Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Pohádka

Recenze (2 475)

plakát

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Kdepak, s filmy Chytilové nikdy kamarádka nebudu. Nesmyslná délka, otravné nesympatické postavy, mám pokračovat?

Doba ledová (2002)

I když jsem se po letech už nebavila tolik jako dětský divák, pořád oceňuji fajnový český dabing a hlavně, film, který nám dal Scrata, prostě méně než 4* dostat nemůže. Veverku netrumfli ani Mimoni :)

Benedetta (2021)

Jak je pro Verhoevena typické, tak je tento film dost provokativní a černohumorný - plný erotického náboje mezi hlavními protagonistkami a zároveň nabízející bizarní snové scény s Ježíšem, který usekává hlavy zlým lapkům. Nabízí slušné herecké výkony (hlavně Charlotte Rampling v roli matky představené), ale v druhé polovině už se malinko opakuje a nudí. Přesto jsem se velmi slušně bavila.

Zelený rytíř (2021)

Od tohohle fantasy rozhodně nesmíte očekávat epickou podívanou typu Pána prstenů. Jedná se o velmi pozvolna budovaný snímek zaměřený na hlavního hrdinu a jeho prožívání velkého putování, na jehož konci možná čeká smrt. Co na mě zapůsobilo zdaleka nejvíce, je rozhodně výprava a kostýmy. Podle dostupných zdrojů stálo natáčení pouhých 15 milionů dolarů a vizuál je prostě nádherný. Se samotným dějem už je to horší, některé momenty jsou opravdu zdlouhavé a pomalé. Pokud máte chuť na trochu náročnější filmový zážitek s nádhernou výpravou, směle do toho.

Venkovský učitel (2008)

Další Slámovo drama o životě na současném venkově (tentokrát označeno již v názvu). S jeho postavami, ač dobře zahranými, jsem ale opět nesoucítila a jejich osudy mi byly lhostejné...

plakát

Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2021 (2021) (TV pořad)

Standardní zakončení letošního KVIFF, které mělo fajn choreografii, hezky odsýpající předávání cen (i když jsem tedy měla jiné favority) a dvě áčkové filmové hvězdy. Velká škoda, že se organizátoři festivalu v čele s panem Bartoškou nepokusili zapojit do závěrečného večera také božského Johnnyho.

plakát

Zpráva o záchraně mrtvého (2021)

Po velmi ambiciózním proslovu pana režiséra při premiéře na KVIFF jsem očekávala inteligentní podívanou o vnímání hranice mezi životem a smrtí očima zoufalých příbuzných, kteří navštěvují svého nejbližšího u smrtelného lůžka. Místo toho jsem dostala doslova a do písmene prázdnou devadesátiminutovku, kde hlavní postavy ani nemluví jako normální lidi, ale pouze v hádankách. Dobrý úmysl, nic moc zpracování.

plakát

Každá minuta života (2021)

S premiérou dokumentu ve Varech se vyrojilo několik rozhovorů s režisérkou a samozřejmě také množství internetových diskuzí. Je to logické, protože na výchovu dítěte neexistuje jeden správný názor. Režisérka do svého díla záměrně nijak nevstupuje a explicitně se nevyjadřuje, v rozhovorech však dává najevo, že je přístupem manželů někdy znechucena a někdy fascinována. Mě osobně zaujal fakt, že manželský pár si vůbec nedává najevo vzájemnou náklonnost a lásku (během filmu jsem si nevšimla jediného polibku, objetí, pohlazení) a prakticky každý pohyb, pohled a slovo věnuje Miškovi. O výchovné metodě jsem dosud neslyšela, svým způsobem takové rodiče obdivuji, ale rozhodně bych se takto obětovat pro dítě nedokázala. Jestli je to správné i pro samotné dítě, to by bylo na náročnou diskuzi. Takhle podnětný snímek jsem hodně dlouho neviděla.

Zkouška (2021)

Už po přečtení synopse jsem byla zvědavá a nakonec jsem se dočkala jednoho z nejsilnějších zážitků letošních Varů. Velmi napínavý příběh, který by se asi nemohl stát jinde než v muslimské zemi. Měla jsem sice trošku problém s hlavní hrdinkou (možná, že kdyby se učila více a déle...), ale silný námět přebil všechno.

Duch kláštera (1934)

Samozřejmě, že se na horor ze 30. let nemůžeme dívat stejnou optikou jako na jeho současné žánrové kolegy, ale tohle nebylo ani strašidelné, ani napínavé, snad jenom pointa byla celkem sympatická.