poster

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (TV film)

 • Itálie

  Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection

Dokumentární

Itálie, 2008, 53 min

 • LuciusWlk
  ****

  Souhlasím s tvrzením, že jde o pohled spíše jedné strany. Nicméně struktura obrazců, provedení, detailnost, poznatelná pouze z leteckých záběrů, rychlost vytvoření a pod. budí mou zvědavost a jako scifista a fantasta se nechávám unášet na teoriích vzniku a poselství. Pokud se jedna o podvrh, poté půjde o maximální konspirační nasazení nějaké skupiny, jejich fanatismus musí být neuvěřitelný. Já se přikláním k tvrzení zdejších výzkumníků a natěšeně i obezřetně očekávám příchod nebešťanů. Samozřejmě s exkurzí na jejich planety. Chudáci jen netuší, co je čeká, jakmile člověk objeví bohatství jejích světů, uff. :DDD(10.2.2013)

 • igi B.

  Zase jednou tedy aligisticky bez hodnocení! I když čistě technicky a ideově jako manipulativní konstrukce by si tenhle >dokument< samozřejmě zasloužil pět hvězd! Tak hlavně, že jde o ty "interpretace", že... (?!) %-] . . . Jen se divím, že bystrým pozorovatelům oblohy a kruhů v obilí furt nedochází (nebo to nedávají hlupáčkům konzumentům najevo), že nějak podivně pletou dávné "mayské" (?) fabulace se současným euroatlantickým křesťanským kalendářem. Co si o tom myslí icikové, muslemíni, křováci a jiní hótntóti je jim zjevně šumafuk. Jinak ovšem jako grafik obdivuju tu práci na vskutku působivých a pěkných obrazcích a piktogramech. Škoda jen té promarněné energie a ztráty času... :-) . . . Resumé? Je fajn, že se lidičky baví a koníčky maj! Já sám se už těším na "šesté slunce", protože 13.13.13 hodlám oslavit padesátiginy a vstoupit do šesté čertoffské díry mé marné bytostně plné existence. Včas bude řečeno, včas bude zváno... ;o))) - - - - - Poprvé viděno se zájmem a lehkým úšklebkem na >binárně prorockém prostoru< na nočního prvního máje, hodnocení bylo by kdyby bylo 306., komentář zde jako čtyřiatřicátý - 2.5.2011)(2.5.2011)

 • Prochy38
  ***

  Jak to říct? Zní to velmi zajímavě a dokument je udělaný opravdu dobře. Ale je to pořád ještě dokument? Není to trochu agitka? A jak to vlastně z kruhy v obilí je, jsme se stejně nedozvěděli, protože všichni v tomto filmu je přisuzují mimozemské aktivitě, která nikdy nebyla nijak dokázána. Hodně lidí určitě přesvědčili, ale je to nutné? Líbilo se mi to jako sci-fi snímek a někdo by z toho mohl udělat trhák ve stylu Znamení, ale dokument??(1.5.2011)

 • MrPierc
  *****

  Nemám rád ufo a všechny ty honby za senzacemi. Tento dokument se ale rozumně opírá o matematické předpovědi Mayů, jejich kalendář, propočítání cyklů planet a vesmíru. Je tu dosti jasné matematické vysvětlení kruhů v obilích, které představují komunikaci s jinou civilizací. Pokud opomenu kontakt s jinou formou života, tak největším nebezpečím budou erupce Slunce ke konci roku 2012, které ovlivní všechny elektřinou poháněné přístroje, počasí a dost možná sežehnou i obyvatelstvo na polokouli, která bude nastavená směrem ke Slunci. Už v dětství jsem tušil, že zažiju něco převratného, tohle jsem ale nechtěl. Doufám, že já budu na odvrácené straně od Slunce.(9.6.2011)

 • Ham.and.eggs
  ****

  Dokument je to bezesporu zajímavý, ovšem velmi neobratně zrealizovaný. Ono huštění do diváka a jakýsi nátlak na něj, je až příliš znatelný, stejně jako časté ohánění se křesťanstvím a jeho "pravdami". Jedna věc jsou fakta - a to z mnoha zdrojů, od nemálo historiků, badatelů a vědců + po přečtení několika prací a knih na toto téma je na snaze přiznat, že na oný rok 2012 Mayové, výteční astronomové a matematici, skutečně předpověděli konec "starého věku". Na druhé straně jsou senzacechtivý nadšenci, kteří toto téma mnohdy velmi překrucují a všelijak pitvoří. Co se týče kruhů v obilí, jsem spíš skeptik... Každopádně jsem zastáncem toho, že bychom se měli od dávných civilizací mnohé učit...(25.8.2011)