Reklama

Reklama

Okem boha Hora

(seriál)
  • Egypt El Ojo De Horus
Egypt, 2000, 10x45 min

Obsahy(1)

10-dielny dokumentárny seriál o nových revolučných predstavách vývoja starovekého Egypta v oblasti filozofie a technológie. Je predpoklad, že starovekí Egypťania boli v niektorých vedeckých poznatkoch ďalej, ako sme my dnes. (oficiální text distributora)

Recenze (17)

Doomer odpad!

všechny recenze uživatele

Nechci tady nikoho urážet ale to jsou lidi opravdu takový idioti že věří takové blbosti? hned první díl - potopa světa nikdy nebyla, atlantida je neprokázaná a nic se nedochovalo ani jméno kněze který postavil elektromagnetickou lod která potopu přežila - jinak demence - samozřejmě že umíme manipulovat s těžšími předměty než egyptani. Tento dokument je vhodný tak maximálně pro vážné příznivce Aštara Šerana. ()

Galenius 

všechny recenze uživatele

Jelikož mám rád dokumenty a nejvíc dokumenty o Egyptě, pustil jsem si tento a těšil jsem se na vědecké poznatky, které byly zmiňovany v textu distributora. Bohužel jsem postupně, jak šel děj, začal čím dál více bystřit a přemýšlet, o co tam vlastně jde. Stále jsem čekal, kdy řeknou, že nás seznamují s textem, který byl nalezen na nějakém svitku či zapsán v hrobce. Dokument však od první minuty, bez jakéhokoli úvodního slova či úvodní informace, rovnou naběhl jako agitační video, předvádějící učení nějaké sekty (jak je zde ostatně uváděn odkaz, nejspíše Školy mystérií Hórova oka či nějaké podobné). Ihned opustil většinu archeologicky doložených poznatků a začal předvádět své konstrukce, které bez jakýchkoli důkazů představuje jako fakta. Vše představované vemlouvavým, skoro až hypnotickým hlasem. Pokud bych se na tento dokument rovnou koukal jako na video, které představuje učení nějaké sekty, za své provedení by si zasloužilo 4*. Ale jako seriozní dokument to nemá nárok na více než jedinou *. ()

Reklama

Compadre 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument, který Egyptské záhady vykládá zase z jiného (poněkud neobbyklého) úhlu. Opravdu, je to skoro napováženou...mě tyhle věci teda náramně zajímaj a podobné dokumenty vyhledávám, ale připouštím, že hodně tvrzení, která zde Pavel Rímský předkládá (i když dávají smysl), zní tak moc neuvěřitelně, že nad tím rozum zůstává stát a člověk si říká, že staří egypťané museli být lidé s absolutně abnormálním intelektem a nevídaných schopností..no, udělejte si obrázek sami. Stojí to za to :-) ()

Deftie 

všechny recenze uživatele

Príspevok bude asi trochu neobjektívny, keďže som to zvládla len na dobu, ktorá vystačila na jeden a kus dielu. Nedá sa mu uprieť istú snahu o priblíženie tej doby divákovi, o priblíženie ich myšlienok (ktoré sú samozrejme len a len dohady, ale o tom sa nikto nikde nezmieni), ale robia to s takým fanatizmom, až mám pocit, že aj déčkový horor mi inteligenciu znižuje menej a ten sa aspoň netvári tak vážne. Hviezdičku dávam len za pekné obrázky, ale to by si skôr zaslúžili Egypťania a nie tvorcovia tohto výsmechu dokumentu. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Velký problém jsem měl všech 10 dílů se zvoleným stylem dokumentu, který nám vše prezentuje silně dogmatickým stylem. Přitom se zaobírá tématem, které je dodnes zabaleno pod pěkně tlustou rouškou tajemství. Tento fakt, zkrátka nelze nevzít v potaz při hodnocení, protože žiji v přesvědčení, že dokument by měl být vždy nejlépe nestranný, nebo svá zjištění alespoň něčím dokládat. Toho se tady opravdu nedočkáte. Předložené informace je tedy třeba brát se zvýšenou opatrností. Každý z nás má nějak nastavený myšlenkový systém a když slyšíme nějakou informaci, tak se ji snažíme do toho systému nějak zapasovat. Některé informace mi tam dokonale sedly a dávají mi dokonalý smysl, jiné považuji jako něco ze světa fantazie. Například se mi moc líbila důležitost neutrality v životě. Neutralita je pro Egypťany to samé, co je rovnováha v buddhismu. Tento pojem existuje dokonce i v moderní psychologii. Dokonalý smysl mi i dával "výcvik" kněží. Informace o průběhu a obecně i vztahu k božstvu beru ze velice přínosné. Dlouho jsem se je pokoušel někde dohledat, protože považuji tuto část dějin za velice zajímavou. Trošku více skeptický jsem vůči stavbě všech těch monumentálních staveb. Faraon měl tehdy pro běžné obyvatelstvo váhu Boha a tomu se opravdu velice těžko odporuje. Při stavbě monumentálních staveb se mi tedy jeví mnohem pravděpodobnější rozvinutý systém otrokářství, než hra s elektrickomagnetickými jevy. Toto přesvědčení mi i dokonale koreluje se zbytkem informací. Velice často je v dokumentu zmiňováno, že se egyptští kněží pokoušeli dostat na vyšší úroveň vědomí. Oprostit se od animality. Zbavit se zvířete v sobě. Tudíž je zřejmé, že drtivá většina tamějšího obyvatelstva byla považována za zvířata a bylo by překvapující, kdyby tak s nimi nebylo zacházeno. Je to záležitost, která se v historii mnohokrát zopakovala. Nevěřím, že Egypt postupoval jinak. Abych to shrnul. Dokument je rozhodně obohacující a nesmírně zajímavý. Jen je k informacím třeba postupovat opatrně. Buďte zkrátka skeptičtí, ale naslouchejte. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama