Reklama

Reklama

Sniper

  • USA Sniper: Inside the Crosshairs
všechny plakáty
Dokumentární / Válečný
USA, 2009, 91 min

Obsahy(1)

Jeden výstřel, jeden mrtvý. Tak zní krédo odstřelovače, nejpřesnější zbraně na bojišti. Hodiny dokáže sledovat široké okolí a držet v šachu třeba i početně silnějšího protivníka. V okamžiku, kdy se potenciální cíl třeba jen na sekundu objeví v zaměřovači jeho pušky, vystřelí. Ti nejlepší snajpři dokážou trefit na vzdálenost větší než dva kilometry. V rozpáleném městě i sněhem zapadlých horách. Jaká pravidla musí odstřelovač dodržovat v boji? Proč míří nejčastěji na střed lidského těla? Jak vypočítává dráhu střely? A proč je pro něj největší výzvou souboj s dalším snajprem? Poznejte největší snajperská esa americké armády a seznamte se s jejich příběhy. Od války ve Vietnamu až po operaci Irácká svoboda. Pohled do světa tichých zabijáků. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

kurcatovium 

všechny recenze uživatele

Opravdu nechápu zdejší hodnocení. Dokument informačně v lepším případě průměrný, zato zpracováním naprosto příšerný. Jako by nestačilo, že se veškeré moudra musí pro jistotu 10x zopakovat (když už ne slovo od slova, tak aspoň nějakým opisem říct znovu a znovu totéž), doprovodné "animace" také opakují stále stejné laciné záběry. No a nakonec při pokusech o rekonstrukce střel, to už je fakt dementnost na n-tou až jsem u toho usnul... Dvě hvězdičky z milosti za zajímavé téma. Velmi, velmi slabé. ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Som síce pacifista, ale tak isto milujem akčné hry. Milujem Counter-Strike a môžete tri krát hádať, aká je moja obľúbená zbraň? Áno je to mnohými nenávidená Magnum Sniper Rifle (awp). Z dokumentu a hlavne z rozprávania profesionálov mi prišlo až zle. Nielenže ako súčasť cudzieho vojska vpadnú v záujme "demokracie" do cudzej krajiny, nielenže sú súčasť stroja na zabíjanie oni to dokonca berú ako hru. S úsmevom na tvári a absolútne bez emócií rozprávajú o "skóre", rekordoch či dokonca účinkoch zásahu na ľudské telo opomínajúc, že tá druhá strana si chráni vlastnú zem, že i oni majú rodinu, priateľov... Dokument glorifikujúci zabíjanie, kde je doslova povedané "lovíme ľudí". Pre zasvätenie sa do tajov a techniky ostreľovačov, pochopenia umenia presného zásahu či získania nezainteresovanej verejnosti o technike boja je však dokument na veľmi vysokej úrovni. Grafické zobrazenia, rekonštrukcie, výpovede zúčastnených a pokusy o opätovné napodobenie udalostí robia z dokumentu kvalitný materiál pre ľudí, ktorý sa o podobné veci zaujímajú. ()

Reklama

sellsakul 

všechny recenze uživatele

Geniálny dokument o sniperoch, parádne rekonštrukcie tých najlepších akcií. Jediné čo sa mi nepáčilo, bolo neustále vychvaľovanie amerických odstreľovačov a tie reči o neporaziteľnosti atď. mi išli pekne na nervy. Zaujímavé na tom je, že keď tam boli spomínané fakty z Iraku, tak nejako som prehliadol, že by sa niečo spomenulo o baghdadskom sniperovi menom JUBA, ktorý ma na svedomí zabitých viac ako 600 amerických vojakov, 23 armádnych dôstojníkov, 11 amerických odstreľovačov a viac ako 200 amerických vojakov ťažko zranil. Je jasné, že sa s tým Amerika nebude chváliť, ale aspoň si mohli odpustiť tie žvásty o tom aký sú najlepší, pretože určite nie sú! Chcelo by to troška viacej objektívnosti. Ale kašlem na to, keď si odmyslím tie kecy, tak dokument bol fakt parádny. "One Shot, One Kill" ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Technicky dokonalý dokument, který srozumitelně vysvětluje veškeré detaily přesné střelby za těch nejtěžších podmínek. Není pochyb o tom, že odstřelovači a jejich výkony v tomto dokumentu jsou hodni svého zápisu v Guinessově knize rekordů, nicméně zde to podle mě končí. Odmítám přijmout další krok v podobě toho, že je s nimi zacházeno jako s hrdiny. Nemám nic proti válečným filmům, ale tohle je krutá realita a já nesympatizuju s glorifikací zabíjení. Člověk, který sestřelí 16 hlav za 30 vteřin pro mě není automaticky hrdina, je to mistr svého řemesla, to ano, ale neshledávám na něm podstatný rozdíl oproti jiným mistrům, nejlepším sportovcům, nebo např. nejlepším hráčům počítačových her. Není to pro mě žádná modla ani bojovník za správnou věc. Voják je nástroj a z těch nejlepších nástrojů jsou vybroušeny stroje na zabíjení, nikoli hrdinové. 8/10 ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Jestli máte rádi válečné filmy, tak vás tenhle dokument o pár opravdu dobrých sniperech bude bavit. Trochu mi lezla na nervy věc, která je hodně typická pro americké dokumenty, kde se už přederm počítá s vložením deseti reklam, a tak se tam hafo informací opakuje.. Ale jinak paráda. Nejlepší mi přišel ten chlapík, co za půl minuty vykostil v noční džungli 16 vietkongů... "a tak jsem odložil svojí standardní pušku a vzal jsem si semi-auto M14 a bum, headshot, bum, headshot... káceli se do vody jak kuželky" ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama