2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (TV film)

• Itálie

Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection

Dokumentární

Itálie, 2008, 53 min

• Crocuta

Z čistě estetického hlediska se jedná o působivou záležitost - kruhy o nichž je zde řeč jsou opravdu krásné a já nehodlám na tomto místě polemizovat o způsobu jejich vzniku. Jiná věc je ovšem pavědecký balast, který je na ně v tomto dokumentu nabalen, násilné a někdy očividně nesmyslné hledání souvislostí mezi evidentně nesouvisejícími jevy (tsunami, hurikán Katrina, Mayové, mimozemšťani, Ježíš Kristus - chybí snad už jen Franz Kafka a nějaká kravka) a zejména neuvěřitelné pseudointelektuální bláboly jakýchsi vousatých dědků, jejichž vývody tedy opravdu stojí za to! (Jeden citát za všechny: "Utvoř kvadraturu kruhu!") Jestliže se do konce roku 2012 avizovaná proroctví opravdu alespoň částečně naplní a naše civilizace to ve zdraví přežije, na tomto místě si posypu hlavu popelem a před těmi "reaserchery" z dokumentu se hluboce ukloním. Zatím si ale myslím že mne z toho bolet hrb nebude :-) .http://circlemakers.org/(9.4.2011)

5125 let a pak znova. Jenže zemští badatelé nedokážou určit počátek kalendáře - a to je zakopaný pes. Jeden z nejhorších spekulativních dokumentů, jež se jen snaží vyvolat strach. Už jen samotné vysvětlení kreseb, je otřes. Trůn s kostí mě dostal do kolen. Vždyť je to očividně technický přístroj a ne trůn. Tenhle dokument mi moc nesedl. Je opravdu hodně spekulativní.(12.9.2014)

Hledání pravdy o dávných proroctví mayské civilizace. Byly předvídány situace, které se skutečně staly - náhoda? Nevěřím v mimozemské život (chcete-li UFO), ale symboly v obilí jsou docela přesvědčivé o tom, že to není dílo lidí - a jsou to tak nádherné symboly - ale mám skutečně věřit tomu, že bleskne světlo a najednou se objeví krásný symbol, co nese aztécké znaky nebo starodávné poselství z dávných kalendářů? Napadá mě další spousta otázek, které ve mně vyvolal tento dokument, že ani odborníci by nedokázali odpovědět s jistotou. Zatímco já teď s jistotou můžu říct jen to, že mě dokument přesvědčil o různých faktech - ale pořád mám problém uvěřit, že nastane konec světa v prosinci 2012. Možná skončí nějaký Mayský předpokládaný cyklus nebo kalendář (nebo bůh ví, co ještě), ale konec světa? A jedna věc mě ještě zarazila, poselství od mimozemšťanů (btw. obrazec v obilí velmi povedený), ale aby nám psali zprávy zelení mužíčci o tom, že na světě je dobro, poctivost, že jsou naši přátelé a bla bla.. a nakonec cesta končí? Nakecají toho docela dost, ale konkrétní být nemůžou? Mají být vyspělejší než náš "lidský druh", tak ať nás poučí a nemluví v hádankách..(10.11.2011)

Tak toto dielko bolo velmi zaujimave... Neviem si ani predstavit nakolko pravdive mozu byt fakty ktore predstavuju badatelia. Binarne kody a dokonale vyzerajuce obrazce. Kto by to mohol urobit? Prilis zlozite, prilis pekne urobene. No a 21.12 2012 sa konci 9 pekiel a zacina 13 nebies? Wow. Co to len bude? Vyvolalo to vo mne zvedavost. Uvidime uz o 1,5 roka :o)(5.5.2011)

myslim ze tvurci tohoto poradu se jistojiste museli uz párkrát setkat s lidovým vseumelem kubou zoubkem z ostřešan, který už ve druhé třídě vyrukoval na svého třídního s tím, že on se učit nemusí, protoze je z bohatý rodiny a jeho pradědeček vymyslel schody...v hodinách hudební výchovy zase tvrdil, že don giovanni "není žádná opera neboco", ale erotická pomůcka, že on to ví nastoprocent, protože to má máma v šupliku, a opravoval učitelku s tím, že správně se to vyslovuje "džon dovany" že je to vodotěsný a stojí to něco kolem pětadvaceti marek...tělocvikáře pak oslovoval "soudruhu švihadlo" a na meziškolních fotbalových turnajích hrál (jako gólman) v zeleným tričku s nápisem JSEM MALE POSTIŽENE DÍTĚ, NESTŘILEJTE NA MĚ... a kdykoli na něj někdo běžel s balonem, zakryl si oči a křičel pořád dokola "bílá vlajka, bílá vlajka.." ......proc zrovna v obilí, proc ne na louce v hlíně nebo na nejaky souvislý betonový ploše, kde by ty kruhy bylo líp vidět... proc se to děje jenom vnoci, pokud sou někde tady, tak proč nepošlou čumkartu, nebo si nedojdou zahrat treba kanastu? a proc tetujou pšenici a jeste ktomu na nějaky vodlehly farmě staryho mekkormika, co se kamarádí s vovcema? a ze zrovna ted se to rozjelo na plný pecky, kdyz mame ty slozity tentononce a chemickej prumysl, ze driv kdyz lidi byli technicky zaostalý, žádný kruhy nebyly,,taky zajimavy ze se to deje vyhradne kdyz je spatny pocasi, vona spousta těch sajrajtu reaguje s vodou, a posypat se to pak muze trebas mesic dopredu, psenice je prej v tomhle ohledu celkem poddajnej materiál,,,,a to ze sou obrazce v poslednich par letech cetnejsi, uchvatnejsi a detailnejsi neni taky nic zvlastniho, dyť i příruční gpsky jsou v posledních letech cimdal presnejsi,,a ze se ke konci zacinaji objevovat i trojrozmerny obrazy? prapodivné, že zrovna v dobe, kdy se diky vysoký úrovni digitální technologie (pozor cizí slovo) roztrch pytel s trojrozmernejma filmama....jinač pár pravdivejch informaci tu samozrejme bylo, jako že třináct krát dvacet se rovná dvě stě šedesáti a tááák...(9.5.2011)

• - Ve filmu je údajná odpověď na zprávu z Areciba, nalezená poblíž radioteleskopu Chilbolton v Hampshire ve Velké Británii. Samotná zpráva byla odeslána v roce 1974 z radioteleskopu Arecibo (kde se mimochodem natáčela bondovka Zlaté oko,1995 ) na Puerto Rico. Dalším filmem, kde byla zpráva tentokrát „skutečně“ zodpovězena, je film Mutant z roku 1995. (Jan.Kanak)