2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí

(TV film)
  • Itálie Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection
Itálie, 2008, 53 min

Kdysi dávno žili lidé, kteří oplývali značným věděním. Civilizace, jejíž poselství nám byla předána z hlubin času. Národ, jehož proroctví se začínají obdivuhodně naplňovat.Mayové. Nebetyčné znalosti této starobylé civilizace, jejíž paměť už dávno pohltil čas, halí závoj tajemna. Mayský kalendář je známý desítkám badatelů. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že ukrývá poselství, které se dosud nepodařilo plně rozluštit. Mayové byli přesvědčeni, že čas je cyklický a že každých pět tisíc sto dvacet pět let končí jeden věk a současně začíná nový. Podle několika předpovědí podobná událost opět nastane dvacátého prvního prosince roku dva tisíce dvanáct. Někteří se domnívají, že toto významné datum přinese zásadní změny pro lidstvo i celou naši planetu. Co je na tom pravdy? Na jihu Anglie dochází už několik desetiletí k prapodivnému úkazu, který je fascinující a znepokojující zároveň. Je známý jako kruhy v obilí. V posledních letech se tento jev stal ještě záhadnějším - v polích se začaly objevovat impozantní mayské obrazce. Je možné, že by spolu mayská proroctví a kruhy v obilí mohly nějakým způsobem souviset? (oficiální text distributora)

e-pilot

Bude 21. 12. 2012 konec světa? Kdo si počká, ten se dočká! Už se těším, až se fantastům a Mayům s chutí vysměju. ()

DJether

Kruhy v obilí (no spíš obrazce) fakt zajímavé, za to dávám ty 4 hvězdy. Naopak interpretace jejich významu byla místa až příliš násilná, za každou cenu se hledal jakýsi skrytý význam každého symbolu a dával se do souvislostí vždy s jinou kulturou (Mayská, Sumerská, Aztécká) . ()

Spike86

Nedokážu posoudit nakolik je to manipulativní a jak moc to zkresluje fakta. Pravda je, že všechno se dá vykládat různě. Ovšem doteď jsem měl za to, že kruhy v obilí vytváří skupinky fanatiků, kteří se tím baví a mají z toho buh ví co... Ale tento dokument mě vyvedl z omylu, možná nějaké takové skupiny jsou, ale ty takovéto věci tvoří nepoměrně déle, nemám to zmapováno podrobně, ale troufám si říct, že složité a rozsáhlé obrazce i měsíce. Zde byly probrány minimálně 2 případy obrovských a složitých obrazců, které vznikly v řádu hodin, jeden přímo vedle farmy za noc a druhý přímo poblíž maníků, kteří si tam natáčely pole v noci za několik hodin, což je tedy dost prapodivné, že oni byly zrovna v tu noc na tomhle poli a čekali tam na to s kamerou a zrovna se to tam stalo. Propojení s předpovědmi a symboly dávných civilizací bylo velmi zajímavé a vypadalo to, že tam spousta věcí dává smysl. Mě to bavilo a díval jsem se na to s jemným mrazením v zádech a s údivem. 88% ()

Insomnia

Neviem, čo si mám o tom myslieť, má to niečo do seba, dávnym civilizáciam asi dával niekto rady "zhora"..skeptik si povie, že je to blbosť, realista dajme tomu a optimista povie "ja som to vedel"..tak sa necháme prekvapiť, čo bude alebo sa stane 21.12.2012 ()

ohinek

Jestli kruhy v obilí skutečně odpovídají znakům z mayského kalendáře, něco na tom být musí ne? Dokument mi přišel naprosto fascinující. Pustili nám ho ve škole, jako vždy jsem přemýšlel jak se v té hodině zabavím, ale místo toho jsem na to zíral s otevřenou pusou. Naprosto mě fascinovalo, jak alespoň v tomto dokumentu do sebe vše zapadalo. Všem kteří nejsou zbytečně úzkoprsí a omezení vřele doporučuji!!!!!! ()

tulrika

Hezky udělaný dokument. Ale sám rodilý May mi říkal, že je to hloupost a že se to říká hloupým amíkům s tlustýma peněženkama. ()

Standey

Velmi zajímavé a neuvěřitelně přesvědčivé. Je mi jasné, že ve vesmíru nejsme sami, ale tohle mě i přesto dostalo. ()

KREI

Další snímek alternativních "dokumentů" které ukazují fakta jen z jednoho toho svého a ohýbají je do všech úhlů podle toho jak se jim to hodí, bez jediné kritiky nebo účasti druhé strany... Nikdo neříká že to co říkají nemůže být pravda, ale nemůžou to předkládat jako daný fakt. ()

Birkhoff odpad!

Agrosymbol s tváří toho Tvora a zpětnou odpovědí mě fakt dostal. Otázka je, jestli se nejedná o cílenou mystifikaci... Po letech musím upravit komentář: Ano jedná se o cílenou mystifikaci. ()

P/\/EL odpad!

dávali to na dvojce..................?!?!....................je to dobrej landart(motivace umělců je samozřejmě pro většinu nepochopitelná..ale...:), sakra dobrej, dobře, ať už to dělá, kdo chce a jak chce, dokument je pěknej "mind fuck"(myslim, že tohle spojení je na místě), bohužel podobně jako ve většině konspiračních videích se nepodařilo(nebo se ani nesnažili)sehnat přesvědčivé důkazy(to, jak tito lidé jistě a přesvědčeně mluví to ještě víc sráží) a vůbec nějaké důvěryhodnější osobnosti...myslim vědce a podobně.......přiznejme si, že tohle láká lidi spíše méně vzdělané apod., bohužel, když se nad tím zamyšlím, tak je tam tolik nelogičností.......podesáté - tuze málo přesvědčivých důkazů(vůbec i fotografie a videa, jak provádějí měření nebo odběr vzorků) a spojitostí a výkladů..proč to vždycky stojí a padá na výpovědích jakýhsi lidí.......jinak kruhy v obilí strašně smrdí člověčinou, ano, většina lidí nedokáže namalovat hyperrealistickej obraz podle oka, ale pár lidí jo.........takže.......je to jistě obdivuhodné......sám jsem teda bohužel žádný naživo neviděl......jasně....oceňuju, že ufologové utrácej peníze za přelety nad polema - ale vrací se jim.....jak někdo podotknul, je to dobrej byznys....bulvární i seriózní média, každýmu se to hodí.....no, 2012.....víte, já maysky neumim...takže...chtělo by to nějaký rozbory....ještě přeměřit :) :), ufon s CDje fakt geniální pitchovina......kýč...jak brno......totální šílenost......binární kód...ascii...artík...haha.......hm, zvláštní, že zrovna v dnešní době...jo....bejt to před 200 lety....když nebyl tenhle ufo desig(velké oči, hlavy)ještě v módě...moc lidská estetika(ikdyž ufoni nás možná znaj líp než my sami sebe :)..........no....myslím, že by se to dalo jistě zkoumat lépe(ale jsou důležitější věci ke zkoumání :)......a záznam..vzniku něčeho takového by se dal jistě také pořídit..lépe...........ale ufologové nemaj moc rádi HD.....strach.....já myslim, že lidem bohatě stačil zlej Usáma.......to víte....stát se může, kde co........................ale holt záhady, tajemno, esoterika.....zábavné to docela je...je to fajn koníček pár obyč. lidí.....řada lidí se pochopitelně snaží zviditelnit(narozdíl od těch artistů - ale ti si zase asi užívaj, jak jim to všichni strašně žerou...baví se nad lidskou naivitiou...kdoví...navíc je to tak trošku trestnej čin....něco jako graffiti...)...blabla........k tomu by se dalo napsat asi víc..........dokument na odpad! neni, ale musim nějak narušit to zdejší nadšení... :) ()

pelewi

Dúfam že to radu "nihilistov" presvedčí o tom že určite nie sme sami v tomto obrovskom vesmíre. Nie je možné aby sme tu boli sami. Vesmír je na to až príliš veľký a tu máte niektoré dôkazy. :) Dokument je skvelý, pekne rozobrané všetko do najmenšieho detailu, popísané a vysvetlené. Takto si predstavujem novodobé dokumentárne filmy. ()

poutnik36

Je škoda, že ve filmu nebyly zmíněny i názory skeptiků, což ale nic nemění na tom, že je to parádní dokument o velmi kontroverzním tématu. ()

folkemon1977

Pořad, který jsem zkouknul jedním dechem. Velmi pěkně natočeno, pochopitelně se značnou dávkou konspirace. Ale pokud si člověk připostí možnost, že by to mohla být pravda, tak je to určitě námět k zamyšlení. Nic vědeckého, jenom spousta jevů, o kterých nic nevíme, v zajímavých souvislostech. ()

martan1

Zajímavý dokument, ačkoliv jak pominul rok 2012, pominulo tak trochu i "kouzlo" tohoto dokumentu. Avšak, i kdyby kruhy v obilí opravdu tvořily jen party nějakých lidí, pořád tento dokument nabízí alespoň pěkné letecké záběry asi nejlepších exemplářů kruhů v obilí, které se za posledních několik desítek let objevily... ()