dal i pokračování, které se v závěru nastínilo.

plakát

Probudím se včera (2012) 

Tyhle "vracím se časem" komedie mám rád a hned mi to připomnělo povedenou Vrať se do hrobu. I na tohle se dobře koukalo, i když ty reklamy na Shock a Orbit mě štvaly. Proměna Blažka v Mádla se mi moc nezamlouvala, ale Josefíková a Preissová byla trefa do černého. Spousta skvělých miniroliček pro známé české herce. Nápad super a účel to splnilo, dobře to pobavilo, takže za mě spokojenost.

Ovládací panel
22. nej uživatel Velká Británie
25 bodů

Reklama

Reklama