Dějiny vědy

Velká Británie, 2009, 6x50 min

Co je za hranicemi Země? Odkud jsme přišli? Z čeho jsme vznikli V čem tkví tajemství života? Jsou naše schopnosti a moc opravdu nekonečné? Kdo jsme? Tento poutavý seriál nám předvede, jak věda přetvořila náš život. (TV Spektrum)

Kwaichi

Jedinečný dokument. Mnohé otázky, ktoré Vás kedy trápili sú tu vysvetlené s brilantnou jednoduchosťou a taktiež pohľad na mnohé veci je z úplne iného pohľadu ako nás učili v škole, ľahšie si tak uvedomíte mnohé súvislosti, ktoré výrazne ovplyvnili vývoj vedy. ()

majo25

Výborný dokument so štandartným BBC-sáckym (rozumej vynikajúcim) spracovaním. Témy sú tak zaujímavé, že jeden diel by pokojne mohol byt natiahnutý na 6-dielny seriál, proste by som to prijal aj ovela podrobnejšie...tipnem si, že veľa vecí z histórie kvoli obmedzenému času museli povystrihovať. Hodnotenie: 95% ()

Autogram

Ako názov prezrádza, seriál je o vede z rôznych stránok a odborov. Preto niektoré časti zaujmú menej a niektoré viac. Mňa osobne zaujala história geológie, objavovanie kontinentálneho driftu a súvisiacim vývojom života. ()

fajnes

Po dopozeraní poslednej časti zdvíham hodnotenie zo 4 na 5, vynikajúci dokument... BBC nemusí byť špičkové len o prírode. Výborná hudba, zábery a veľmi názorné vysvetľovanie, vrelo odporúčam. ()