Bára B. (LIVE)

(TV film)
všechny plakáty

Další díl volného cyklu časosběrných filmů režisérky Heleny Třeštíkové Ženy na přelomu tisíciletí. Bára Basiková je na začátku filmu nešťastně provdanou ženou a matkou čtyřletých dvojčat, která se netají tím, že žije dva životy: jeden doma s dětmi, ale bez naplněného manželského vztahu, druhý ve své práci. Bára zpívá ve slavném muzikálu Jesus Christ Superstar, se svou kapelou uvádí vlastní tvrdé rockové písně plné pesimismu a má mladšího přítele. Zdá se, že tento stav potrvá snad věčně. Ale vše je nakonec jinak. Přichází nový muž, který vše změní. Bára se rozvádí a znovu vdává, tvrdý rock ustupuje tanečnějším písním, muzikál Jesus Christ Superstar doslova v nejlepším končí... Nastupuje problémový a ve výsledku neúspěšný muzikál Rusalka. A opět se rodí nová naděje - nový muzikál Johanka z Arku, který pomůže zapomenout na frustraci z Rusalky. Děti jdou do školy, a tak večerní mučednice Johanka přes den řeší úkoly, pravopis i drobné spory svých dcer. "Nejdůležitější jsou děti, manžel a moje profese. Když tohle bude fungovat, tak jsem spokojená a víc nečekám a nežádám," říká Bára na konci filmu. Dokument vznikl v průběhu pěti let, a měl premiéru v roce 2001. Od té doby se mnohé změnilo. (oficiální text distributora)

Verunka84

Hezky dokument o zajimave zpevacce, ktery taky bude casosberny, protoze pani Trestikova opet s Barou natacela a doufam, ze se dockame nejake aktualizace po deseti letech, treba s navratem Jesus Christ Superstar. ()