Gasherbrum Double - Jaroš a spol. na G (TV film)

Dokumentární

Česko, 2010, 30 min

Karel Jonák

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Jako předkrm Gašerbrum II (8035 m) a pak hurá na Gašerbrum I (8068 m). Radek Jaroš s Lukášem Uhrem a Petrem Maškem na druhý Gašerbrum vylezli společně a pak se během chvilkové příznivé předpovědi počasí pokusili společně s ostatními výpravami o hromadný útok na jedničku. Jaroš s Uhrem nakonec patřili k šestičlenné skupině, která vrcholu dosáhla a pak sprintovala dolů v neustále se zhoršujících podmínkách. Chlapi to zvládli a mají můj velký obdiv. Přesto mne tento dokument poněkud zklamal tím, že přinesl poměrně málo záběrů z místa útoku a to slovní vyjádření pocitů mi až takový zážitek nepřineslo.(30.12.2015)

Je zajímavé, že scénář televizního "profíka" Stanislava Bartuška paradoxně nepůsobí tak autenticky jako vlastní tvorba Radka Jaroše z předchozí expedice. Přitom Stanislav Bartušek byl členem expedice na Gasherbrum a podával aktuální zpravodajství do BBV. Ovšem v dvoudílném dokumentu je zbytečně agresivní hudební vložka - kolovrátkovité "zneužívání" refrénu - It's My Life od Bon Joviho je skutečně kontraproduktivní; navíc informací a mluvení bylo až zbytečně moc. Obrázky jsou atraktivní, a to i z nehorolezeckého prostředí, kdy Radek Jaroš ve vinárně rekapituluje výstup na svou 10. a 11. osmitisícovku.(29.11.2010)