poster

Okem boha Hora (TV seriál)

 • Egypt

  El Ojo De Horus

Dokumentární

Egypt, 2000, 10x45 min

 • ajaxx
  *****

  Skvělý alternativní náhled na dějiny Egypta a v podstatě i lidstva. Ale i něco víc, je to pohled na spiritualitu, pohled na základy fungování světa podaný způsobem, který dodnes nemá obdoby. Vše na sebe navazuje, vše dává logiku. Pravda, že v některých fázích spekulace dost pokulhávají, ale jako celek to působí dojmem originality, nad kterou je dobré se zamyslet. A o to asi tvůrcům šlo především, o zamyšlení... Jinak ke komentáři kolegy Doomera: potopa světa je dnes již dokázaná a v podstatě odpovídá popisu v tomto dokumentu. Atlantida je sice neprokázaná, ale také není stále popřená, tudíž ano, spekulace, ale stále aktuální a toto může být jedno z vysvětlení. A co se týče té manipulace s předměty - ano, umíme, ale velmi obtížně a rozhodně by jsme je nedokázali usadit tak přesně jako oni. Jak to jen dokázali bez těžké techniky, podle vás jen s klacky a kameny? Podivné, že? 100%(11.4.2017)

 • Desmi
  ***

  Je pravda, že hned od začátku do vás dokument hrne svou "pravdu" a vy dostanete pocit (díky přednesu pana Rímského), že to vlastně ani jinak nemohlo být. Musím říct, že vysvětlení, která jsou v tomto dokumentu divákovi poskytována jsou vcelku logická, ale jejich nevšednost a neuvěřitelnost na mne někdy působila dost směšně. Nevěřím všemu, co mi zde bylo předkládáno, ale mnohému ano. Je také potřeba říci, že dokument nevychází z faktů, ale ze spekulací, a to by se stávat nemělo.(18.12.2012)

 • Deftie
  *

  Príspevok bude asi trochu neobjektívny, keďže som to zvládla len na dobu, ktorá vystačila na jeden a kus dielu. Nedá sa mu uprieť istú snahu o priblíženie tej doby divákovi, o priblíženie ich myšlienok (ktoré sú samozrejme len a len dohady, ale o tom sa nikto nikde nezmieni), ale robia to s takým fanatizmom, až mám pocit, že aj déčkový horor mi inteligenciu znižuje menej a ten sa aspoň netvári tak vážne. Hviezdičku dávam len za pekné obrázky, ale to by si skôr zaslúžili Egypťania a nie tvorcovia tohto výsmechu dokumentu.(18.6.2011)

 • Tony.cs
  *****

  Samozřejmě, stejně jako oni útočí na nás, zautočím já na ně. Na koho? Na lidi, kteří teorie tohoto dokumentu podrážejí. Věřím, že byla civilizace mnohem inteligentnější a na mnohem vyšší úrovni než je ta naše. Vysvětlovalo by to mnohé, od obrovských vah obelisků, které ani dnešní jeřáby neuzvednou, po perfektní postavení Imhotepova výtvoru vhledem k elektromagnetickému poli země. Proč by to nešlo? Nikola Tesla by s vámi nesouhlasil. Myslím si, ano klidně budu tak drzý a řeknu to, myslím, že jste jen ustrašené a zaostalé duše. Vynikající dokument rozvádějící mou oblíbenou teorii (či pravdu, jak kdo to vnímá), a to teorii o velice vyspělé a dávno zaniklé civilizaci přenášející své vědomosti do Egypta a širšího světa. Skvělé.(4.2.2013)

 • Leonora
  odpad!

  Oh jéje... Já teda z mysteriózní tvorby strávím leccos, ale tohle je i na mě moc... Je to snůška hovadin Atlantidou počínaje, přes supermoderní technologie starého Egypta (magnetizování žuly) až po vyšší dimenze osvícení. Spousta z toho je nepopiratelně převzatá z nejmenovaného historicko mysteriózního románu (ano, z beletrie), zbytek odhaduji na něčí zběsilé fantazie. Celé to nemá žádný jednotný koncept, je to tématicky roztříštěné a pořád dokola se tam mele o několika málo motivech. Použití stejného dabéra jako u seriózních egyptologických dokumentů budí mylnou představu, že k nim tenhle blábol taky patří.(30.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace