Hluboko v lesích

• Chile

En las afueras de la ciudad

Hidden in the Woods

Thriller / Horor / Drama / Akční

Chile, 2012, 97 min

Evelyn Belmar

Neskutočná pecka, jeden z najlepších exotických hororových exploitation - zážitkov, aké som tento rok mal. Dej sa točí okolo rodiny drogového dílera, ktorý znásilňuje svoju dcéru, tá neskôr porodí mutanta, otecka zatknú, dcérenka spolu so svojim synčekom a sestrou uniknú do lesov, z jednej sa stane prostitútka, z ostatných kanibali, a keďže ich hľadajú mafiáni a ocino navyše utečie z väzenia, je jasné, že to nemôže skončiť ináč ako poriadne krvavým masakrom. Ten nás vlastne čaká už od úvodných minút niekoľkokrát. Vlastne som už dlho nevidel takto výborne zvládnutý krvák so zaujímavým príbehom, ktorý v sebe obsahoval spletitý život hlavných protagonistov a takto šikovne sa krížil s rodinnou drámou. Je tam kvantum gore, znásilňovanie a zneužívanie, týranie, kanibalizmus, množstvo akcie, dokonca aj moje obľúbené naháňačky po lesoch. Navyše musím uznať, že na cicatú hlavnú hrdinku, ktorej stekajú po holých melónoch potoky krvi, sa pozerá viac než dobre. Jedno z najväčších prekvapení tohto roka!(21.12.2012)

• peter12

Tento film je pre nenáročného diváka.Prvoplánový príbeh z kopov dementnosti ako hneď začiatok z policajtmi,tak tá scéna bola riadne nedomyslená a takých je tu neúrekom.Je tu ozaj všetko znásilnenie,mučenie,detailne prevedenie vrážd či motorová píla zaborená v tele a práve v tom je tento exploitation naozaj tvrdý.Ale to je asi tak jediné v čom je film ako tak dobrý ale všetko ostatné je pod vysokú úroveň.Príbeh nahovno,spracovanie dementné,dialógy nadčasovo primitívne,herci totálne amatérsky a to všetko nalinkované v gore efektnosti.Ale veľmi zábavný film,naozaj pár krát som sa neskutočne nasmial a to hlavne v tých prípadoch,keď film chcel byť vážny.Nič výnimočné,ďalší do radou vypatlaných exploitationov,ktoré svojim silno handicapovaným spracovaným diváka unudí k smrti.(20.2.2015)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Atmosféra 5/10 Kamera 2/10/// PLUS: zřejmě moje první setkání s Chilským filmem vůbec, snímek vám dá celkem jasnou představu jak může vzniknou buranský horor z pohledu hlavních aktérů, nikoliv jejich objetí, zdá se to být uvěřitelná sonda do jejich světa, myšlení a chování MÍNUS: nejvíc mi asi vadila kamera a obraz samotný, mohl to být záměr, ale působí to na mě hodně amatérsky, levně, rušivě, rovněž snaha vedlejších postav něco hrát je hodně mizerná, ale na obranu řeknu, že Chilský režisér nemá velký výběr hereckých představitelů./// Shrnutí: Ze zmíněných herců výjimku tvoří hlavní dívčí dvojice, který je velice přesvědčivá, až občas máte pocit, že to není hraný. Brutalita filmu je obrovská a přesto že kamera všechno neukáže, i to co uvidíte může leckomu pocuchat žaludek. Zhruba po první polovině bych dal filmu tak 4* nehledě na zmíněnou technickou a hereckou stránku filmu. Rozhodně vás film nenechá klidným. Pokazil to závěr, řekněme posledních 15 minut, kdy máloco dávalo logiku nebo nějaký smysl a je tu vidět snaha nějak to zakončit a není to konec zrovna šťastný. Závěrečných cca 15 vteřin jsem nepochopil./// Celkem 40%///(1.3.2015)

Tak tu máme další exploiter z Jižní Ameriky. To neznamená nic jinýho, než spousta mučení, znásilňování, kanibalismu a dokonce jednoho "naturalistického" porodu. Je to krvavé, brutální a extrémně uřvané, ale ta neutuchající snaha šokovat za každou cenu sklouzne párkrát až do parodie. Například při scéně útoku zfetovaného šílence s motorovkou proti dvěma ozbrojeným policistům jsem se musel smát a zároveň chytat za hlavu: ano, tak pitomý to bylo. A i když se ke konci spíš už jenom nahání po lesích a střílí do všeho, co se hýbe, můj zájem kupodivu neodpadnul. Komu tohle explicitní násilí nebude stačit, může zvolit podobný kousek No moriré sola (2008) od Bogliana, ten mi přišel dokonce krapet lepší.(31.12.2012)

2 Hot Chicas and Creepy Creature !! Zajímavý Thriller, který postrádá jakoukoli Atmosféru.. což je velká škoda! Ze začátku gore scény mě spíš štvaly.. jelikož mi unikaly Detajly viz. akce s Motorovou Pilou! Naštěstí ke konci filmu se pořádně Vyřádili.. Na pilu tlačili dost.. krev zbarvená dobře..Prsa obou slečen byli Parádní.. a účel šokovat byl splněn !!.. byl to slušný Masakr připomínající mi Italský Exploitation il Bosco Fuori.. Rozhodně neurazilo, na jedno zkouknutí pro Čunata Ideální 60%.(22.12.2012)

• - Natáčelo se v chilských lokalitách Chillián, Los Lieuques, Pinto nebo Concepción. (Terva)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Fantasia 2012 konaném v kanadském Montrealu. (Terva)

• - Carolina Escobar, která hraje Anny, byla obsazena tři dny před začátkem natáčení. (Terva)