Ossakhan yeonae

• Jižní Korea 오싹한 연애 (více)

Pouličný kúzelník Jo-goo si počas jedného zo svojich vystúpení všimne v publiku hrozne vyzerajúce dievča, Yeo-Ri, ktorá v ňom vzbudí inšpiráciu pre jeho "Horror Magic Show". Show sa stane úspešnou potom, čo sa Yeo-ri u Jo-gooa zamestná a hrá úlohu strašidla v skrini.
Yeo-ri má schopnosť vidieť duše mŕtvych od autonehody, ktorá sa odohrala v čase jej štúdia na vysokej škole. Jej život je kvôli tejto schopnosti osamelý a desivý, no Jo-goo ju má čoraz radšej. Podarí sa mu však prekonať strach z vecí, ktoré sa okolo dievčaťa dejú? (ČSFD)

Lihusiatko

Geniálne spojenie smiechu, strachu, lásky a nakoniec aj sĺz.. "Keď je to ťažké pre mňa, aké hrozné to musí byť pre Teba? Keď pomyslím, že by si mala zostať sama tak to radšej budem chodiť s duchom na pleciach." Bola som fascinovaná, krásnymi okamihmi, keď Vás drží smrť vo svojich rukách a prídem človek ktorý Vás miluje a prekoná aj smrť. Kórea jednoducho vie zobraziť lásku, smútok, strach a bolesť s neuveriteľnou jemnosťou, nevtieravými dialógmi a skvelou výpravnosťou. U mňa je to 100%... ()

AmunRa

Nikdy bych nečekal, že klasická strašidla asijského hororu (vlasatice, ze které teče voda z Ring a běhající chlapec s mrtvolnou tváří z Ju-on: The Grudge) mohou být součástí romantické komedie. Téma je stejné jako v Šestém smyslu (Vidím mrtvé lidi), ale hrdinkou je mladá žena (Ye-jin Son), která má vážný problém si najít chlapa, když kolem slídí její mrtvá spolužačka a občas nějaká další mrtvola (duch). Přesto autoři dokázali ukočírovat film jako romantiku s nádechem komedie, aniž by strašidla byla jen parodií. Herecké výkony jsou na úrovni a Ye-jin Son vyloženě strhává film pro sebe. ()

mountparagold

Priznávam, som silný "aziatofil", ale v tomto prípade sa so mnou nikto nemôže hádať, že toto dokážu len národy ako Japonsko či Južná Kórea. Natrepať do jedného snímku horror, romantiku, komédiu a ešte aj štipku drámy, navyše tak, aby to naozaj šľapalo na plné obrátky, dokážu len oni. Pre všetkých, čo si hľadajú cestu k ľahšej ázijskej tvorbe, a ešte ju nenašli, je toto povinnosť! ()

sara93

Pokud to budu brát jako romantický film o trošku divné holce, tak je to v pohodě, ale pokud to budu brát jako nadpřirozený příběh, tak je to hodně slabé. Duchové zde vypadají jako Samara, ale to je tak vše co je na nich zajímavé. ()

MIRECSK

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Ak by som mal vypichnúť nejaký pocit z tohto filmu, tak je to ľahostajnosť. Akoby som sledoval zhluk scén len tak nejako pozliepaných dokopy. Najskôr ju chce strašne zavolať na spoločnú firemnú večeru, následne majú zopár rande a hneď na to sú do seba zamilovaní. Medzitým sa jeho priateľka sama tak nejako odstráni, ani neviem načo tam vlastne tá postava bola. Do toho zamiešame zopár hororových scén, asi aby sa nepovedalo. No a tie jej dve kamošky to zrejme pán kúzelník vytiahol rovno z klobúka. Najvtipnejšia bola scénka popri bežiacich záverečných titulkoch, kde ani hlavné postavy nefigurovali. To hovorí za všetko. ()