Clarkson: Italský nářez (TV film)

Clarkson - The Italian Job

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2010, 73 min

Jeremy Clarkson

Přes účast jedněch z nejúžasnějších sporťáků dneška trochu zklamání. Vlastně jen sled několika projížděk na okruhu, občas spojených i nějakou "myšlenkou". U několika aut by se ještě dalo mluvit o testu, zbytek je tu ale spíš do počtu na Clarksonovo vyblbnutí a pro pár pěkných záběrů. A závěrečný závod je už potom úplná zbytečnost. Přesto povinnost pro všechny automobilové nadšence. Chuť vyrazit na projížďku, Italian Job rozhodně vyvolat dokáže;-)(17.10.2011)

Pořad by se dal označit jako jedna z třešniček k dortu jménem TopGear. Název i obal svádí k testům pouze Italských aut, opak je ale pravdou. Jako trénink na skutečné závody se Jeremy vydá na Italské okruhy, kde otestuje ty nejlepší současné supersporty značek Ferrari, Porsche, Mercedes, Lamborghini nebo Pagani. Krom kladů má ale tato třešnička i zápory - nebo spíše jeden zápor. Není to ten TopGear s humorem, na kterém má každý z pánů svůj podíl. Tentokrát jde o skutečné testy bez vychytávek a srandiček, a tak po skoro hodině stejného kroužení začíná pořad člověka unavovat (já skoro usínal). Ve stejnou dobu si naštěstí Jeremy usmyslí že natrénováno má dost a vrhne se do závodu klasických aut, u kterého přeci jen člověk zase ožije a nemá pak důvod ubírat pořadu hvězdičky.(7.3.2011)

"Tohle auto si řeklo, že svět nejlíp zachrání, když mě zabije." Clarkson se představil ve skvělé hláškovací formě, ve které tradičně otestoval nějaké to Lambo, Porsche či Ferrari, ale prostor dostalo i vozidlo, které zvládne zrychlit z nuly na sto asi tak za týden. Nicméně mě nejvíc pobavilo Jeremyho trápení v posilovně, orgasmus při jízdě v Zondě R a zjištění, že dveře Mercedesu SLS AMG žádný prcek nezavře. Já se tedy patrně žádným z testovaných vozů nikdy nesvezu, tedy pokud nevyprdnu pár zlatých vajec, ale to mi nebrání, abych si tohle testování neužil.(6.12.2016)

Klasik Jeremy Clarskon si udělal výlet do Itálie. Kolegy Jamese a Richarda vyměnil za Lamborgini Gallardo, Porsche 911 GT, Ferrari, Zondu a Benze SLS AMG. Méně humoru, ale více supersportů. Opravdová pastva pro oko!! Jen mě tak napadá, co se s tím Clarksonem děje? Poprvé uznal Porsche a co víc, jako své nejoblíběnější auto označil Mercedes, auto pocházející ze země, kterou On tak neuznává...(1.8.2011)

Jeremy Clarkson Brit, který miluje auta. natáčí různé filmy ohledně aut např. Italian Job jako doplnění nejúspěšnějšího motoristického seriálu Top Gear. V Italian Job představuje jedny z nejlepších super aut pro rok 2010. Umidíme zde Ferrari 458 Italia, 599 GTO, MB SLS AMG, Ariel Atom, Pagani Zonda R, Porsche 911 GT3 a pár dalších. Film je velice povedený jednak proto, že Clarkson má mnoho zkušeností s auty, ale především kvůli skvělým kárám označovaných jako "oh my GOD!".(27.2.2011)