poster

Pevnina (festivalový název)

 • italský

  Terraferma

 • slovenský

  Pevnina

  (festivalový název)
 • anglický

  Terraferma

Drama

Itálie / Francie, 2011, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adam's
  ****

  Snímek otevírající téma pro nas relativně okrajové, pro jiné ale nanejvýš aktuální. Poklidná atmosféra prázdninového letoviska je ta tam, když se na pobřeží pokusí vylodit skupina africkým imigrantů, ve filmu nazývaných zásadně ilegálové. Hlavní hrdina v podání klukovsky vyhlížejícího Filippa Pucilla se musí rozhodnout mezi hlasem svého svědomí a tím, co je považováno za vyšší zájem, tj. ochranu státu před nelegálními přistěhovalci.(5.7.2012)

 • horovska
  ****

  Téma je silné, skýtá velké možnosti, jak je rozehrát. Uprchlíci z černého kontinentu se pokouší dostat do Evropy za každou cenu. V sázce jsou jejich životy i životy jejich dětí. Rybáři ostrova zbojují mezi normální lidskou povinností jim pomoci a mezi strachem o vlastní živobytí. Podobné téma jako ve filmu Musíme si pomáhat - je a vždy bude aktuální. Může se týkat nás všech v jakékoli době. Jediné, co mi bránilo se do děje úplně ponořit byly toporné herecké výkony. I tak 80%(30.7.2012)

 • Ihuj
  ****

  Tento snímek se nám na kviffu 2012 líbil nejvíce. Poutavým způsobem pojednává o africkém ilegálním přistěhovalectví do Itálie. Obyvatelé ostrova Lampedusa, který slouží prakticky všem ilegálům jako mys dobré naděje a brána do Evropy, prodělávají morální drama při rozhodování, zda dát přednost lidskosti a tradičnímu zákonu moře, nebo uposlechnout příkazů fašistické policie - pro upřesnění dodávám, že se děj filmu odehrává v přítomnosti. Hlavními hrdiny jsou dospívající mladík a černá přistěhovalka, kterou si tvůrci filmu vybrali na základě fotky a článku v novinách. Ve filmu hraje sama sebe a popisuje vlastní příběh, který se odehrál před několika lety. Celé dílo podkresluje originální a velice výstižný soundtrack a vysokou laťku drží i střih, kamera a herci. Za noční scénu na vodě by se nemuseli stydět ani nejlepší režiséři. Áčkový politický film, který rozhodně není plytký, ačkoli se od začátku jasně staví na jednu stranu. 89% PS: Ten OST se špatně shání, takže tady je odkaz: https://soundcloud.com/scorerevolution/sets/terraferma-franco-piersanti(27.3.2013)

 • Sandiego
  ***

  Sympatický prázdninový příběh z malého ostrova, který otevírá další turistickou sezona - jedinou naději na výraznější výdělek pro obyvatele. Slibný rozjezd představující nevelkou rodinu a její neutěšenou situaci, které se nehodlají její členi jen tak podřídit, a sblížení podnikavého mladíka Filippa se skupinkou mladých návštěvníků z pevniny, přináší to správné naladění a zájem o osudy postav. Ovšem samotný děj se posléze začíná tříštit. Zlomem je ukrytí čtyř imigrantů nalezených v moři v garáži. Tehdy začne vedle sebe působit několik paralelních linií - boj dědečka za jeho zabavenou loď, vztah Filippa k dívce ze severu země, vznikající pouto mezi jeho snachou a imigrantkou, jíž se právě narodilo dítě. Společné snění obou žen o budoucnosti jejích potomků na pevnině však není dostatečně rozvinuto a získávání důvěry a náklonnosti je velmi zkratkovitě podáno. A stejně tak příliš prostoru nezbývá ani pro další dvě linie, jež jsou značně zjednodušovány a je těžké být do předvádených situací zainteresovaně vtažen. Čestnou výjimkou je noční scéna vyjížďky na lodi, která skončí traumatickým prožitkem pro Filippa i dívku a pomůže mu na cestě k dospělosti a závěrečnému pevnému rozhodnutí. Pevnina má nakonec dostatečně nosný příběh, ale problém je v tom, že čím dál více konstatuje než prokresluje a proniká pod povrch, vzdaluje se postavám a nenechává situace dostatečně rozvinout. Tím pádem bohužel po shlédnutí zanechává jen velmi mělký otisk.(3.7.2012)

 • bassator
  *

  47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - HORIZONS - Horizonty (Terraferma / TERRAFERMA / Pevnina) - Nelegální přistěhovalci je (asi) vážné téma. Když to ale někdo tak nezáživně natočí má to (tedy alespoň pro mne) téměř opačný efekt... - 7. 7. 2012 - kino Richmond - Karlovy Vary - 15%(17.7.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace