Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární
  • Animovaný

Ink (2009)

V této realitě je více rovin bytí, času a prostoru. Rovina, čas a prostor duše má jiná pravidla než naše.

Potvora (2017)

Ve filmu je vyobrazena žena se silnou hraniční poruchou osobnosti, a narcisticko-hysterickou poruchou osobnosti. A muž je klasický případ hraniční poruchy osobnosti také, protože si své hranice neumí pohlídat. Zároveň je klasickým případem chlapa, který bere jako hlavní ve vztahu sex, a nechá se tak snadno manipulovat ženou, která ví, že muži sex mají rádi. Rozhodně v tomto filmu nevidím chybu jen na straně ženy. Muž, který si neumí uhlídat své hranice, a uvědomit si, co je a není pro něj zdravé, je rozhodně mimo také. A nechci si představit život dítěte v takto pokřiveném vztahu - kdy pokřivení jsou oba partneři. Zdravý vztah není postaven jen na sexu, ale na vzájemném porozumění, vzájemném respektu a svobodě. A pokud tohle někdo neví, tak si nemá na co stěžovat. Muž sám skočil do jámy lvové. Tyto poruchy vznikají už v raném dětství, většinou jsou přebírány od rodičů. Jedinou cestou léčby společnosti je začít od sebe...

plakát

Euforie - Série 1 (2019) (série)

O tom, jaký je život s poruchou osobnosti (poruchami). Film je mi dost blízký, protože dost podobný dětství, pubertu a dospívání jsem měla taky. Útěk od emocí k drogám a k alkoholu nikam nevede, ale tato společnost nenabízí moc jiných variant. Pokřivené vztahy v rodině a nevyrovnaní rodiče dětem nepomohou, a mohou je dohnat až k ztrátě života. Poučení z toho plyne: neohlížet se na rodinu a hledat sám sebe a žít svůj život. Jinak se lidstvo nikam neposune. Velmi dobře zahrané.

plakát

Ať vejde ten pravý (2008)

Nádhera, temné, originální, poetické, upírské, skvělé dětské herecké výkony. Life is hard... But love rules!

Truchlivé dědictví (2004)

Je to velmi důležité a opomíjené téma. Sexuální zneužívání dětí se děje stále, všude a tam kde byste to nečekali. A nejhorší je, že přijdete o vzpomínky, ale šok a trauma se zasune do podvědomí a pronásleduje vás na každém kroku, pokud trauma znovu neotevřete a nějak se s tím nevyrovnáte. Naprosto bravurní film a odvážný. Je velmi dobře, že se takové filmy točí. Pomáhá to lidem s tímto traumatem projít tím nějak znovu a zbavit se toho.

To (2017)

To je strach. Není nic horšího, než nechat strach ovládnout tělo, mysl, duši. Postavit se svému strachu, čeho se bojíme nejhlouběji a nejvíc, to chce velikou odvahu. Stephen King byl zajímavý tvůrce... Viděl do lidských duší a nebál se ani temna. Sestup dětí do studny mi připomíná sestup do podsvětí, pověst o Inaně. Jen sestupem do nejtemnějších hlubin vědomí a postavení se svým strachům se těch strachů (a úzkostí) lze zbavit. Ale opravdu to není ani trochu snadné... Znám to z vlastní zkušenosti. Hlavní je se nevzdávat...

Avatar (2009)

V posledních letech se ve mě probouzí emoce, silné city, různého typu, a mám pocit, že začínám žít! A všímám si, že filmy probouzející emoce, jsou často považovány za nižšího typu, proč? Bez citů a emocí není život! Díky za tento krásný film. Myslím že něco nového probudil i ve mě! Musíme bojovat za přírodu a čistotu záměrů a začít konečně chránit tuto planetu, už jen tím, že si začneme vážit každého stromu.

Příchozí (2016)

Věřím, že všechny důležité filmy a celá existence lidstva směřuje určitým směrem. A myšlenky určitých lidí, vkládané do knih a filmů, nám mají něco sdělit. Filmy nejsou jen filmy, mají v nás probudit nové vnímání reality času. Co kdyby sci-fi nebylo jen fikce ale opravdu se to dělo? Možná stačí začít pohlížet na realitu, na život a na sebe sama trochu jinak... Vstoupit do strachu...A poznat ho. A se vším, co v něm najdeme, se spřátelit a přestat se bát.

Návrat (2003)

Co dokáže strach... Nezpracovaný strach nás ovládá a přináší jen zkázu. Úžasný minimalistický film se silnou výpovědí.

plakát

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Herecky hrozný, od půlky nuda, a asi nejvíc mě rozčilovaly různé nelogičnosti. Film se snaží předkládat moudré myšlenky, ale dělá to tak prvoplálnově, že je to nuda. V současnosti vzniká tolik animovaných i jiných filmů pro děti, které to vše dělají s nesrovnatelnou elegancí a důvtipem, od Ledového království po další vznikající pohádky.