Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (TV seriál) (festivalový název)

• Česko

V kůži vlka po stopách Džingischána

(festivalový název)
  • Austrálie

On the Trail of Genghis Khan

Vo vlčej koži po stopách Džingischána

(festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / Německo, 2010, 172 min

Lisa Gerrard

Tim Cope

Richard Dennison

Suresh Ayyar

Jak říka hlavní postava tohoto dokumentu Tim, tohle v kanceláři nezažijete.Hodně zajímavé putováni drsnými kraji a ještě drsnější přírodou, třeba na takové Mongolce či Kazachy jsem hleděl s otevřenou hubou nejsem si jist jestli bych jel do těchto zemí na dovolenou. :D uděluji 4**** velmi povedené a jedno z nejlepších děl na Dokumentárním festivalu.(23.3.2012)

Blázen !!!! Úplně mi běhal mráz po zádech.(2.4.2013)

Nemůžu se dočkat pokračování Australanova dobrodružství napříč Asií. To putování přes Mongolsko bylo tak úžasně syrové a tvrdé, až jsem v kině na sedačce nervózně poposedával :-D(14.3.2012)

Bezpochyb nejlepší cestopis festivalu expediční kamery. Australan putuje napříč Mongolskem po zamrzlé stepi v šílených mrazech jen se 3 koňmi a psem. Někdy narazí na pohostinnost Kazachů (např. viz. svatba), jindy musí hledat svého psa, aby ho místní nesnědli. Projíždí různými vesnicemi, kde např. chovají koně na maso, zmrzlé stepy či skoro vyschlé Aralské moře. Škoda, že se jednalo pouze o 1 díl. Podrobnosti o filmu zde: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/v-kuzi-vlka-po-stopach-dzingischana-2/ Shlédnuto v rámci festivalu Expediční kamera.(18.3.2013)

Pro mě filmový vrchol z festivalu Expediční kamera 2012. Vrátit se k prapůvodním kořenům lidství, spolehnout se pouze sám na sebe, nechat se unášet líbivými zvuky praskající trávy a cválat na koni nekonečnou krajinou tak, jako před tisíci léty. Tomuhle člověk s láskou pro přírodu, dobrodružství a snílkovstí jen těžko odolá.(28.2.2012)

• - Tim strávil 14 měsíců v Kazachstánu, kde se naučil většinu věcí, které musí znát každý správný nomád. (Dragoni)

• - Nejdelší doba, během které hrdina neokusil sprchu, byla 24 dní. (Dragoni)

• - Cesta byla dlouhá přes 6500 mil a vedla z Mongolska do Maďarska. (Dragoni)