O kolečko víc

Československo, 1979, 9 min

Josef Kábrt

Martin Hoffmeister

Jiří Srnec

žil byl Julese Verne (schválně, teď desetkrát za sebou co nejrychleji) . A o něm je více méně tenhle film, ačkoliv s realitou má asi tolik podobného, jako vesmírná vydra s chapadly se starožitnou sedací soupravou po něčí babičce. Jsou tu jen sledy scén na některých místech (která budou nejspíš mít nějakou spojitost s Verneho životem), u kterých se objevují určité odkazy na knihy, tu nautilus, tu vzducholoď... Zajímavě působí snad jen kresba, která se snaží být co nejvíc věrná ideální představě ilustrace Verneovek. Video dostupné tu.(13.6.2014)

• rikitiki

Animovaný kraťas s jediným - toporným - nápadem, že lidé s fantazií a sny mají o kolečko víc. Což tady doslova a do písmene zobrazí animace. A že takoví lidé vyčnívají z davu. Potom už animáč představí jen pár názvů měst spojených s Vernem a pár lidí, se kterými se setkal. Ti mají taky kolečko. - Děj žádný, vtip žádný. Nesrovnatelně lepší poklonu složil Vernovi svými filmy Karel Zeman. Tady toto je zbytečnost. /3. 9. 14./(3.9.2014)

Animovaný film inspirovaný životem Julese Vernea. Celý snímek je pojat v lehce fantaskním duchu (autor námětu Ondřej Neff se nezapře). Vizuální stránka byla zvolena tak, aby korespondovala s ilustracemi z verneovek. A vizuální stránka je také to hlavní, co mi na filmu upoutalo. Bohužel se to však nedá říct o dějové stránce, ta je poněkud slabší.(24.1.2017)

Výtvarně se mi to nesmírně líbí, miluju kluka z plakátu! Bohužel dějově je to jen sled jakýchsi událostí, občas je napsané datum, ale je to až příliš symbolické než aby bylo možno určit historické kontexty. To je velká škoda. Připomenout si Vernea touto cestou by mohlo být dost zábavné, ale námět Ondřeje Neffa dostal na frak.(14.2.2015)