Clarkson: Italský nářez (TV film)

Clarkson - The Italian Job

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2010, 73 min

Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson Brit, který miluje auta. natáčí různé filmy ohledně aut např. Italian Job jako doplnění nejúspěšnějšího motoristického seriálu Top Gear. V Italian Job představuje jedny z nejlepších super aut pro rok 2010. Umidíme zde Ferrari 458 Italia, 599 GTO, MB SLS AMG, Ariel Atom, Pagani Zonda R, Porsche 911 GT3 a pár dalších. Film je velice povedený jednak proto, že Clarkson má mnoho zkušeností s auty, ale především kvůli skvělým kárám označovaných jako "oh my GOD!".(27.2.2011)

Přes účast jedněch z nejúžasnějších sporťáků dneška trochu zklamání. Vlastně jen sled několika projížděk na okruhu, občas spojených i nějakou "myšlenkou". U několika aut by se ještě dalo mluvit o testu, zbytek je tu ale spíš do počtu na Clarksonovo vyblbnutí a pro pár pěkných záběrů. A závěrečný závod je už potom úplná zbytečnost. Přesto povinnost pro všechny automobilové nadšence. Chuť vyrazit na projížďku, Italian Job rozhodně vyvolat dokáže;-)(17.10.2011)

Tak, jak se tady hláškuje, jsem ještě neslyšel. Celá ta úvodní scéna ve fitku je dokonalá svým humorem. Plus všechny ty další komentáře během filmu. V závěrečném závodě jsem mu držel palce, ale holt to na stupně vítězů nedotáh. Na DVD jsou dobré bonusy, sestřih pěti největších demolic je dokonalý, zvláště střelba z vrtulníku , nebo potom z bazuky a auto padající ze srázu.(5.1.2012)

Clarksonův supercar show-off. Krásná auta, povrchní "Top gear style" hodnocení, trošičku děje, trošičku vtipů. Ale jako osmdesátiminutová ukázka těch nejlepších aut (do roku 2010, od té doby jak Lamborgini tak Ferrari přišli s dalšími parádními kousky, které by se v takové ukázce jistě vyjímaly) to funguje hezky. A o tom to tak nějak je.(6.8.2015)

"Tohle auto si řeklo, že svět nejlíp zachrání, když mě zabije." Clarkson se představil ve skvělé hláškovací formě, ve které tradičně otestoval nějaké to Lambo, Porsche či Ferrari, ale prostor dostalo i vozidlo, které zvládne zrychlit z nuly na sto asi tak za týden. Nicméně mě nejvíc pobavilo Jeremyho trápení v posilovně, orgasmus při jízdě v Zondě R a zjištění, že dveře Mercedesu SLS AMG žádný prcek nezavře. Já se tedy patrně žádným z testovaných vozů nikdy nesvezu, tedy pokud nevyprdnu pár zlatých vajec, ale to mi nebrání, abych si tohle testování neužil.(6.12.2016)