Ukradené shledání

• Estonsko Varastatud kohtumine (více)

Valentina byla právě propuštěna z vězení kdesi v sovětském Rusku. Vydává se na cestu zpět do rodného Estonska, aby vyhledala svého osmiletého syna, kterého se před lety vzdala. Tvrdohlavá žena, jejíž osud determinovala absence rodinného zázemí, je rozhodnuta připravit svému synovi lepší život, než jaký dosud žila ona sama. Je však její přítomnost pro hocha skutečně tím nejlepším? Leida Laius, jedna z nejvýraznějších estonských režisérek a autorka s jedinečným filmovým hlasem, přivedla na plátna kin celou řadu silných ženských hrdinek, a nejinak je tomu v případě Ukradeného shledání. (MFF Karlovy Vary)

kajas

Sovětských filmů jsem v životě moc neviděla, takže vnímám pozitivně, že jsem v rámci KVIFF 2023 mohla poznat zástupce této kinematografie těsně před pádem komunismu. Hlavní hrdinka bojující za navrácení svého syna, kterého se před lety dobrovolně vzdala, si moje sympatie získala až v úplném závěru. Plus za roztomilého dětského herce. ()

rivah

Matka propuštěná ze sovětského lágru hledá svého synka, ale zjistí, že je obnovení vztahu nemožné. (50%) ()