2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (TV film)

• Itálie

Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection

Dokumentární

Itálie, 2008, 53 min

Souhlasím s tvrzením, že jde o pohled spíše jedné strany. Nicméně struktura obrazců, provedení, detailnost, poznatelná pouze z leteckých záběrů, rychlost vytvoření a pod. budí mou zvědavost a jako scifista a fantasta se nechávám unášet na teoriích vzniku a poselství. Pokud se jedna o podvrh, poté půjde o maximální konspirační nasazení nějaké skupiny, jejich fanatismus musí být neuvěřitelný. Já se přikláním k tvrzení zdejších výzkumníků a natěšeně i obezřetně očekávám příchod nebešťanů. Samozřejmě s exkurzí na jejich planety. Chudáci jen netuší, co je čeká, jakmile člověk objeví bohatství jejích světů, uff. :DDD(10.2.2013)

• igi B.

Zase jednou tedy aligisticky bez hodnocení! I když čistě technicky a ideově jako manipulativní konstrukce by si tenhle >dokument< samozřejmě zasloužil pět hvězd! Tak hlavně, že jde o ty "interpretace", že... (?!) %-] . . . Jen se divím, že bystrým pozorovatelům oblohy a kruhů v obilí furt nedochází (nebo to nedávají hlupáčkům konzumentům najevo), že nějak podivně pletou dávné "mayské" (?) fabulace se současným euroatlantickým křesťanským kalendářem. Co si o tom myslí icikové, muslemíni, křováci a jiní hótntóti je jim zjevně šumafuk. Jinak ovšem jako grafik obdivuju tu práci na vskutku působivých a pěkných obrazcích a piktogramech. Škoda jen té promarněné energie a ztráty času... :-) . . . Resumé? Je fajn, že se lidičky baví a koníčky maj! Já sám se už těším na "šesté slunce", protože 13.13.13 hodlám oslavit padesátiginy a vstoupit do šesté čertoffské díry mé marné bytostně plné existence. Včas bude řečeno, včas bude zváno... ;o))) - - - - - Poprvé viděno se zájmem a lehkým úšklebkem na >binárně prorockém prostoru< na nočního prvního máje, hodnocení bylo by kdyby bylo 306., komentář zde jako čtyřiatřicátý - 2.5.2011)(2.5.2011)

Jak to říct? Zní to velmi zajímavě a dokument je udělaný opravdu dobře. Ale je to pořád ještě dokument? Není to trochu agitka? A jak to vlastně z kruhy v obilí je, jsme se stejně nedozvěděli, protože všichni v tomto filmu je přisuzují mimozemské aktivitě, která nikdy nebyla nijak dokázána. Hodně lidí určitě přesvědčili, ale je to nutné? Líbilo se mi to jako sci-fi snímek a někdo by z toho mohl udělat trhák ve stylu Znamení, ale dokument??(1.5.2011)

Nemám rád ufo a všechny ty honby za senzacemi. Tento dokument se ale rozumně opírá o matematické předpovědi Mayů, jejich kalendář, propočítání cyklů planet a vesmíru. Je tu dosti jasné matematické vysvětlení kruhů v obilích, které představují komunikaci s jinou civilizací. Pokud opomenu kontakt s jinou formou života, tak největším nebezpečím budou erupce Slunce ke konci roku 2012, které ovlivní všechny elektřinou poháněné přístroje, počasí a dost možná sežehnou i obyvatelstvo na polokouli, která bude nastavená směrem ke Slunci. Už v dětství jsem tušil, že zažiju něco převratného, tohle jsem ale nechtěl. Doufám, že já budu na odvrácené straně od Slunce.(9.6.2011)

Dokument je to bezesporu zajímavý, ovšem velmi neobratně zrealizovaný. Ono huštění do diváka a jakýsi nátlak na něj, je až příliš znatelný, stejně jako časté ohánění se křesťanstvím a jeho "pravdami". Jedna věc jsou fakta - a to z mnoha zdrojů, od nemálo historiků, badatelů a vědců + po přečtení několika prací a knih na toto téma je na snaze přiznat, že na oný rok 2012 Mayové, výteční astronomové a matematici, skutečně předpověděli konec "starého věku". Na druhé straně jsou senzacechtivý nadšenci, kteří toto téma mnohdy velmi překrucují a všelijak pitvoří. Co se týče kruhů v obilí, jsem spíš skeptik... Každopádně jsem zastáncem toho, že bychom se měli od dávných civilizací mnohé učit...(25.8.2011)