poster

Nový svět (festivalový název)

  • Estonsko

    Uus Maailm

  • Slovensko

    Nový svet

    (festivalový název)
  • USA

    New World, The

Dokumentární

Estonsko, 2011, 88 min

Režie:

Jaan Tootsen

Kamera:

Mihkel Soe

Hrají:

Jaan Tootsen

Střih:

Marta Pulk
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

  • Ixbalanke
    ****

    Ostatní komentáře mi vše vzali z úst:) Bezvadně natočené, objektivní, vtipné a upřímné. Hodnotím onen časový dlouhodobý přesah, který vše mapuje od začátku do konce. A líbilo se mi, že Kaku sama uznala, že vypadají jako banda bláznivejch hippíků:)(27.3.2012)

  • Marze
    *****

    Hezká sonda do jedné komunity jejíž neformální vedoucí je až nakažlivě líný. Jelikož tito lidé mají rádi rozvolněnější komunitní vztahy (na rozdíl od sériové monogamie některých mužů) , byla trochu nedotažené vedlejší dějová linka vztahu s jeho partnerkou. Ta je na první pohled typická blíženkyně (znamení zvěrokruhu) s kukadly, kterými si již od dětství získá každého. Jel jsem cyklojízdu Kassel (Německo) - Valeč (U Karlových Varů, festival Povaleč) po podobných německých komunitách a tyhle lidi mám rád. Škoda že nafilmovali jen zdálky tu postavičku věčně si stěžující sousedky.(2.5.2020)

  • Trauma
    *****

    Tak trochu hipísácká pohádka :) Nicméně zdá se, že film si na nic nehraje a nepoužívá zabarvený filtr. Plno hvězd za to, že nám ukázal i to co bychom v rámci zachování iluzí možná ani nechtěli vidět. Navíc z filmu sálá příjemná energie a pohoda.(22.3.2012)

  • MeGab
    ****

    Film není ani tak o samotném sdružení Uus Maailm, spíš je to s humorem natočená sociologická sonda do žumpy lidské společnosti. Několik rozumně se jevících lidí začne poslouchat líného, nezodpovědného, idealistického a anarchokomunistického lháře bez jasné vize, který absolutně není schopen ani lehce přemýšlet nad ekonomickými záležitostmi a jediné, co naopak umí, je kecat a dělat chaos v ulicích. Střetnutí s realitou proto zákonitě musí dopadnout tak, jak to dopadlo, tedy dobře pro jejich sousedy, kterých mi po celou dobu projekce snímku bylo líto.(27.3.2012)