Kdo skutečně objevil Ameriku

• Česko

Kdo opravdu objevil Ameriku

Who Really Discovered America

Dokumentární

USA, 2010, 2x44 min (Director's cut: 88 min)

Bo Hakala

V dokumente sa dozvieme veľa hypotéz o tom, kto, kedy a ako mohol objaviť Ameriku skôr ako Columbus... Aj keď je to veľmi pravdepodobné a ja sám verím týmto hypotézam, tento dokument okrem jednej vikingskej dedinky v severnej Amerike neponúka žiadny konkrétny dôkaz... Dokonca by som povedal, že vyvrátil všetko, čo sa vyvrátiť dalo... Ale ako súhrn všetkých možností (ak nerátam archeoastronautskú teóriu) ako sa iné civilizácie mohli dostať na tento "nový" kontinent, je tento dokument výborný...(8.7.2012)

Spousta známých i méně známých spekulací, které jsou ale podrobeny objektivnímu rozboru a ve většině případů vyvráceny. Nicméně ta maličká úniková vrtátka pro ono "co kdyby......" tu přesto zůstávají. A já, pokud pominu židovský původ kmene Cherokee, bych nezatracoval ani jedinou z předložených možností. 80%(3.1.2014)

Pěkný dokument který donutí diváka premislet, Columbus objevil oficiálně ameriku jako první a to bez diskuse ale kdo byl jako první už před ním to se bohužel nikdy nedozvíme jestli to byly Keltové nebo někdo jiný to je otázka je jasné že předci inků, Indianu atd, se tam museli o mnoho let před vznikem jejich kultury nějakým způsobem dostat a to bude navždy jen v rovině spekulaci.(21.1.2018)

Dovolím si nesúhlasiť s niektorými spolukomentátormi. Práveže tento dokument nebol založený na špekuláciách a bludoch. Keď sa daktorá zo spomínaných teórií nepodložila výskumom a faktami, tak to tam jasne odznelo, ba dokonca ani nespomenuli viaceré špekulatívne teórie.(5.3.2013)

Typ dokumentu postavený na odkrývání záhady.(19.6.2020)