Reggae - Kořeny (TV film)

• Kanada

Stascha Bader

Ken Boothe

Simon Hesse
  • Zeck

Zapnul jsem televizi a stále plný pocitů z právě ukončených OH v Londýně přemýšlel, jaký je ten Bolt vlastně frajer, když obhájil všechny tři medaile z Pekingu a zůstal stejně skromný jako když byl ještě nula, která běhala maximálně z ghetta pro vodu. O cestě na Jamajku jsem navíc snil od svých patnácti, protože mi zkrátka přijde jako nejlepší místo v Karibiku kam se člověk může vydat z této zkurvené konzumní společnosti. Najednou na mě vyskočilo, že po půlnoci budou dávat tento pořad, což zkrátka vypadalo jako dar z nebes, když jsem byl zrovna takto projamajsky naložený. Naivně jsem očekával dokument, který shrne krátkou historii Jamajky, ukáže trochu toho bia největších hvězd jako byl Bob a naladí diváka na strunu, na které se reggae nese, protože tento žánr není jen hudba, ale životní postoj a styl. No, co jsem ale neviděl, hodinu a půl dlouhou nudu, která mapuje sešlost největších hvězd ->>rocksteady<<- ze 60. let, kteří chystají reunion koncert pro čtyřicet lidí. Z historie Jamajky jsem se dozvěděl úplné hovno, o principu reggae vlastně jen to, že pochází z rocksteady, ale zase jsem si poslechl vyprávění starců o tom, jaké dříve byly hvězdy a jejich nudné desetiminutové zpívání do kamery...(18.8.2012)

Muzika, kterou asi jen tak u nás neuslyšíme, ale z hudební oblasti jsou desítky zajímavějších dokumentů. Ale pohled na zkouřené osmdesátníky byl taky osvěžující.(16.8.2012)

Miluju reggae! . . . Ale tenhle filmek tedy moc kořeněný nebyl, d.m.s.n... :-/ . . . Obsah sice zase jednou převýšil formu, ale je tolik skvělých hudebních dokumentů, že... Tak mír! A rasta s vámi... ;-[] - - - - - (Poprvé viděno 25.8.2011 na >unsteady prostoru< , hodnocení 3., komentář zde jako první - 26.8.2011)(26.8.2011)

• kapsomut

Reggae se mi moc nelíbí a nikdy bych na tenhle dokument nekoukal, ale nějak jsem neměl náladu na žádnej film a spát se mi ještě nechtělo, tak jsem to zkusil. Zkouknul jsem něco přes hodinu a potom jsem to vypl. Nebylo to tak špatné, ale můj šálek čaje to není.(27.8.2011)

Je úžasné slyšet Tide Is High v originále na ČT2. Rude Boys nesou odkaz dál..(29.8.2011)