Pena

Dokumentární

Česko, 2010, 40 min

Hugo Toxxx

Pražská rapová scéna vyrazila o nudném odpoledni za bezdomovci-feťáky a zkusili sarkasticky zachytit jejich běžný život. Hezký amatérský dokument se skvělou hudbou od Toxxxe, která podehrává velkou část stopáže. Pěkná vypovídající hodnota a sonda do duše narkomanů, bezdomovců a nebo jen natočení striptýzu slovenské cikánky Ivety s povadlejma šestkama. 80%(8.6.2011)

• El Pistolero

6/10. Spíše než seriózně míněný dokument jde o poloamatérské záběry pořízené videosekvencí fotoaparátu v režii korunního prince domácí rapové scény Hugo Toxxxe, jehož hudební produkce dotváří syrovou atmosféru snímku. A nutno podotknout, že Toxxx a jeho crew mezi bezdomovci, alkoholiky a narkomany narazili na poměrně nevšední exempláře. Svérázná amatérská striptérka Iveta a její přírodní šestky nebo na pervitinu ujíždějící filosof a jeho uhlovodíkové konspirace určitě stojí za to. Vzhledem k délce stopáže nehodnotím.(12.10.2013)

Jsem vděčný za to, že jsem tam, kde jsem a že mám zdravý selský rozum. Nechtěl bych skončit, jako jedna z těch trosek. Kolega Zeck tu píše, že se Hugo a 808 team snažili sarkasticky zachytit běžný život feťáků, ale není to tak úplně pravda. Záměrem bylo natočit videoklip Pervitin a herák, který najdete na youtube. Při natáčení, ale získali tolik záběrů, že se rozhodli sestříhat je na tento projekt.(8.12.2014)

"když potřebuju, aby se mi něco hodně povedlo, tak si dam tolik, kolik potřebuju aby se mi to povedlo" - to je vončo!(6.2.2017)

• Terva

Někdy musím zabloudit do jiné hudební sféry, ale tady to byl vopruz.(23.3.2012)

• - Točilo se v pražských ulicích nedaleko centra na fotoaparát Canon 611. (hendrich6)

• - Dokument Pena vznikl spontánně při natáčení videoklipu k remixu písničky od Huga Toxxxe "Pěří, Herák". (tokyno)

• - Pena (ženský rod) - slangový výraz pro nekvalitní marihuanu, používaný jako zkratka slova peneřina (pener - synonymum ke slovu somrák, bezdomovec.) (tokyno)