Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (604)

plakát

Osmý smysl (2015) (seriál) 

První série zajímavá. Líbí se mi myšlenky a záměr. Ale od půlky druhé série se z toho stává takový trochu emočně vyděračský pubertální seriál, ztrácí to hloubku. Ale mnohé v seriálu se mi líbilo, až na ten konec. Nevím, jestli se mi to vůbec chce dokoukat.

plakát

Vikingové (2013) (seriál) 

Vhled do jiné kultury, která byla odvážnější, a nebála se tolik smrti, jako ta naše. Inspirující...

plakát

Pasažéři (2016) 

První půlka filmu byla klidná, minimalistická, o lidech a emocích, prostě, jak to mám ráda. Ale pak někde v posledních padesáti minutách se něco stalo - film se proměnil v klasickou splašený americkou melodramatickou slátaninu. Ale přiznávám, dojalo mě to. Nějaká ta myšlenka o smyslu vztahů a lásky by se tam najít dala. Docela hezky je ve filmu znázorněn proces proměny člověka, když se mu dějí nepříjemné věci, tzv. katarze...

plakát

Zaklínač (2019) (seriál) 

Knihy jsem zatím nečetla, ale musím přiznat, že mě to příjemně překvapilo. Tomuto žánru jsem se dlouho vyhýbala. Ale nacházím moudro v tomto seriálu. Je to o lidech a o hledání smyslu bytí a sebe sama. Vidím v tom mnoho paralel se současným životem, akorát že tu lítá mnohem míň potvor... I když kdoví, jestli se jen nepřevlékli za lidi :)

plakát

Víly z Inisherinu (2022) 

Někdy život ustrne a člověk si uvědomí prázdnotu a nicotnost svého života a má chuť udělat něco radikálního. Setkání s temnou propastí bytí může přinést silná rozhodnutí. Film o přátelství, které se léčí z nemocí vlastnění a manipulace skrze nahlédnutí do nejtemnějších hlubin vlastní duše.

plakát

Ink (2009) 

V této realitě je více rovin bytí, času a prostoru. Rovina, čas a prostor duše má jiná pravidla než naše.

plakát

Potvora (2017) 

Ve filmu je vyobrazena žena se silnou hraniční poruchou osobnosti, a narcisticko-hysterickou poruchou osobnosti. A muž je klasický případ hraniční poruchy osobnosti také, protože si své hranice neumí pohlídat. Zároveň je klasickým případem chlapa, který bere jako hlavní ve vztahu sex, a nechá se tak snadno manipulovat ženou, která ví, že muži sex mají rádi. Rozhodně v tomto filmu nevidím chybu jen na straně ženy. Muž, který si neumí uhlídat své hranice, a uvědomit si, co je a není pro něj zdravé, je rozhodně mimo také. A nechci si představit život dítěte v takto pokřiveném vztahu - kdy pokřivení jsou oba partneři. Zdravý vztah není postaven jen na sexu, ale na vzájemném porozumění, vzájemném respektu a svobodě. A pokud tohle někdo neví, tak si nemá na co stěžovat. Muž sám skočil do jámy lvové. Tyto poruchy vznikají už v raném dětství, většinou jsou přebírány od rodičů. Jedinou cestou léčby společnosti je začít od sebe...

plakát

Euforie - Série 1 (2019) (série) 

O tom, jaký je život s poruchou osobnosti (poruchami). Film je mi dost blízký, protože dost podobný dětství, pubertu a dospívání jsem měla taky. Útěk od emocí k drogám a k alkoholu nikam nevede, ale tato společnost nenabízí moc jiných variant. Pokřivené vztahy v rodině a nevyrovnaní rodiče dětem nepomohou, a mohou je dohnat až k ztrátě života. Poučení z toho plyne: neohlížet se na rodinu a hledat sám sebe a žít svůj život. Jinak se lidstvo nikam neposune. Velmi dobře zahrané.

plakát

Ať vejde ten pravý (2008) 

Nádhera, temné, originální, poetické, upírské, skvělé dětské herecké výkony. Life is hard... But love rules!

plakát

Truchlivé dědictví (2004) 

Je to velmi důležité a opomíjené téma. Sexuální zneužívání dětí se děje stále, všude a tam kde byste to nečekali. A nejhorší je, že přijdete o vzpomínky, ale šok a trauma se zasune do podvědomí a pronásleduje vás na každém kroku, pokud trauma znovu neotevřete a nějak se s tím nevyrovnáte. Naprosto bravurní film a odvážný. Je velmi dobře, že se takové filmy točí. Pomáhá to lidem s tímto traumatem projít tím nějak znovu a zbavit se toho.