poster

Všední dny velké říše

Dokumentární / Historický

Československo, 1963, 44 min

Hudba:

Jiří Šust
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • kyselina
  ***

  Cynická reklama na Třetí říši.(14.8.2013)

 • NinonL
  ****

  SPOILER ! Dokument o tom, že lidem, kteří odpovídali představám Hitlera o dokonalé říši, se v ní žilo docela dobře. Sport, tradice, jednota, samá vznešená hesla. Organizace mládeže ve jménu vůdce a její důmyslná manipulace. Sudety, Henlein, prosazování práv německé menšiny. Mnichovská dohoda a obsazení československého pohraničí. Druhá světová válka a boj za vůdce do poslední kapky krve. Bojovaly i děti. Na závěr optimistické (a pravděpodobně naivní) prohlášení, že se podobná situace už nikdy nebude opakovat.(22.2.2014)

 • kebom
  **

  Zaujímavý dokument, len netuším čo tým chcel tvorca (tvorcovia) povedať...(23.11.2011)

 • Mikino00
  *

  Tak tohle se hodně nepovedlo, pokus zesměšnit německý národní socialismus na příkladu Sudetských Němců dopadl naprosto opačně, ze silného ironického a cynického komentáře spíše vzešel dokument naopak propagující němectví a nacismus jako to nejlepší co mohlo vypravěče jako kluka potkat.(2.1.2014)

 • panPsax
  ****

  Vidím tu zajímavě nechápavé komentáře. Dokument je naopak velmi pozoruhodný pohled na téma. Mráz mi párkrát běhal po zádech, a to je v dnešní době co říct...(9.2.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace