Okem boha Hora (TV seriál)

• Egypt

El Ojo De Horus

Dokumentární

Egypt, 2000, 10x45 min

Skvělý alternativní náhled na dějiny Egypta a v podstatě i lidstva. Ale i něco víc, je to pohled na spiritualitu, pohled na základy fungování světa podaný způsobem, který dodnes nemá obdoby. Vše na sebe navazuje, vše dává logiku. Pravda, že v některých fázích spekulace dost pokulhávají, ale jako celek to působí dojmem originality, nad kterou je dobré se zamyslet. A o to asi tvůrcům šlo především, o zamyšlení... Jinak ke komentáři kolegy Doomera: potopa světa je dnes již dokázaná a v podstatě odpovídá popisu v tomto dokumentu. Atlantida je sice neprokázaná, ale také není stále popřená, tudíž ano, spekulace, ale stále aktuální a toto může být jedno z vysvětlení. A co se týče té manipulace s předměty - ano, umíme, ale velmi obtížně a rozhodně by jsme je nedokázali usadit tak přesně jako oni. Jak to jen dokázali bez těžké techniky, podle vás jen s klacky a kameny? Podivné, že? 100%(11.4.2017)

Je pravda, že hned od začátku do vás dokument hrne svou "pravdu" a vy dostanete pocit (díky přednesu pana Rímského), že to vlastně ani jinak nemohlo být. Musím říct, že vysvětlení, která jsou v tomto dokumentu divákovi poskytována jsou vcelku logická, ale jejich nevšednost a neuvěřitelnost na mne někdy působila dost směšně. Nevěřím všemu, co mi zde bylo předkládáno, ale mnohému ano. Je také potřeba říci, že dokument nevychází z faktů, ale ze spekulací, a to by se stávat nemělo.(18.12.2012)

• Deftie

Príspevok bude asi trochu neobjektívny, keďže som to zvládla len na dobu, ktorá vystačila na jeden a kus dielu. Nedá sa mu uprieť istú snahu o priblíženie tej doby divákovi, o priblíženie ich myšlienok (ktoré sú samozrejme len a len dohady, ale o tom sa nikto nikde nezmieni), ale robia to s takým fanatizmom, až mám pocit, že aj déčkový horor mi inteligenciu znižuje menej a ten sa aspoň netvári tak vážne. Hviezdičku dávam len za pekné obrázky, ale to by si skôr zaslúžili Egypťania a nie tvorcovia tohto výsmechu dokumentu.(18.6.2011)

Samozřejmě, stejně jako oni útočí na nás, zautočím já na ně. Na koho? Na lidi, kteří teorie tohoto dokumentu podrážejí. Věřím, že byla civilizace mnohem inteligentnější a na mnohem vyšší úrovni než je ta naše. Vysvětlovalo by to mnohé, od obrovských vah obelisků, které ani dnešní jeřáby neuzvednou, po perfektní postavení Imhotepova výtvoru vhledem k elektromagnetickému poli země. Proč by to nešlo? Nikola Tesla by s vámi nesouhlasil. Myslím si, ano klidně budu tak drzý a řeknu to, myslím, že jste jen ustrašené a zaostalé duše. Vynikající dokument rozvádějící mou oblíbenou teorii (či pravdu, jak kdo to vnímá), a to teorii o velice vyspělé a dávno zaniklé civilizaci přenášející své vědomosti do Egypta a širšího světa. Skvělé.(4.2.2013)

• Leonora

Oh jéje... Já teda z mysteriózní tvorby strávím leccos, ale tohle je i na mě moc... Je to snůška hovadin Atlantidou počínaje, přes supermoderní technologie starého Egypta (magnetizování žuly) až po vyšší dimenze osvícení. Spousta z toho je nepopiratelně převzatá z nejmenovaného historicko mysteriózního románu (ano, z beletrie), zbytek odhaduji na něčí zběsilé fantazie. Celé to nemá žádný jednotný koncept, je to tématicky roztříštěné a pořád dokola se tam mele o několika málo motivech. Použití stejného dabéra jako u seriózních egyptologických dokumentů budí mylnou představu, že k nim tenhle blábol taky patří.(30.6.2013)